Car Audio » Padnięty wzmacniacz
Odpowiedz do tematu
 Padnięty wzmacniacz
Witam ostatnio zmieniałem fabryczne radio na Pioneer kupiłem moduł na tylne glosniki i wszystko grało. Jednak od pewnego czasu znowu tylne glosniki nie działają. Byłem u majstra sprawdził i dochodzi wszędzie zasilanie i powiedział żebym znalazł wzmacniacz bo obecny padł. Moje pytanie brzmi czy nie da się jakoś bez wzmacniacza uruchomić tyłu ? System nokia nr wzmacniacza 8d5035401. Na necie ciężko znalesc to :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wymień głośniki na pasywne i poprowadź do nich przewody głośnikowe bezpośrednio z radia. To jedyne rozwiązanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A nie da rady jakoś tego wzmacniacza naprawić ? Wymienić ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Naprawic sie w sumie prawie wszystko da jesli masz dobrego elektronika u sebie to ci naprawi jesli chodzi o wymiane tez nie ma problemu trzeba kupic drugi sprawny :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chyba datuje sobie bo tego jest tak mało na rynku że lepiej kupić tak jak Pasiak radził. Tylko słyszałem że w sedanie cała tylna półkę trzeba zdejmować. Czy trzeba nowe kable ciągnąć do radia ? Nie da rady starych wykorzystać ? I jak to ogarnąć jak siedzenia z tyłu się nie składają ? Podolam ku temu jako amator ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bez wzmacniacza jest to jedyne rozwiązanie. Możesz spróbować podłączyć zamiast oryginalnego wzmacniacza inny o podobnych parametrach. Najlepszym rozwiązaniem (jak dla mnie) jest oryginalność - próba naprawienia lub kupno drugiego.

Wystawiono 1 piw(a):
air40
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok a czy z kombi będzie pasować do sedana ? I czy to nie jest tak ze za jakiś czas znowu przestanie działać ? Może to się psuje przez to że jest niefabryczne radio.? Szukam konkretnie po tym nr 8d5035401 ale nie ma go 8D9035381C lub inne czy to będzie pasować ?

[ Dodano: Pią 16 Cze, 2017 22:34 ]
Pomoże ktoś ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W Avancie jest inne rozwiązanie niż w sedanie i wzmacniacz jest inny. Z numeru ETKa którego podałeś wnioskuję, że chodzi o głośnik aktywny a nie sam wzmacniacz. Napisz coś o swoim nagłośnieniu co konkretnie posiadasz i co było sprawdzane.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam 4 glosniki przód magnat tył polka nokia. Wzmacniacz ponoć jest zintegrowany z głośnikiem. Dodam że jak słucham.muzyki to czasem tak pyka w głośnikach jakby masa nie stykala? Wiecie może jak jeszcze zdjąć tylna półkę jeżeli siedzenia się nie składają ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tylna półka trzyma się na klipsach- dokładnie przednia część przy oparciu. Część przy szybie jest wsuwana. Aby zdemontować tą tapicerkę półki musisz pociągnąć do góry krawędź za oparciem i pociągnąć całość w stronę przodu auta. Z tym wzmacniaczem może być błahostka. Odkręć głośnik ze wzmacniaczem i sprawdź czy nie ma w nim zimnych lutów.

Wystawiono 1 piw(a):
air40
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki Adi udało się zdemontować półkę tak jak mówiłeś poszło gładko. Teraz mam 2 gloaniki wstawiam foto tylko nie wiem w którym jest ten rzekomy wzmacniacz. Szukałem tego wzmacniacza w bagażniku lecz znalazłem tylko coś takiego i nie wiem od czego to jest ?

Foto glosnikow




[ Dodano: Wto 20 Cze, 2017 14:05 ]
Jeszcze jedno pytanie bo chyba znalazłem swoj glosnik na necie tyle że nr części się zgadza ale nie ma napisu nokia i czy będzie pasować ? Czy ma on w sobie wzmacniacz ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ta sama część, ten sam wzmacniacz. Jeżeli jest sprawny, to bierz go Tygrysie. ;)

Wystawiono 1 piw(a):
air40
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.138.33.178 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa