Pozostałe tematy » [80 B4] Opadnięte drzwi
Odpowiedz do tematu
 [80 B4] Opadnięte drzwi
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas zamykania drzwi trzeba mocniej dopchnąć żeby zamknąć drzwi. Czas coś z tym zrobić. Drzwi po prostu opadły od strony klamki. Czy da się to naprawić? Podnieść jakoś? Czy jestem w stanie sam to zrobić czy potrzebny będzie bardziej specjalistyczny sprzęt? Czy trzeba demontować drzwi czy da się podciągnąć na śrubach?
Z góry dzięki za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Drzwi reguluje się na zawiasach. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bodajże w dolnym zawiasie jest regulacja, odkręcasz śrubę a pod nią jest śruba regulacyjna (imbusowa), warto psiknąć WD40 przed rozpoczęciem regulacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wielkie dzieki za pomoc. Jutro się pobawię. Mam nadzieję, że odkrece właściwą śrubkę i drzwi nie odpadna :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Wielkie dzieki za pomoc. Jutro się pobawię. Mam nadzieję, że odkrece właściwą śrubkę i drzwi nie odpadna :mrgreen:


Nie odpadną ;-) , drzwi trzymają się nie tylko na jednej śrubie. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
Sergio napisał/a:
Wielkie dzieki za pomoc. Jutro się pobawię. Mam nadzieję, że odkrece właściwą śrubkę i drzwi nie odpadna :mrgreen:


Nie odpadną ;-) , drzwi trzymają się nie tylko na jednej śrubie. ;-)

No ja myślę :mrgreen: . Z tego co dziś tam lukałem to parę tych śrub tam jest, ale dam radę (chyba).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Trochę trzeba się nagimnastykować, ale aż tak zle nie jest.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
Trochę trzeba się nagimnastykować, ale aż tak zle nie jest.

Czyli z tego co mówisz to odkrecić śrubę i regulować drugą? Czy lepiej żeby ktoś podtrzymywał drzwi (czyt. podciągał do góry) czy samą śrubą pójdzie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
karlos2 napisał/a:
Trochę trzeba się nagimnastykować, ale aż tak zle nie jest.

Czyli z tego co mówisz to odkrecić śrubę i regulować drugą? Czy lepiej żeby ktoś podtrzymywał drzwi (czyt. podciągał do góry) czy samą śrubą pójdzie?


Jak będziesz dokręcał lub odkręcał (już nie pamiętam dokładnie) ta śrubę imbusową, drzwi powinny same się (podnieść) doregulować.

P.S. Te na klucz 13 odkręcić, a regulować imbusową.

[ Dodano: Sro 11 Sty, 2012 16:48 ]
Sergio, zrobiłeś drzwi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziś miałem trochę za mało czasu, zerknąłem tylko i oblukałem dokładniej. Górny zawias ma 1 dużą śrubę przykręconą do karoserii i 2 małe (gwiazdki) do drzwi. Dolny ma tak samo. W sumie wychodzi na to,że trzeba górny dociągnąć.
U mnie ciągle pada deszcz a w garażu (3x5) ciężko sie dostać :-/ .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na dolnym zawiasie ta śruba którą widzisz od wnęki drzwi na 13 klucz, musisz ją odkręcić całkowicie, a tą na 13 klucz od strony błotnika poluzować, i z tą właśnie trzeba się nagimnastykować bo jest słaby dostęp. W otworze tej śruby którą wykręcisz jest otwór na imbus bodajże 10 lub 12, wkładasz imbus i kręcisz w lewo lub prawo, zawias się odchyla lub przybliża do słupka, no a wraz z nim drzwi, nie zapomnij WD40 psiknąć do otworu przed kręceniem.

P.S. Przyjedz do mnie mam większy garaż,zrobię ci to w 5 minut. ;-)
pzdr.

[ Dodano: Pią 13 Sty, 2012 18:37 ]
Sergio, jak tam drzwi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No dziś wreszcie znalazłem trochę czasu żeby powalczyć z drzwiami. Muszę przyznać, że bez odpowiednich kluczy było cholernie ciężko, zwłaszcza z tą przeklętą 16-tką za drzwiami :evil: . Ale dałem radę. Wielkie dzięki karlos za pomoc.
Wskazówki dla innych na przyszłość, również walczących z opadniętymi drzwiami: zaopatrzyć się w klucz 16, najlepiej oczkowa, a najlepiej wygiety ;-) oraz imbus 12 (śrubę imbusową odkręcamy).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Wielkie dzięki karlos za pomoc.


Nie ma problemu Sergio, zawsze do usług. :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
też mi się coś stało z drzwiami kierowcy i one opadły, problem jest tylko taki, ze jak je podepchnę w górę to sie ruszają, czyli mają luz - góra dół

co może być przyczyną i jak naprawic, bo to chyba nie kwestia samej regulacji juz?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz zawias wyrobiony lub osadzenie zawiasów. Otwórz drzwi szeroko i poruszaj nimi góra-dół i zobacz gdzie jest luz. Druga osoba mile widziana do pomocy. Nie pamiętam czy zawiasy masz odkręcane z obu stron. Jeśli tak to można wymienić lub spróbować zregenerować. Sprytny mechanik powinien dać radę - ale mam na myśli mechanika a nie wymieniacza części których coraz więcej w warsztatach bo taki to ci zaleci od razu całe drzwi wymienić.

Ale się rozpisałem :)

pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.141.30.162 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa