Projekty i ich rezultaty » [80 B3] Swap z 1.9E na 2.8 V6
Odpowiedz do tematu
 [80 B3] Swap z 1.9E na 2.8 V6
mam wielkie pytanie do znawców a80, a mianowicie chce zrobić swapa z 1.9 E na 2.8 V6 i chciałbym się dowiedzieć czego potrzebuje oprócz samego silnika oraz co będzie trzeba zrobić pod maską aby wsadzić taki silnik no i ile takie coś szacunkowo może mnie wynieść

z góry dzięki

ps. wiem że niektórzy powiedzą że się nie opłaca ale ja chce i koniec ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie lepiej upchać 2,2T?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
koszta zależą głównie od tego ile prac związanych ze swapem wykonasz sam, oprócz silnika i całego osprzętu potrzebna będzie również wiązka el od silnika v6 komputer wszystkie sterowniki, silnik spokojnie zmieści się w komorze b3 tylko trzeba będzie odpowiednio po przerabiać łapy silnika, przydało by się również zmienić zawias i hamulce :mrgreen:

[ Dodano: Nie 10 Paź, 2010 21:07 ]
koszt silnika z osprzętem kształtuje się średnio 1000 - 1500 zł może więcej :-) do tego cena wiązki elektrycznej komputer i reszty gratów + koszt przekłądki silnika w jakimś warsztacie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
2.2t bedzie znacznie drozszy w zakupie niz 2.8, co do samego swapa, to bardziej karkulowalo by sie kupic ze zmasakrowanym tylem lub nawet po dachowaniu, tak,zeby przód byl w miare ok, bo dojdzie jeszcze uklad chlodzenia, i milion róznych innych rzeczy , które wyjda w praniu a o których na pewno zapomnisz i bedziesz musial na biegu szukac po zlomach lub allergenie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tylko trudno dorwać tanio takie auto z tym silnikiem, też myslałem nad silnikiem 2.2T tylko nie wiem czy z audi 200 mi podejdzie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Enzoo napisał/a:
tylko trudno dorwać tanio takie auto z tym silnikiem, też myslałem nad silnikiem 2.2T tylko nie wiem czy z audi 200 mi podejdzie

Podejdzie. W A200 montowany był silnik MC czy 3B który montowany był również w modelach S2.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja bym sie nie pchal w 2.2 t niewiadomego pochodzenia, regeneracja turbiny to nie jest koszt 100 zl, a wiadomo,ze mozna trafic na zdyba. 2.8 jest znacznie tanszy w eksploatacji, co nie zmienia faktu,ze 2.2 turbo to poezja :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szukaj angola z 2.2 czy 2.8 np uszkodzony w tył ,bok po dachowaniu i masz wszystkie graty na przekładke

Postaw piwo autorowi tego posta
 
piecka napisał/a:
szukaj angola z 2.2 czy 2.8 np uszkodzony w tył ,bok po dachowaniu i masz wszystkie graty na przekładke
z angolem to nie bedzie tak prosto bo tutaj takie siln8iki to rzadkosc, gdyby szukal A6 C4 1.8 :shock: to bylo by na peczki :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no to teraz mi namieszaliście w głowie bo się zastanawiam właśnie nad 2.8 V6, 2.2T no i perełka i trudno dostępna 2.3 20V DOHC

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jest na alledrogo c4 2,8 ben za 2 tys

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Enzoo napisał/a:
no to teraz mi namieszaliście w głowie bo się zastanawiam właśnie nad 2.8 V6, 2.2T no i perełka i trudno dostępna 2.3 20V DOHC

Nie musisz pchać się zaraz w 3B czy ABY. Możesz poszukać któryś ze słabszych wersji np MC. Skoro masz zacząć jakiś projekt, to niech będą z tego jakieś efekty. Apropo swapa widziałem fotostory swapa Audi 80 z silnikiem V8 3,6. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Enzoo napisał/a:
no to teraz mi namieszaliście w głowie bo się zastanawiam właśnie nad 2.8 V6, 2.2T no i perełka i trudno dostępna 2.3 20V DOHC

Nie musisz pchać się zaraz w 3B czy ABY. Możesz poszukać któryś ze słabszych wersji np MC. Skoro masz zacząć jakiś projekt, to niech będą z tego jakieś efekty. Apropo swapa widziałem fotostory swapa Audi 80 z silnikiem V8 3,6. :mrgreen:


a ja widziałem swapa audi 80 z silnikiem V8 4,2 z audi a8, nie jedna wole się pchać w 2.8 V6 a z innych wersji takich jak a4, 100 i a6 podejdzie silnik do mej budy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podejdzie każdy silnik. Będziesz musiał tylko wzmocnić przednie zawieszenie ze względu na wagę silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Podejdzie każdy silnik. Będziesz musiał tylko wzmocnić przednie zawieszenie ze względu na wagę silnika.
rzecz jasna i hamulce zmienic ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Projekty i ich rezultaty 

[ IP: 3.133.119.66 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa