 |
|
XENONY |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 12:22
|
|
|
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: | Moim zdaniem to raczej chodzi o lampę a nie o zestaw |
I tu się nie mylisz. Przetwornica służy do wytworzenia wyższego napięcia zasilającego palnik wyładowczy i od jego ogniskowej zależy "jakość" świecenia. Nie mniej jednak spotkałem się już z palnikami które maja sporą odchyłkę w ogniskowej oraz z przetwornicami które potrafią na odległość "zabić na śmierć" laptopa marki HP.
Co do reflektorów H4, to po założeniu takiego zestawu kąt świecenia jest o wiele większy niż przy zwykłej żarówce. To samo tyczy się pozostałych reflektorów z wyjątkiem "projektorów soczewkowych" pod warunkiem, iż bańka wyładowcza będzie w odpowiednim miejscu - ogniskowa.
Teraz trochę o bezpieczeństwie na drodze. Nikt mnie nie przekona do tego, że uruchomienie takiego zestawu w zwykłych reflektorach nie będzie oślepiać jadących z naprzeciwka. Przykładem może być to, że od dłuższego już czasu wracając z pracy mijam się mniej więcej na tym samym odcinku drogi z MB Sprinterem który zamiast żarówek H7 ma palnik xenonowy i w dodatku o temperaturze światła około 10000K która nie jest naturalną barwą i nap...a po oczach podwójnie, a nawet potrójnie ze względu na wysokość zamontowanych reflektorów. Zostaje tylko zatrzymać się i poczekać aż przejedzie.
Co do przeglądów technicznych, to zgadza się, iż większość ma to w d..e, ale nie wszyscy tak do tego podchodzą. Dodatkowo dojdą do tego problemy przy kontroli drogowej gdy odbierze się dowód rejestracyjny, a dzisiaj odbiera się nawet jak posiada się oryginały. Nie chodzi tutaj o 20zł które trzeba uiścić za każdym razem przy takich badaniach, a poświęcony czas. Tutaj podam 2 przykłady. Pierwszy przykład to Volvo z oryginalnymi xenonami bez soczewek. Gość miał już tak dość kontroli, że kazał sobie wymontować reflektory i zamontował zwykłe - robił to w ASO. W sumie mógł poprosić o wystawienie pisma z serwisu o oryginalności, ale zrobił inaczej.
Drugim przykładem jest moja przygoda na drodze. Dowód został odebrany za..... brak samopoziomowania reflektorów. Nie miałem już sił tłumaczyć, że w tych modelach "nie było jeszcze" samopoziomowania, ale jednak. Temat skończył się wizytą w Stacji Diagnostycznej i na rozmowie w towarzystwie komendanta PP, naczelnika drogówki i osoby która odebrała mi dowód rejestracyjny. Otrzymałem wówczas zadośćuczynienie w formie przeprosin. Co się okazuje, że policjanci nie są przeszkoleni w rozróżnieniu oryginalności i jeżeli mają jakieś wątpliwości zabierają dowód. Co można wówczas zrobić? Nic tylko czekać na wypisanie zastępczego. Oczywiście fizyczne szarpanie się z policjantem o dowód nie wchodzi w grę. Na dzień dzisiejszy jeżeli urzędnik wydziału drogowego zbiera sam informacje np ze stacji diagnostycznej lub z google, to będą istnieć problemy przy oryginalnych instalacjach a o przerabianych już nie wspomnę.
Krótko mówiąc twierdzę, że na drodze nie można być egoistą. Tuning jest OK, ale tylko w miarę rozsądku.
To jest tylko moje skromne zdanie.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 15:33
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Krótko mówiąc twierdzę, że na drodze nie można być egoistą. Tuning jest OK, ale tylko w miarę rozsądku. | Zrozumiałem aluzję , Ale tak między nami auta po drogach , jeżdżą takie , nie inne , era FSO i Poldków przemineła ( a i w tych wytworach PRL`U , takie coś było montowane, jak poziomowanie świateł , było manualne , ale było ) , autka mają regulację wysokości świateł , Bądźmy szczerzy , poza niewielkim odsetkiem kierowców , mają to wszyscy w du*** . Czy ktoś dobija "wiatru w koła " jak ma zapakowany samochód ( to też wpływa na wysokość świecenia ) , Strasznie ciężko jest przekręcić gałeczkę w pozycję niżej , prawda ?? Odciski się robią na paluszkach . Więc , nie sądzę ,że aż tak mocno xenonami oślepiam jadących z przeciwka , więcej , założę się , że mniej oślepiam , niż nie jeden gałgan z 5-tką osób na pokładzie , dopakowanym na full bagażnikem i nie opuszczonymi lampami .
Takie jest moje skromne zdanie |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
| Ostatnio zmieniony przez roger110 Nie 04 Kwi, 2010 15:37, w całości zmieniany 3 razy |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 18:03
|
|
|
| roger110 napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Krótko mówiąc twierdzę, że na drodze nie można być egoistą. Tuning jest OK, ale tylko w miarę rozsądku. | Zrozumiałem aluzję , Ale tak między nami auta po drogach , jeżdżą takie , nie inne , era FSO i Poldków przemineła ( a i w tych wytworach PRL`U , takie coś było montowane, jak poziomowanie świateł , było manualne , ale było ) , autka mają regulację wysokości świateł , Bądźmy szczerzy , poza niewielkim odsetkiem kierowców , mają to wszyscy w du*** . Czy ktoś dobija "wiatru w koła " jak ma zapakowany samochód ( to też wpływa na wysokość świecenia ) , Strasznie ciężko jest przekręcić gałeczkę w pozycję niżej , prawda ?? Odciski się robią na paluszkach . Więc , nie sądzę ,że aż tak mocno xenonami oślepiam jadących z przeciwka , więcej , założę się , że mniej oślepiam , niż nie jeden gałgan z 5-tką osób na pokładzie , dopakowanym na full bagażnikem i nie opuszczonymi lampami .
Takie jest moje skromne zdanie |
Wszystko zależy od jakości reflektorów. Nie ma co porównywać żarówek R2 czy H4 i starą zdezolowaną instalację elektryczną do kilkukrotnie mocniejszego natężenia światła jakim jest łuk elektryczny. To nie była aluzja do Ciebie, a spostrzeżenie jakie miewam co dzień użytkując drogi publiczne naszego kraju. Co do Twojej osoby możesz zrobić mały eksperyment. Zamień się z kimś na czas trwania tego doświadczenia na samochody i sprawdź przy 50km/h jak mocno świecą teraz Twoje reflektory. Założę się z Tobą, że nie będziesz w stanie się skupić na drodze i twój wzrok skierujesz na prawe pobocze.
Jeżeli ktoś mi daje po oczach przeważnie przeważnie na krótko przed zrównaniem się z nim doświetlam sobie drogę światłami drogowymi - trochę poprawia się widoczność.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 18:10
|
|
|
Adi202, faktycznie świecą mocniej , ale nie popadajmy w paranoję , jak pisałem , wiele H4 daje dużoooooooooooo mocniej po gałach |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 18:17
|
|
|
| roger110 napisał/a: | | faktycznie świecą mocniej |
Ja nie popadam, ale sam sobie właśnie odpowiedziałeś na pytanie, że świecą mocniej.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 18:53
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | że świecą mocniej. | Tak świecą dużo mocniej .......... |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010 14:54 Re: XENONY
|
|
|
[quote="Adi202"]
| Cytat: | Na rynku pojawiły się żarówki z homologacją o bardzo zbliżonej temperaturze światła co Xenon - efekt może nie identyczny, ale właściwy z zastosowaniem.
pzdr |
Podsuńcie poroszę przykładowe takie żarówki . |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
elmek13
Wariat jakich mało


Model: Q7
Silnik: BUG
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: SUV
Pomógł: 3 razy Wiek: 47 Dołączył: 03 Lis 2009 Wszystkie posty: 1014
     
Piwa: 46/14 Skąd: z Elemelkowa
|
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010 16:43
|
|
|
Adi202, czyli drogówka może nas...kissnąć pod ogon.? |
_________________ Logistyk, oraz główny maruda w Burbo Team
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010 17:38
|
|
|
Philips Blue Vision lub X-treme Power. Te akurat mogę zagwarantować. Blue Vision posiada temperaturę 4000K czyli bardzo blisko 4300K Xenonów.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): roger110 |
 |
|
|
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010 17:43
|
|
|
Bo moje HID`y poszły razem z 100-ką . Do coupejki nie chcę wkładac , bo ani sprysków , ani regulacji wysokości lamp. Tzn.jest ale nie działa któryś z silniczków . Więc w tej sytuacji żarówki , ale porządne |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010 18:01
|
|
|
| roger110 napisał/a: | | Więc w tej sytuacji żarówki , ale porządne |
I te takie będą.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010 18:02
|
|
|
Dzięki |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010 18:06
|
|
|
Nie za ma co. Przekaźniki w tym przypadku są wskazane inaczej nie będą świecić tak jak powinny.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010 18:15
|
|
|
?? Jakie przekaźniki ?! |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010 18:17
|
|
|
| roger110 napisał/a: | | ?? Jakie przekaźniki ?! |
Między żarówką a akumulatorem. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Tuning wizualny |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |