Car Audio » Montaz DVB-t Audi a4 B6 Navigation Plus
Odpowiedz do tematu
 Montaz DVB-t Audi a4 B6 Navigation Plus
Witam, chcialbym sie upewnic bo zbieram sie do podalczenie tv do swojej nawigacji.

Po kolei mam taka Navi:


Kupilem Tuner Tv z Oznaczeniem 4B0 919 146 B:


Kupilem taki adapter do tunera wejscie AV:


Tuner DVB-T:
http://allegro.pl/samocho...5296546487.html

Kabel polaczeniowy nawigacja-tuner 4B0 919 146 B



Plus kosz montazowy w bagazniku po lewej stronie.

Teraz mam pytanie czy dobralem wszystko juz co potrzebuje zeby mi zadzialalo.
Jeszcze mam problem z kablem nawigacja-tuner nigdzie nie moge go kupic macie moze jakies zrodlo, gdzie moglbym zakupic

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak zaznaczyłeś nie masz jeszcze kabla, ale prócz niego masz wszystko. Zastanawiam się po co kupowałeś analogowy Tuner TV skoro ten system już w Polsce nie działa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego tuner kupilem okazyjnie razem ze stelazem do bagaznika i juz do niego dokupilem adapter itd.Mam problem z tym kablem tylko, masz moze jakies namiary gdzie gi bym dorwal?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozglądnij się tutaj -> http://www.sklep.hadron.pl/ i tutaj -> http://www.naviservice.com.pl/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podłączę się do tematu z zapytaniem czy Tuner DVB-T (8J0919148C) wraz ze wzmacniaczami antenowymi z Audi A3 8J da radę zainstalować i podłączyć w A4 B6 (w którym jest RNS-E LED)? Moje zdziwienie wzbudził fakt iż natrafiłem na aukcję w której sprzedawca oferuje tuner 8J0919148 natomiast w w opisie jest informacja iż pasuje do Audi A4 8E. Dotychczas tkwiłem w przekonaniu ze ORI tunera cyfrowego w a4 b6 nie da się podłączyć wiec chciałem rozwiać tutaj swoje wątpliwości.

Link do oferty:
https://www.ebay.de/itm/o...8-/173842518328

[ Dodano: Pon 25 Lis, 2019 17:30 ]
Przeglądając ETKĘ w poszukiwaniu info nt. fabrycznego Tunera TV w A4 B6/B7 - 4D0919146DX spostrzegłem że taki sam Tuner montowany był w Audi A3 do 2008r. W tym samym roku zaczęto montować również Tuner TV analogowo/cyfrowy 8J0919148A który z biegiem czasu zastąpiono 8J0919148B i ostatecznie 8J0919148C.



Czy to oznacza że kupując 8J0919148C i montując z fabrycznymi antenami z tunera TV 4D0919146DX to wszystko zadziała czy raczej nie ma co się łudzić?


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powinno zadziałać.

Wystawiono 1 piw(a):
lucasek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za odpowiedź. W takim razie będę śledził ogłoszenia i aukcje internetowe próbując upolować coś (tuner z A3 oraz anteny z A4) w rozsądnej cenie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aby było jasne sprecyzuje moją odpowiedź działać oznacza komunikacja między nawigacją i tunerem. Odbiór programów to inna para butów. Jeżeli masz taką potrzebę oglądania TV w samochodzie, to najpierw zasięgnij informacji o standardach DVB i ich kodowaniu. Tuner z linku jest raczej na rynek niemiecki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli chodzi o to że sprzęt o którym mowa pomimo faktu że jest tunerem cyfrowym to obsługuje format MPEG-2 (który jest jeszcze używany w części krajów europejskich). Natomiast żeby odbierać TV w Polsce potrzebny jest tuner TV który odbiera sygnał w formacie MPEG-4 - reasumując nie ma fabrycznego TUNERA TV montowanego w Audi który umożliwiłby podłączenie do RNS-E i odbieranie sygnału w PL?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lucasek napisał/a:
Czyli chodzi o to że sprzęt o którym mowa pomimo faktu że jest tunerem cyfrowym to obsługuje format MPEG-2 (który jest jeszcze używany w części krajów europejskich). Natomiast żeby odbierać TV w Polsce potrzebny jest tuner TV który odbiera sygnał w formacie MPEG-4 - reasumując nie ma fabrycznego TUNERA TV montowanego w Audi który umożliwiłby podłączenie do RNS-E i odbieranie sygnału w PL?

Wydaje mi się, że fabryczny nie istnieje. Jeżeli tak, to tylko nowy w ASO.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.144.189.177 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa