 |
|
rozbudowa MMI HIGH 2G |
| Autor |
Wiadomość |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Nie 09 Mar, 2014 16:10 rozbudowa MMI HIGH 2G
|
|
|
Witam,
zastanawiam się nad rozbudową mojego zestawu MMI HIGH 2G a dokładnie o dołożenie tunera DVB-T i możliwości odtwarzania muzyki np z pamięci zewnętrznej. Zakupienie AMI do tego zestawu sporo kosztuje i zastanawiam się czy np. nie można podłączyć innych tańszych urządzeń które współpracowałyby z MMI? Do RSN-N nie ma problemu żeby coś znaleźć a do MMI jest z tym słabo, a przecież MMI jest na rynku już parę ładnych lat. |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 09 Mar, 2014 17:00
|
|
|
Problem w tym, że MMI działa przez światłowód dlatego nie ma zbyt wiele ofert dedykowanych dla tego systemu. W RNS sygnały przekazywane są analogowo i praktycznie każde urządzenie można do niego podłączyć. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Nie 09 Mar, 2014 18:29
|
|
|
tak myślałem że tu może być pies pogrzebany.
czyli nic tańszego nie uda się zakupić |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 21 Mar, 2014 22:31
|
|
|
| WOJTAS napisał/a: | tak myślałem że tu może być pies pogrzebany.
czyli nic tańszego nie uda się zakupić |
Witam
Mam dla was dobra wiadomośc , jest tańsze rozwiązanie, sam kupiłem i uzywam ( chociaż od innej firmy -VNS ) ale to jest to samo.
http://allegro.pl/interfe...4050111239.html
Pozdrawiam |
|
|
|
|
|
 |
Dworek


Model: 100C4
Silnik: AAD
Zasilanie: benzyna+LPG; benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 2 razy Wiek: 43 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 236
     
Otrzymał 3 piw(a) Skąd: Wawa bielany
|
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015 13:56
|
|
|
Fajne, ale odtwarza tylko MP3: http://allegro.pl/interfe...4976813775.html
http://allegro.pl/listing...p?us_id=1414326
Orientujecie się, czy jest jakieś urządzenie, przez które w jakikolwiek sposób mogę odtworzyć w aucie pliki FLAC?
Jest coś takiego tez jak: TO URZĄDZENIE, ale na innym forum czytałem niepochlebne opinie zarówno odnośnie urządzenia, jak i monterów.
Możliwość, jaka mi przychodzi do głowy, to odtwarzanie plików FLAC przez komórkę i wysyłanie sygnału przez blututa do urządzenia podpiętego przez MMI. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015 18:46
|
|
|
A u mnie sprawa wygląda tak
zakupiłem oryginalny tuner TV który posiada 2 wyjścia AVi
pod jedno wyjście podłączyłem tuner dvbt taki sam jak stosujemy do telewizora lecz zastosowałem przetwornice która zmienia zasilanie z 12 na 5
usb i czujkę podczerwieni przeciągnąłem do przodu i takim pięknym sposobem mogle oglądać tv o ile jest zasięg słuchać muzki z pamięci i oglądać filmy
PS pod drugie wyjście mam podpięta kamerę cofania (nie oryginalną )
koszty takiej zbawy to
tuner Tv (4E0919146) -100zł
Światłowód - 30zł
Tuner dvbt jak najmniejszy - 70zł
Przedłużka USB - 20zł
Trochę zabawy z podłączeniem było ale działa jak marzenie |
|
|
|
|
|
 |
uszek

Model: D2
Silnik: 4.2 AQF
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy Dołączył: 20 Lis 2013 Wszystkie posty: 138
     
Piwa: 3/4 Skąd: Rzeszów
|
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015 22:18
|
|
|
A antene skad wziałes? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015 23:11
|
|
|
Antenę kupiłem trochę na sztukę bo głowie chodziło mi o mp3 z pamięci
link nie odbiera wszystkich kanałów ale tvp1 tvp2 i regionalne odbiera spokojnie |
|
|
|
|
|
 |
Dworek


Model: 100C4
Silnik: AAD
Zasilanie: benzyna+LPG; benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 2 razy Wiek: 43 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 236
     
Otrzymał 3 piw(a) Skąd: Wawa bielany
|
Wysłany: Pią 16 Sty, 2015 01:33
|
|
|
Dzięki za info, chodzi mi jednak konkretnie o możliwość odtwarzania plików FLAC - rozumiem, że trzeba znaleć taki tuner i pod niego podłączać USB z plikami w formacie FLAC? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 16 Sty, 2015 15:50
|
|
|
wydaje mi się ze to zelży od urządzenia które podłączysz pod avi
ja mam najtańszy tuner by mi działało mp3 |
|
|
|
|
|
 |
Dworek


Model: 100C4
Silnik: AAD
Zasilanie: benzyna+LPG; benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 2 razy Wiek: 43 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 236
     
Otrzymał 3 piw(a) Skąd: Wawa bielany
|
Wysłany: Nie 08 Lut, 2015 00:30
|
|
|
Hej, a czy oryginalne AMI nie ma czasem modułu blutooth? Wtedy odtwarzając plik FLAC na komórce w playerze, powinienem móc sparować je z AMI i słuchać muzy na głośnikach? Dobrze myślę? |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015 07:20
|
|
|
| xDonicx napisał/a: | A u mnie sprawa wygląda tak
zakupiłem oryginalny tuner TV który posiada 2 wyjścia AVi
pod jedno wyjście podłączyłem tuner dvbt taki sam jak stosujemy do telewizora lecz zastosowałem przetwornice która zmienia zasilanie z 12 na 5
usb i czujkę podczerwieni przeciągnąłem do przodu i takim pięknym sposobem mogle oglądać tv o ile jest zasięg słuchać muzki z pamięci i oglądać filmy
PS pod drugie wyjście mam podpięta kamerę cofania (nie oryginalną )
koszty takiej zbawy to
tuner Tv (4E0919146) -100zł
Światłowód - 30zł
Tuner dvbt jak najmniejszy - 70zł
Przedłużka USB - 20zł
Trochę zabawy z podłączeniem było ale działa jak marzenie |
to tanio udało Ci się kupić taki zestaw. Ja jakoś nie mogę trafić nic konkretnego |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
Zylu


Model: A4 B5
Silnik: 1.9 AVF
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Avant
Wiek: 32 Dołączył: 28 Lis 2014 Wszystkie posty: 62
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Zdzieszowice
|
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015 18:47
|
|
|
xDonicx
Ja dla próby (do mojego RNS) też podłączyłem normalny tuner domowy, do tego pokojową antenę (ale żeby dobrze odbierała musiałem położyć ją na dachu- nie wiem jak by było z samochodową)
Teraz pytanie: jaką antenę dokładnie zamontowałeś?
Oryginalne tunery dvb-t samochodowe posiadają wyjścia na 2 anteny, a domowe tylko na jedną. Czy istneje możliwość podłączenia 2 anten takich samochodowych (które przyklejane są do szyby) do tunera domowego np za pomocą jakiegoś "rozgałęźnika"?
Czy wystarczy po prostu jedna taka antena?
A co do odtwarzania MP3 to jakość nie jest zbyt dobra, jeśliby porównywać z płytą odtwarzaną z oryginalnej zmieniarki. |
|
|
|
|
|
 |
Dworek


Model: 100C4
Silnik: AAD
Zasilanie: benzyna+LPG; benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 2 razy Wiek: 43 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 236
     
Otrzymał 3 piw(a) Skąd: Wawa bielany
|
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015 23:48
|
|
|
Dlatego, że MP3 to plik skompresowany, na oryginalnej CD jest taki, jak powinien być. FLAK to kodek bezstratny, w takiej jakości, jak jest zapisany na audio-cd przy tłoczeniu. Dlatego zależy mi na możliwości odtwarzania plików FLAC, nie MP3.
[ Dodano: Czw 12 Lut, 2015 20:56 ]
W sklepie na dzielni znalazłem dwie interesujące rzeczy:
http://sklephadron.pl/77-moduly-audio-video-
O ile ten na USB pozwala jak rozumiem tylko odtwarzać pliki MP3 z dysku podłączonego do kabelka, to ten do urządzeń Apple jest ciekawy - na iPhonie instaluję program do odtwarzania plików, nagrywam na telefon pliki w jakim tylko chce formacie ( a które odtwarzacz obsługuje) i jazda. O ile dobrze rozumiem Chyba, że po podłączeniu telefonu tez mogę tylko skakać po katalogach które są zapisane na karcie pamięci? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 13 Lut, 2015 10:01
|
|
|
Może ten gadżet spełniłby Twoje oczekiwania? -> http://www.conrad.pl/?web...le3_3_3_1197260 |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Car Audio |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |