Audi A4/S4 » Kupno Audicy Combi :)
Odpowiedz do tematu
 Kupno Audicy Combi :)
Witam jestem nieszczęśliwym posiadaczem Opla Astry 1 .
Zamierzam kupić nowe auto nieco droższe niż poprzednie oczekując,że przejadę więcej niż tym bez napraw ,bo astrę mam rok a do wymiany jest prawie wszystko ale cóż się dziwić auto za 3 tysiące hehehe.
Moim faworytem stało się Audi . Myślę nad Audi A4 B6 combi. Zastanawia mnie jaki silnik najlepszy do tego auta zważając na ilość spalanego paliwa , koszt napraw (w razie zepsucia pewnych części).
Zamierzam się wyprowadzić także nie chce żeby auto pożarło większość finansów... Obecna Astra pali 10l /100 km w mieście. W trasie spada do ok. 8l/100km. Cena jaką chce przeznaczyć na auto to do 20 tysięcy zł.

To jak oświecicie mnie czy warto zastanawiać się nad tym autem? benzyna ,diesel , gaz?

Pozdrawiam :) )))

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ile kilometrów robisz rocznie i jakie to są odcinki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astrę mam od 1,5 roku i w rok zrobiłem 8 tyś kilometrów. Ogólnie dużo autem nie jeżdżę na długie dystanse raz na rok wiadomo wakacje ,jakiś weekend. Ale tak więcej w mieście.
Do pracy mam 3 km , często jeżdżę do rodziny i w inne miejsca lecz nie dalej niż 30 km.
Po wyprowadzce dystans może się zwiększyć max do 6 km jeśli chodzi o odległość do pracy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
diesel raczej nie polecam a LPG też bym nie brał pod uwagę.
z Bp to 1,6 102km nawet ciekawie śmiga.
jeżeli coś mocniejszego to 131km 2.0 - w sam raz na budę 2.0

osobiście to polecam poumawiać się na oględziny u potencjalnych sprzedawców i pojeździć sobie próbnie różnymi wersjami silnikowymi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A wiesz coś może o awaryjności tych silników? I rzeczywistym spalaniu, a nie to co producenci podawają?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
luki886 napisał/a:
A wiesz coś może o awaryjności tych silników? I rzeczywistym spalaniu, a nie to co producenci podawają?


Zależy od stylu jazdy oczywiście. Tak się składa że mam w rodzinie te silniki.
1,6 sprawdzona jednostka. Trasa 7-8, miasto 10-12. Spalanie nie jest zawyżone, silnik się co nieco napracuje w tej budzie.
2,0 jakieś plotki, poza tym nic co by się wyróżniało z tłumu. Trasa 8-9, miasto 13-14

z każdym z nich zejdziesz nawet o litr w średnim spalaniu, ale mówimy tu o jeździe a nie ślimaczeniu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może masz jakąś inna propozycję z Audi? Co byś mi polecił na początek z tej marki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeżeli Ci gabarytowo podejdzie to jest to świetny wybór.
reszta to kwestia wyposażenia.

chyba że lubisz wrażenia to może 'S4'

;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A4/S4 

[ IP: 18.218.38.125 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa