Car Audio » [a4 b5] kostka zasilająca wiązke bose
Odpowiedz do tematu
 [a4 b5] kostka zasilająca wiązke bose
Witam

Mam problem z podłączeniem kostki która zasila wiązkę bose, niektóre przewody różnią się kolorami i miejscami. Po podpięci bezpośrednio nowej kostki (bose) występuje brak zasilania na kostce zasilającej radio. Samochód posiada FIS i jest z 98r a wiązka prawdopodobnie +99r. Proszę o pomoc :)

Kostka wiązki bose


Kostka wiązki od strony samochodu


Stara kostka która była wpięta w kostkę powyżej




Kostka zasilająca radio

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Brakuje zasilania, bo brakuje masy. Radio masz podpięte między 12V a diagnozę. Musisz odpiąć z kostki brązowy przewód i podpiąć do masy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co z masa która była troche wcześniej w wiązce ona nie wystarczy?
Dodam ze kostka zasilająca radio została ze starej wiązki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W starej od strony samochodu nie masz masy. Zobacz gdzie idzie przewód masy odcinka wiązki między samochodem a radiem i podłącz się nową wiązką w to samo miejsce.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli sprawdzić gdzie idzie masa z kostki zasilającej radio i tam wpiąć grubą mase z nowej kostki bose? A co z reszta kabli w kostce? Zostawić wszystko tak jak jest?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrób fotkę przewodów i wtyczki Bose od strony radia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 


Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jak wygląda zasilająca od strony radia? Ile jest w niej przewodów? Próbuję ją rozszyfrować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W pierwszym poście jest fotka o ile dobrze pamiętam to są 4 prąd,masa,biało niebieski [chyba podświetlanie] i jakiś czarny podłączony chyba do wzmacniacza antenowego. Dodam ze tej kostki nie zmieniałem została z ori nagłośnienia pasywnego

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodziło mi o czarną kostkę którą będziesz montował. Fotka którą opisałeś jest od instalacji która była na wyposażeniu z niefabrycznym radiem tzw golas.
Wiązka którą chcesz założyć pochodzi z modelu 2000r i będziesz musiał ją niestety lekko zmodyfikować pod twój rocznik Audi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cała wiązkę mam już pod dywanem, jedyne nowe kostki które mam to kostka zasilająca instalacje (pod popielniczką) i kostka od strony radia to co pokazałem na ostatnich zdjęciach nic więcej niestety nie dostałem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na jakim radiu będzie chodzić Bose?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Concert I

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najprościej będzie abyś wpiął się tak jak na początku zrobiłeś wiązką Bose w miejsce gdzie miałeś podłączoną wiązkę od radia.
Brązowy gruby przewód odetnij z wtyczki i podłącz do punktu masowego radia - znajdziesz go na tunelu. W tej chwili masz kompletne zasilanie dla wzmacniacza i zostaje podłączyć się do wiązki Bose z zasilaniem radia. Z kostki na 3 fotce odetnij gruby przewód czerwony z niebieskim paskiem i podłącz się nim do przewodu o tym samym kolorze w wiązce od Bose. Na zasmażkę zostanie podłączyć się ze stacyjką tak aby radio załączało się po włożeniu kluczyka do stacji. Na ostatniej fotce widzę, że go brakuje - puste miejsce obok przewodu szarego z niebieskim paskiem masz podłączyć do przewodu czerwonego pozycja 3 fotka nr 2.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki ;) Odezwę się w tygodniu czy wszystko udało się zrobić i czy śmiga bose :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.144.87.149 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa