Tapicerka, dywany, plastiki itp. » Naprawa przetarcia fotela, welur wzór tłoczone paski
Odpowiedz do tematu
 Naprawa przetarcia fotela, welur wzór tłoczone paski
Mam przetarty fotel kierowcy na rancie

w tym przetarciu wyglądało tak - dwie warstwy przetartego materiały i takie jakby trociny na wierzchu, to spodnią warstwę materiału nazwę podszewką ;)

no wieć, podszewkę naprawiłam w sposób taki, podłozyłam docięty kawałek cienkiej gabki i podszewka została z nim zcerowana, trzyma się ładnie, teraz został ten wierzchni materiał rozleziony ten welur, udało mi się dziś trafić na Allegro za grosze boczek z takim materiałem - boczek jest styrany, ma urwane zaczepy - dokładni taki jaki szukałam bo ja tylko materiał potrzebuję

[/url]

to jest boczek, który przyjdzie do mnie


no i teraz jak wykorzystując ten materiał pocerowac fotel, czy z oryginały mam obcinac postrzepione brzegi i materiał az do momentu gdzie ma dobrą strukturę i podkładac nowy materiał od spodu i cerowac, czy inaczej

jak zejdę na dół, to zrobię fotkę z bliska w jakim to jest teraz stanie u mnie, po pierwszym cerowaniu tej podszewki, to zobaczycie jaki jest ubytek tego wierzchu welurowego

edit://
fotki po naprawie podszewki






Postaw piwo autorowi tego posta
 
naprawiałem kiedyś fotel z takiej jednej białej setki :mrgreen: najlepiej to zdjąć poszycie i wszyć nowy kawałek materiału zawsze coś się dobierze ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
materiał juz mam oryginalny - z tego boczku ze zdjęcia wszystko

i bez ściagania poszycia fotela, musze to zrobić to napewno

mi chodzi o rzecz taką, czy podciac jeszcze ten wytarty welur brzego doookoła dziury, czy nie podcinać, nowy materiał podłoze od srodka z kierunkiem, zeby paski szły równo

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lepiej podciąć,ale zastanów się,czy nie bedzie lepiej zdjąć i zrobić to raz a dobrze i na kolejne 20 lat...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
boję się zdjąc, bo nie mam o tym pojęcia :(
ale ja mam szczupłe palce, podejde tak zeby sam materiał zszywac do nowego materiału

edit://
i czy podkładac jeszcze gąbkę w srodek na ten rant - taką bardzo cienką na kilka milimetrów

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
boję się zdjąc, bo nie mam o tym pojęcia
nie masz się czego bać, skoro dalaś radę z elektryką to i z tym dasz radę, w razie czego bedę Cię instruował krok po kroku i razem damy radę ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Tapicerka, dywany, plastiki itp. 

[ IP: 3.145.38.117 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa