Zgodnie z radą Kolegi Pasiak kupiłem A3 1.8 i jak to zawsze coś trzeba zrobić.
Dziś podczas jazdy zaczęło mi migać oświetlenie w środku w aucie oraz po odpaleniu na postoju skacze mi prędkość (nie zawsze). Nagrałem dwa filmiki i za chwilę jak się wrzucą to je udostępnię.
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Audi A3 - skacze licznik, miga oświetlenie
Przeszło mi to przez myśl. Sprawdzę to i dam znać tutaj.
Proszę:
Address 01: Engine
2 Faults Found:
16806 - Main Catalyst; Bank 1: Efficiency Below Threshold
P0422 - 35-10 - - - Intermittent
17535 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult): System too Rich
P1127 - 35-00 - -
Readiness: 0000 0000
-------------------------------------------------------------------------------
Address 03: ABS Brakes
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 08: Auto HVAC
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 15: Airbags
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 17: Instruments
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 35: Centr. Locks
No fault code found.
Jak?
[ Dodano: Nie 16 Cze, 2013 16:12 ]
Po otwarciu drzwi i bagażnika za każdym razem oświetlenie się zaświeca a po zamknięciu gaśnie. Hm czy masz na to inny patent?
[ Dodano: Nie 16 Cze, 2013 23:23 ]
Właśnie wróciłem od rodziny i w drodze powrotnej zaobserwowałem że licznik skacze na postoju lub kiedy jadę stałą prędkością (nie skacze jak się przyspiesza). Co do migającego oświetlenia w aucie to jak wracałem to nie migało ale jak jechałem tam to migało i podczas kiedy miga to coś pstryka w części za włącznikiem do świateł.
Sugestie?
[ Dodano: Pon 17 Cze, 2013 09:34 ]
Dziś zaobserwowałem że kiedy światło miga to miga też oświetlenie drzwi pasażera (na dole drzwi obrysówka czy jak ją zwą) a kierowcy nie. Po otwarciu drzwi (zarówno kierowcy jak i pasażera) światło świeci się normalnie światłem ciągłym. Dzieje się to tylko na odpalonym aucie. Na zgaszonym wszystko działa jak trzeba. Macie pomysły?
Mogą. Możesz też poszukać kogoś w twojej okolicy abyś nie robił zbędnych kilometrów.
Czujnik prędkości przykręcony jest do skrzyni przy lewej piaście - czujnik 3 pinowy.
wg. mnie oświetlenie miga z powodu uszkodzenia mikrostycznika w zamku (miałem to samo w swojej) kwestia tylko rozpracowania ,ktora to. Spróbuj otwierać drzwi pojedyńczo i zobacz czy przy otwarciu zapala się oświetlenie wewnatrz auta, jesli przy którychś drzwiach się nie zapali to bedziesz miał winowajcę. Co do zegarów to wyglada to na procka, ale najlepiej gdybys podłączył VAGa ,sprawdził błędy i zrobił test.
| Cytat: |
| wg. mnie oświetlenie miga z powodu uszkodzenia mikrostycznika w zamku (miałem to samo w swojej) kwestia tylko rozpracowania ,ktora to. Spróbuj otwierać drzwi pojedyńczo i zobacz czy przy otwarciu zapala się oświetlenie wewnatrz auta, jesli przy którychś drzwiach się nie zapali to bedziesz miał winowajcę. |
Przeszło mi to przez myśl. Sprawdzę to i dam znać tutaj.
| Cytat: |
| Co do zegarów to wyglada to na procka, ale najlepiej gdybys podłączył VAGa ,sprawdził błędy |
Proszę:
Address 01: Engine
2 Faults Found:
16806 - Main Catalyst; Bank 1: Efficiency Below Threshold
P0422 - 35-10 - - - Intermittent
17535 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult): System too Rich
P1127 - 35-00 - -
Readiness: 0000 0000
-------------------------------------------------------------------------------
Address 03: ABS Brakes
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 08: Auto HVAC
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 15: Airbags
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 17: Instruments
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 35: Centr. Locks
No fault code found.
| Cytat: |
| i zrobił test. |
Jak?
[ Dodano: Nie 16 Cze, 2013 16:12 ]
Po otwarciu drzwi i bagażnika za każdym razem oświetlenie się zaświeca a po zamknięciu gaśnie. Hm czy masz na to inny patent?
[ Dodano: Nie 16 Cze, 2013 23:23 ]
Właśnie wróciłem od rodziny i w drodze powrotnej zaobserwowałem że licznik skacze na postoju lub kiedy jadę stałą prędkością (nie skacze jak się przyspiesza). Co do migającego oświetlenia w aucie to jak wracałem to nie migało ale jak jechałem tam to migało i podczas kiedy miga to coś pstryka w części za włącznikiem do świateł.
Sugestie?
[ Dodano: Pon 17 Cze, 2013 09:34 ]
Dziś zaobserwowałem że kiedy światło miga to miga też oświetlenie drzwi pasażera (na dole drzwi obrysówka czy jak ją zwą) a kierowcy nie. Po otwarciu drzwi (zarówno kierowcy jak i pasażera) światło świeci się normalnie światłem ciągłym. Dzieje się to tylko na odpalonym aucie. Na zgaszonym wszystko działa jak trzeba. Macie pomysły?
Uszkodzona pompka centralnego zamka oraz niekońiecznie uszkodzone zegary. Jeżeli nagrywałeś na postoju (otwarte drzwi) to licznik km powinien stać w miejscu a zdążył nabić 200m. Zegary które posiadasz mają ewidentną wadę wewnątrz która powoduje tego typu anomalia.
Co do pompki to jest na nią jakiś sposób czy tylko wymiana? (dziś miałem spokój z miganiem)
Możesz też wyjaśnić mi dlaczego pompka tworzy taką sytuację?
Co do licznika to może chodzi Ci o przelutowanie czy coś głębiej zepsute?
Jeśli będziesz uprzejmy podesłać sugestie to się postaram tym zająć.
Dziękuję za pomoc.
Możesz też wyjaśnić mi dlaczego pompka tworzy taką sytuację?
Co do licznika to może chodzi Ci o przelutowanie czy coś głębiej zepsute?
Jeśli będziesz uprzejmy podesłać sugestie to się postaram tym zająć.
Dziękuję za pomoc.
Sugestia nr1 rozebrać obudowę pompki i sprawdzić czy nie jest gdzieś w środku zalana.
Sugestia nr2 zegary trzeba oddać w ręce które leczą. Po wygladzie usterki wychodzi na wymianę procesora sterującego wskaźnikami. Dla pewności odłącz wtyczkę od czujnika prędkości.
Sugestia nr2 zegary trzeba oddać w ręce które leczą. Po wygladzie usterki wychodzi na wymianę procesora sterującego wskaźnikami. Dla pewności odłącz wtyczkę od czujnika prędkości.
Odpowiedź na sugestię nr 1
: sprawdzę i dam znać
Odpowiedź na sugestię nr 2: gdzie ten czujnik to raz a dwa czy tymi ręcami mogą okazać się Twoje ręce?
Odpowiedź na sugestię nr 2: gdzie ten czujnik to raz a dwa czy tymi ręcami mogą okazać się Twoje ręce?
| Audi202 napisał/a: |
| czy tymi ręcami mogą okazać się Twoje ręce? |
Mogą. Możesz też poszukać kogoś w twojej okolicy abyś nie robił zbędnych kilometrów.
Czujnik prędkości przykręcony jest do skrzyni przy lewej piaście - czujnik 3 pinowy.
Znajdę czujnik i dam znać. Jeśli zdecyduję się to zrobić to może kurierem Ci wyślę? Dogadamy się na spokojnie
Będziemy w kontakcie. Dobrej nocy!
PS Sam mam sprzęt lutowniczy z racji serwisu który prowadzę ale nie wiem który to procek i nie mam dostępu do takich
[ Dodano: Nie 23 Cze, 2013 13:01 ]
Sprawdziłem mikrostyczniki w zamkach. Zrobiłem to tak otworzyłem drzwi kierowcy, śrubokrętem nacisnąłem stycznik i zamknąłem pilotem centralny zamek. Oświetlenie migało. Zatem zamknąłem drzwi i zrobiłem to samo z drzwiami pasażera. I było dobrze! Myślę że to dobry sposób na sprawdzenie. Zatem winne są drzwi pasażera (choć FIS reaguje na otwarcie lub zamknięcie drzwi).
Dokonałem subtelnej naprawy gdyż wszystko wydawało się dobre. Podgiąłem blaszkę co naciska stycznik aby już w pozycji zero dotykała stycznika bo wcześniej była pół mm nad nim. Miałem nadzieję że to pomoże. I faktycznie pomogło ale na dzień. Teraz światło znów wariuje niekiedy ale już nie tak regularnie jak wcześniej i pomaga mocniejsze trzaśnięcie drzwiami. Myślę że może ten element co naciska blaszkę włączającą stycznik jest może lekko wytarty. Muszę to rozebrać i sprawdzić.
Moje pytanie pierwsze to czy dobrze myślę żeby to zrobić.
Drugie dlaczego mam w zamku dwa mikrostyczniki?
Sprawdziłem Adi ten czujnik. W sensie wypiąłem wtyczkę a licznik dalej poginał. Muszę do Ciebie zadzwonić co by ustalić szczegóły naszej naprawy.
Będziemy w kontakcie. Dobrej nocy!
PS Sam mam sprzęt lutowniczy z racji serwisu który prowadzę ale nie wiem który to procek i nie mam dostępu do takich
[ Dodano: Nie 23 Cze, 2013 13:01 ]
Sprawdziłem mikrostyczniki w zamkach. Zrobiłem to tak otworzyłem drzwi kierowcy, śrubokrętem nacisnąłem stycznik i zamknąłem pilotem centralny zamek. Oświetlenie migało. Zatem zamknąłem drzwi i zrobiłem to samo z drzwiami pasażera. I było dobrze! Myślę że to dobry sposób na sprawdzenie. Zatem winne są drzwi pasażera (choć FIS reaguje na otwarcie lub zamknięcie drzwi).
Dokonałem subtelnej naprawy gdyż wszystko wydawało się dobre. Podgiąłem blaszkę co naciska stycznik aby już w pozycji zero dotykała stycznika bo wcześniej była pół mm nad nim. Miałem nadzieję że to pomoże. I faktycznie pomogło ale na dzień. Teraz światło znów wariuje niekiedy ale już nie tak regularnie jak wcześniej i pomaga mocniejsze trzaśnięcie drzwiami. Myślę że może ten element co naciska blaszkę włączającą stycznik jest może lekko wytarty. Muszę to rozebrać i sprawdzić.
Moje pytanie pierwsze to czy dobrze myślę żeby to zrobić.
Drugie dlaczego mam w zamku dwa mikrostyczniki?
Sprawdziłem Adi ten czujnik. W sensie wypiąłem wtyczkę a licznik dalej poginał. Muszę do Ciebie zadzwonić co by ustalić szczegóły naszej naprawy.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych