Temida radzi » Jazda bez świateł czy ze...?
Odpowiedz do tematu
 Jazda bez świateł czy ze...?
Witam,proszę wejść na tą stronkę http://bezswiatel.4.pl daje do myślenia?nad głupim polskim przepisem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
daje do myslenia i to bardzo , poprzedni nakaz jazdy z włączonymi światłami zimą był ok, ale zawsze coś muszą wymyslić! :zly:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
zawsze coś muszą wymyslić

ciekawe czy "ktoś" z rządu przypadkiem nie ma wpływów gotówki ze sprzedaży paliwa ...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
Pasiak napisał/a:
zawsze coś muszą wymyslić

ciekawe czy "ktoś" z rządu przypadkiem nie ma wpływów gotówki ze sprzedaży paliwa ...

No co Ty? Zyski idą do skarbu państwa- łatają tym budżet.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
ciekawe czy "ktoś" z rządu przypadkiem nie ma wpływów gotówki ze sprzedaży paliwa ...
albo żarówek :idea:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cytat:
"O negatywnych skutkach nakazu włączania w dzień świateł mijania nie mówi się w mediach, które wcześniej w większości aktywnie promowały jego wprowadzenie. Jego negatywne konsekwencje są cały czas ukrywane przed społeczeństwem"

autor tych słów ma dużo racji. media nagłaśniają wszelkie zmiany jakie mają zajść w przepisach, ale jeśli chodzi o skutki... :zly: wolą gadać o wypadkach i tragediach jakie to wystąpiły czy to w kraju czy poza granicami, albo o tym że zdechło jakieś zwierzątko któregoś z rządzących :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to jest własnie polska w całej unii praktycznie wycofują sie z tego głupiego nakazu a polska jak zwykle na odwrot bo ktos napewno za to wzioł kupe kasy a reszta narodu ma sie dostosowac do postanowien .............. z wiejskiej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale nawet jak nie było obowiązku jazdy na włączonych światłach mijania przez cały rok . To część kierujących i tak włączała światełka szczególnie w okresie letnim.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mirafura napisał/a:
Ale nawet jak nie było obowiązku jazdy na włączonych światłach mijania przez cały rok . To część kierujących i tak włączała światełka szczególnie w okresie letnim.
I ja byłem takim właśnie kierowcą. Dla mnie nie ma znaczenia czy to lato, czy "zima". Zawsze włączałem światła dla bezpieczeństwa własnego i innych. A to, że teraz jest taki nakaz niewiele zmienia. Najbardziej niedorzeczne w tym wszystkim jest to, że taryfikator przewiduje punkty karne za brak włączonych świateł. To jest dla mnie absurd.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jazda latem w pełnym słońcu na światłach to wg. mnie totalny absurd, przeciesz i tak nie widać tych świateł. Tyle się mówi o ochronie srodowiska itd. a nie biora pod uwagę ile auto zuzywa więcej energii przez cały rok z powodu tych świateł, wystarczy pomnożyć przez wszystkie auta w kraju i wnioski powinny same sie nasunąć :-?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak, ale np już w sytuacji gdy jedzie się przez gęsty las, nawet drogą krajową i masz ciemny pojazd, to bardzo często jest trudno innym może być dostrzec z dostatecznej odległości twój pojazd. To podobnie jak jazda w tunelu - światła muszą być włączone.

A co do jazdy w środku lata gdy słońce daje ile może - to rzeczywiście jest absurd.

I jeszcze jedna sytuacja - o porze roku takiej jak mamy teraz, jedziesz na zachód po godzinie 19. Co widzisz gdy świeci słońce? Praktycznie nic. Tu akurat przydają się światła aut jadących z naprzeciwka bo często nawet ani okulary przeciwsłoneczne z milionem filtrów czy też "daszek" przeciwsłoneczny nie pomagają.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
spaykee napisał/a:
jeszcze jedna sytuacja - o porze roku takiej jak mamy teraz, jedziesz na zachód po godzinie 19. Co widzisz gdy świeci słońce? Praktycznie nic. Tu akurat przydają się światła aut jadących z naprzeciwka bo często nawet ani okulary przeciwsłoneczne z milionem filtrów czy też "daszek" przeciwsłoneczny nie pomagają.
w tej sytuacji , która opisujesz nawet swiatła nie pomagają

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
w tej sytuacji , która opisujesz nawet swiatła nie pomagają
Mnie wydaje sie że pomagają. Moim zdaniem światła powinno sie używać np.poza obszarem zabudowanym. Na mieście jazda z wł.światłami to absurd. Na trasie natomiast włączone światła zawsze łatwiej zauważyć co przy większych prędkościach ma znaczenie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Moim zdaniem światła powinno sie używać np.poza obszarem zabudowanym. Na mieście jazda z wł.światłami to absurd. Na trasie natomiast włączone światła zawsze łatwiej zauważyć co przy większych prędkościach ma znaczenie.
Popieram. Podobnie jest przecież ze światłami przeciwmgłowymi. Można używać wyłącznie poza obszarem zabudowanym. Chociaż też nie do końca jasny jest przepis, mówiący, że przy "niesprzyjających warfunkach atmosferycznych". Chyba, że od czasu kiedy zdawałem prawko coś się w tym wgledzie zmieniło.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
spaykee napisał/a:
Podobnie jest przecież ze światłami przeciwmgłowymi. Można używać wyłącznie poza obszarem zabudowanym. Chociaż też nie do końca jasny jest przepis, mówiący, że przy "niesprzyjających warfunkach atmosferycznych".
Tylko gdy jest gęsta mgła, silny deszcz lub śnieżyca- niestety nie sprecyzowano co znaczy silny :-P .
spaykee napisał/a:
Chyba, że od czasu kiedy zdawałem prawko coś się w tym wgledzie zmieniło
Nie wiem kiedy Ty zdawałeś, ale od czasu gdy ja zdawałem przepisy zmieniły sie już chyba ze 100 razy :uoee:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Temida radzi 

[ IP: 3.141.2.96 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa