Tapicerka, dywany, plastiki itp. » [A6 C5 Avant] Spryskiwacz tylnej szyby
Odpowiedz do tematu
 [A6 C5 Avant] Spryskiwacz tylnej szyby
Dzień dobry,
Koledzy proszę o pomoc. Płyn spryskiwacza tylnej szyby ścieka po wężyku zarówno do wnętrza kabiny (mokra tapicerka prawego tylnego słupka) jak i do wnętrza klapy (mokra tapicerka klapy). Szukając przyczyny zdemontowałem tapicerkę klapy i odkryłem, że płyn wydostaje z wężyka gdzieś wewnątrz auta. Czy potrafi ktoś podpowiedzieć co i przede wszystkim jak musiałbym demontować żeby wymienić pęknięty wężyk?

U mnie wygląda to tak:
Z kabiny obok prawego zawiasu klapy wychodzi gruby gumowy przewód:



Po kilkunastu cm wychodzi z niego coś jak peszel:



i z tego "łączenia' leje mi się płyn.
Pytanie poza konkursem czy tak wyglądają oryginalne przewody, czy ktoś już tutaj był przede mną....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tuleja chroniąca rurkę falistą: 4B9971840.
Rurka falista: 1J0955751D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na oryginał to nie wygląda.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tuleję chroniąca rurkę falistą 4B9971840 mam. Z tego co piszecie wynika, że extra to mam ten grubszy przewód gumowy, pewnie ktoś przede mną już to łatał. Potrzebuję zatem kupić rurkę falistą 1J0955751D i wymienić na całej długości. Orientujecie się którędy przebiega ta rurka do pompy? Bo rozbiórka wnętrza to chyba jedyna metoda na wymianę - nie sądzę żeby udało się przeciągnąć nowy przewód łącząc go ze starym i ciągnąc...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
extra to mam ten grubszy przewód gumowy

Tak. Nie występuje taki wynalazek w ASO. Chyba że zamiennik (produkcji Pana Kazia) ;)

Od miejsca w którym rurka falista wchodzi w przestrzeń dachu nie daleko powinieneś mieć łączenie. Teraz nie jestem w stanie powiedzieć gdzie ale raczej nie daleko (jeśli ktoś Ci tego nie namodził). Podejrzewam, że może właśnie z tego łączenia będzie Ci kapać. Powinna być tam obejma. Może niedokładnie zostało to zrobione i problem gotowy.
Proszę poświeć latarką i przyjrzyj się. Może dostrzeżesz gdzie rurka biegnie - wydaje mi się, że (ale tu mówię nie mam pewności) w stronę prawego słupka C.

PS Wpisz rocznik auta w profil, bo trzeba szukać w powitaniu - tam napisałeś. Ma być w jednym miejscu w Twoim profilu - w ten sposób ułatwiasz życie udzielającym Ci pomocy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok dzięki. Spróbuję się dostać do tego połączenia.

/Rocznik dodany/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
chcesz to wysle Ci przewod festo 6mm na całą długośc auta

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki, jeszcze się do tego nie zabrałem (pogoda nie sprzyja). Jak obadam temat odezwę się na PW.

[ Dodano: Pon 19 Sty, 2015 16:10 ]
Koledzy, dzięki za naprowadzenie, temat załatwiony. Opiszę co było zrobione, dla potomnych.

Pęknięcie wężyka nastąpiło za prawym zawiasem klapy, pod podsufitką. Żeby się dostać do tego miejsca niestety trzeba rozebrać tapicerkę praktycznie od podłogi (opisy na forum). Plastiki są kruche (16 letnie w moim przypadku) więc trudno czegoś nie połamać. Zdejmujemy tapicerkę aż do uzyskania dostępu do tego panelu:



Pod nim znajduje się pęknięty przewód. Najlepiej odciąć go w miejscu pęknięcia i dosztukować gumowym przewodem aż do spryskiwacza.

Pozdrawiam!

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Tapicerka, dywany, plastiki itp. 

[ IP: 18.216.239.211 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa