Audi A3/S3 » Audi A3 8L 1.9TDI
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Audi A3 8L 1.9TDI
Witam wszystkich serdecznie :)

Tak jak w opisie,przymierzam sie do zmiany samochodu i interesuje mnie A3
Kwota jaka chce przeznaczyć na ten cel to jest-do 15tys.zł
Termin realizacji-koniec sierpnia
Nie ukrywam ze najbardziej interesuje mnie wersja 110KM.

Dlatego tez zwracam sie do was z prosba o opinie,porady(...) ogólnie ujmując o pomoc przy wyborze i ewentualnie kupnie

Podziękował :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wstępnie ........ masz o tyle dobrze , w przeciwieństwie do Siostry ,że u nas na miękko możesz "chipiwać" , Panowie Ci tu pomogą w tej kwestii . Napisałeś bardzo ogólnie , zależy Ci na wyposarzeniu , czy na stanie auka , silnika .
W/g mnie popatrz , poszukaj , wrzuć linki do jakiś konkretów ........... łatwiej będzie coś podpowiedzieć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Breda napisał/a:
Dlatego tez zwracam sie do was z prosba o opinie,porady(...) ogólnie ujmując o pomoc przy wyborze i ewentualnie kupnie

No nareszcie :-P
Moje zdanie znasz 110KM minimum ;-) Na co zwracać uwagę - wszelkie oznaki dzwonów : odstające lampy, zderzaki itd. Jakiekolwiek oznaki rdzy - problem podobno bardzo powszechny w przypadku 8L, w szczególności dach i nadkola. I błagam - oryginał. Na rynku zaroiło się od 8L przerobionych na 8P, mnóstwem siatki i plastyku ... Najlepiej wkleić linki interesujących Cię okazów, zostaną one poddane dokładnej obczajce ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
[quote="szynszylek"]
Cytat:
Jakiekolwiek oznaki rdzy

Do tej pory żyłem w przekonaniu ze Audi rdza nie łapie;/ :D

Co do wyposażenia t
o nie jestem wybredny:P (po 2latach w maluszku wszystko inne to luksus :D )
autko ma służyć na co dzień
Jak tylko cos interesujacego znajdę to sie podzielę :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Breda napisał/a:
Do tej pory żyłem w przekonaniu ze Audi rdza nie łapie;/

No bo to prawda, ale w powypadkowych egzemplarzach rdza się pojawia ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli , przypatrz się dokładnie na fotkach , na spasowanie elementów nadwozia , lampy, czy są w równej linii , czy nie ma szpar np. między błotnikiem a maską itp.

[ Dodano: Czw 15 Kwi, 2010 21:21 ]
krzysiekg65 napisał/a:
No bo to prawda, ale w powypadkowych egzemplarzach rdza się pojawia

Niekoniecznie , obserwując całokształt , im nowsze modele tym gorzej z ocynkiem. Prosty przykład , nie widziałem "rudej " na C3 , ale na C4 już bardzo często ....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Breda napisał/a:
Do tej pory żyłem w przekonaniu ze Audi rdza nie łapie

Trzeba na to zwracać uwagę, ponieważ z reguły oznacza to, że auto było puknięte i ktoś przy nim kombinował. Zdarzają się też przypadki kiepskiego lakierowania oczywiście i o to podejrzewam sypiącą się z dachu farbę.
Optymalną opcją było by 8L z silnikiem 1.9TDI 130KM, ale po przeglądnięciu wielu ofert mogę stwierdzić, że znalezienie takiego okazu w dobrym stanie jest jak szukanie igły w stogu siana.
Co do wyposażenia, to 8L należy do segmentu premium, więc moim zdaniem:
ABS, elektryczne lusterka, elektryczne szyby, wspomaganie kierownicy, poduszki powietrzne to absolutne minimum :-P
Sprawa prosta nie będzie, ponieważ A3 z jakiegoś powodu są koszmarnie drogie ... dlatego syp linkami, obejrzy się taką i zdecyduje, czy zasługuje ona na tak wygórowaną cenę ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek, Wtrącając się , napisze ,że generalnie ;audi; jest w cenie i trzyma cenę , przy tej marce ( poza nówkami z salonu) jest nie duża strata na wartości .... stąd takie ceny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Weźmy przykładowo ta ofertę,rozbraja mnie ta niebieska szachownica na fotelach i mi sie podoba :D (nie ukrywam ze kolor czarny mi odpowiada)
na moje oko jest wszystko okej...
http://moto.allegro.pl/it...5_oplacony.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Audi A3 8L 1.9TDI
Breda napisał/a:

Nie ukrywam ze najbardziej interesuje mnie wersja 110KM.


Może wtrącę się do dyskusji i zapytam dlaczego 110KM? Dlaczego nie benzyna tylko diesel?
Jeżeli jesteś wyznawcą terkotu, to OK, ale jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany do typu silnika, to proponowałbym coś z 1,8 z turbiną lub bez. Za 15 kawałków nie kupisz super sprawnego TDIka. Musisz się liczyć z dołożeniem małej ilości gotówki.
Moje zdanie jest takie: różnica w cenie ON i benzyny jest obecnie niewielka, a to co przy Dieslu zaoszczędzisz na paliwie włożysz w jego naprawę, więc wychodzi na jedno.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na dzień dobry ...... źle spasowane drzwi prawe , inna szpara na górze i większa na dole , nie podoba mi się lewy przód ( maska, błotnik , lampa ) . I pod maską , więcej plaka niż płynów eksploatacyjnych . Handlarz ........... szukaj dalej , w/g mnie oczywiście
Ps. No i przebieg........... w duchy nie wierz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, Dużo jeżdżę i dizelek był by odpowiedni chyba,a poza ze względu na prace jako wykonuje to ON miał bym zawsze pod dostatkiem ;)
roger110,dzieki,chyba dobrze zrobiłem z tym topikiem teraz moja wiedza się poszerzy :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W takim razie OK. Musisz się jednak liczyć, że będziesz musiał zainwestować w parę rzeczy. Znaleźć A3 w idealnym stanie i z małym przebiegiem graniczy z cudem. Wyższy przebieg rzecz normalna, ale bity z bani już nie. Karoseria musi posiadać swoją oryginalną linię, oraz przyglądnij się jak wygląda wnętrze czy jeździł nim jakiś szmaciarz czy gość z klasą. To łatwo poznać po tapicerce. Kiedyś już pisałem, że każda część jest wymienna i jeżeli jest uszkodzona, to zapewnia upust przy kupnie. Nigdy jednak nie pchaj się w A3 cieniowaną rdzą. Jeżeli znajdziesz coś zadbanego, to możesz liczyć na mniejsze wydatki. TDI łatwo się też kręci i jak chciałbyś podnieść mu osiągi, to masz pod nosem kogoś kto zrobi to w promocyjnej cenie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wizualnie bardzo ładna ;audi; http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C12570257

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przód bity na 100%, zobacz na różne odcienie poszczególnych elementów z przodu, prawy błotnik, drzwi kierowcy,

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A3/S3 

[ IP: 3.144.230.82 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa