Audi A4/S4 » Audi A4 B6 Cabrio
Odpowiedz do tematu
 Audi A4 B6 Cabrio
Na wiosnę mam zamiar kupić A4 B6 Cabriolet, który natychmiast zagazuję :-P I tu pojawia się pytanie: zależy mi na quattro, więc wybór jest pomiędzy 1.8T 163KM a 3.0 220KM. Dodatkowo, z ciekawości bardziej, to czy ew. tuning tych silników wchodzi w grę przy gazie? Wolnossak to pewnie ciężko i drogo, a turbo pewnie nie zgra się z gazem, czy tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ogólnie co do tuningu na gazie nie będę się wypowiadał - nie znam się aż tak, ale co do wyboru silnika to wybierz 3.0 bo z doświadczenia znajomych wiem, że aby nie naprawiać ciągle 1.8T trzeba naprawdę dobrze trafić.

Wystawiono 1 piw(a):
Nejm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z tego co zdążyłem się zorientować, to 3.0 będzie lepszym rozwiązaniem do tak ciężkiej budy, z kolei 1.8T jest czterdzieści pięć kilo lżejszy :evil:
Dzięki i jak ktoś by coś wiedział o dłubaniu takich "kuchenek", to będę zobowiązany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
http://lpg-forum.pl/
;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
osobiscie bym się nie zastanawiał tylko brał 3,0, ale,za żadne skarby bym go nie gazował.... wychodzę z założenia,że gaz jest dobry ale w Junkersie :mrgreen: , o czym sie przekonałem wielokrotnie. Ale to tylko moje skromne zdanie :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
osobiscie bym się nie zastanawiał tylko brał 3,0, ale,za żadne skarby bym go nie gazował.... wychodzę z założenia,że gaz jest dobry ale w Junkersie :mrgreen:

Też skłaniam się ku 3.0, miałem w poprzednim aucie 2.5 V6 NA bez gazu i było fajnie, ale te koszty... :( Wiem, że z turbo są częste problemy, ale czemu wolnossący gazik miałby być złem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nejm napisał/a:

Też skłaniam się ku 3.0, miałem w poprzednim aucie 2.5 V6 NA bez gazu i było fajnie, ale te koszty... :( Wiem, że z turbo są częste problemy, ale czemu wolnossący gazik miałby być złem?

Mądry Polak po szkodzie. Kup 3.0 załóż kuchenkę i będziesz wiedział czy zrobiłeś dobrze czy nie. Jeżeli chcesz koniecznie Quattro i szukasz oszczędności przy tankowaniu, to na Twoim miejscu wybrałbym 1,8T. Ten silnik zdecydowanie będzie mniej palić - oczywiście przy oszczędnej jeździe.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moj znajomy ma 3.0 i mowi ze to jest bardzo nie udany silnik audia przedevwszystkim bardzo lubi paliwko

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adi93 napisał/a:
moj znajomy ma 3.0 i mowi ze to jest bardzo nie udany silnik audia przedevwszystkim bardzo lubi paliwko

Każdy silnik który ma więcej niż 4 tłoki lubi paliwo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przeczesałem internet i rzeczywiście 1.8T to raczej rozsądniejszy wybór i dowiedziałem się, że za niewielkie pieniądze można w nim osiągnąć ok. 195KM/300Nm, więc coś czuję, że moje marzenia o oszczędności legną w gruzach :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nejm napisał/a:
Przeczesałem internet i rzeczywiście 1.8T to raczej rozsądniejszy wybór i dowiedziałem się, że za niewielkie pieniądze można w nim osiągnąć ok. 195KM/300Nm, więc coś czuję, że moje marzenia o oszczędności legną w gruzach :-P

Przy zdrowym chip tuningu auto powinno mieć też mniejszy apetyt na paliwo. 1,8T będzie rozsądniejsze niż te 3,0.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dla pewności: 1.8T = wyłącznie 98 oktanów?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A4/S4 

[ IP: 3.22.119.251 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa