Audi A6/S6 » a6 2.7 biturbo lub 3.0
Odpowiedz do tematu
 a6 2.7 biturbo lub 3.0
Witam mam dylemat jaki silnik 2.7 biturbo czy 3.0 chodzi mi dokladnie jakie sa ich najczulsze punkty jak one reaguja na załozenie LPG czy biturbo znosi gaz jakie warunki musi spelniac instalacja. Co najczesciej pada w nich no i jaki bardziej silnik polecacie w A6 C5?? i odrazu podam dwa linki samochodów ocencie je co o nich sądzicie http://otomoto.pl/audi-a6...-C10522397.html
http://otomoto.pl/audi-a6...-C10510336.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: a6 2.7 biturbo lub 3.0
TMJ napisał/a:
Witam mam dylemat jaki silnik 2.7 biturbo czy 3.0 chodzi mi dokladnie jakie sa ich najczulsze punkty jak one reaguja na załozenie LPG czy biturbo znosi gaz jakie warunki musi spelniac instalacja. Co najczesciej pada w nich no i jaki bardziej silnik polecacie w A6 C5?? i odrazu podam dwa linki samochodów ocencie je co o nich sądzicie http://otomoto.pl/audi-a6...-C10522397.html
http://otomoto.pl/audi-a6...-C10510336.html

Silnik 3,0 jest bardzo dobrym silnikiem, aczkolwiek w tym przypadku dyskwalifikuje go skrzynia biegów Multitronic. Jeżeli miałbym jednak wybierać z tych dwóch, to wybrałbym 2,7.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A możesz mi wytłumaczyc czego multitronic odradzasz czy on jest jakis awaryjny opiszczcie mi te dwa modele silników co jest za co przeciw a i napiszcie jak wyglada instalacja gazwoa w tych silnikach czy ten 2.7 potrzebuje jakas specjalna jak to wszystko na tym jezdzi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
TMJ napisał/a:
A możesz mi wytłumaczyc czego multitronic odradzasz czy on jest jakis awaryjny opiszczcie mi te dwa modele silników co jest za co przeciw a i napiszcie jak wyglada instalacja gazwoa w tych silnikach czy ten 2.7 potrzebuje jakas specjalna jak to wszystko na tym jezdzi

Multitronic jest jedną z najbardziej awaryjnych skrzyń biegów. Jeżeli Multitronic jest jeszcze w dobrym stanie, to na 122% nie długo. To jest jedyny powód dla którego nie kupowałbym auta z taką skrzynią. Co do silników, to różnicą między tymi jednostkami jest to, iż jeden z nich 3,0 jest wolnossący, drugi zaś z doładowaniem. I jeden i drugi jest udanym silnikiem, aczkolwiek wolnossący zawsze będzie mniej awaryjny niż jego konkurent Turbo. 3,0 jest następca silników 2,8 V6 czyli silników które sprawdziły się przez lata i nadal będą się sprawdzać jako mało zawodne jednostki. 2,7T posiadają już doładowanie w tym przypadku podwójne ze względu na budowę silnika. Turbo jak dla mnie zawsze kojarzyło się z problemami i regeneracjami, więc nigdy nie byłem zwolennikiem tego typu silników. Jeżeli chodzi o instalacje gazowe, to nie wypowiem się na ten temat, ponieważ po pierwsze nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, a po drugie nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale... w dzisiejszej dobie instalacji gazowych jest wszystko możliwe i nie powinno być problemów z zagazowaniem silnika- nawet doładowanego. Obecnie w Polsce produkuje się bardzo dobrą elektronikę do instalacji LPG z którą jest "prawdopodobnie" mniej problemów niż z włoszczyzną i jest też wiele tańsza. Koszt kitu 6 cyl. około 1500zł + zbiornik.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziekuje slicznie za wytlumaczenie o skrzyni i silniku fajnie wiedziec pewne kwestie dzieki a co do wyboru silnika moze sie cos jeszcze zmieni choc jak narazie bardzie mi przemawia 2.7 choc te turbo tez troszke przeraza. ale do zakupu moze cos sie zmienic lub model przemowi za siebie :) a owiedzcie mi jeszze co sadzicie o tym aucie http://otomoto.pl/audi-a6...-C10638024.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W/g mnie najciekawsze z tych co pokazałeś .......................tylko ......................popytaj w zakładach LPG o gaz do turbin , ponoć nie jest to dobre , ani mądre , ani ekonomiczne :-( ale nie znam szczegółów , podzwoń po sprawdzonych firmach , najlepiej renomowanych i zapytaj , to nic nie kosztuje , poza kosztami połączenia ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no to juz mniej wiecej wiem wytlumaczyli mi w jedny z warsztatów zakladajacych lpg mowia ze musi byc bardzo dobrze zestrojona instalacja mowil cos o temperaturach gazu cisnieniach it dla mnie czarna magia ale wiem ze juz robia i jak jest dobrze zrobiona to nie powinno byc jakis odchylen od norm nz w silnikach wolnossacych

a co do auta to niby kupiony w kraju i serwisowany jest mozliwosc sprawdzenia tego wszystkiego w jakis sposob??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
TMJ napisał/a:
jest mozliwosc sprawdzenia tego wszystkiego w jakis sposob??

Jeżeli jest serwisowany w autoryzowanym serwisie, to musi być taka możliwość.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale wiesz co, szynszylek podrzuciła temat...........samochód jest 2001 rok w/g ogłoszenia a na FIS`ie jest 1 stczeń 1999 .To temat dla mądrzejszych niż ja Adi , może tak być , nie ma tu wałka żadnego ?!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
nie ma tu wałka żadnego ?!

Nie ma wałka - wszystko jest tak jak powinno. Dlaczego? To proste. Wzór tego licznika produkowany jest od 97r i co jakiś czas wychodziło nowsze oprogramowanie w którym dochodziły poprawki i też zmieniany był kalendarz. Ten model jest jeszcze przed liftem ale różni się elektrycznie od tego z 97 - 98r. Nie zwróciłem uwagi na kalendarz w modelach po lifcie 2002, 2003, ale wydaje mi się, iż również zaczynał się od 01.01.1999r
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
roger110
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli problem wyjaśniony ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Czyli problem wyjaśniony ;-)

Też tak sądzę. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to jak możecie mi podpowiedziec jak to mozna sprawdzic. Osoba sprzedajaca twierdzi że jest serwisowany wiec jakies slady powinny zostac wyczytlaem ze vin moze mi pomoc ale gdzie moge to srawdzic na jakims forum (nie pamietam nazwy) ktos pisal że jest jakas strona na rosyjskim serwerze z mozliwoscia sprawdzenia czy to mozliwe i czy vin wszystko wykaze ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdzasz w konkretnym serwisie , który wystawił książkę serwisową
TMJ napisał/a:
vin omoze ale gdzie moge to srawdzic na jakims forum (nie pamietam nazwy) ktos pisal że jest jakas strona na rosyjskim serwerze z mozliwoscia sprawdzenia czy to mozliwe i czy vin wszystko wykaze ??
Tego tematu nie znam i szczerze pierwsze słyszę (czytam) :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tylko ASO prowadzi ewidencję napraw itp. W ASO powinni udzielić Ci takiej odpowiedzi- choć nie jestem pewien czy zrobią to chętnie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A6/S6 

[ IP: 18.222.240.21 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa