 |
|
Wymiana licznika na kolorowy w Audi A4 B7 licznik jest RB8 |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sob 21 Lis, 2015 19:10 Wymiana licznika na kolorowy w Audi A4 B7 licznik jest RB8
|
|
|
Witam,
Kupiłem licznik kolorowy z zamiarem wymiany seryjnego który jest czerwony.
Auto jak w opisie A4 B7 2005 czyli już RB8, numer licznika który kupiłem to 8e0920932k według etki powinien pasować do mojego wozidła.
Mam pytanie jaki sprzęt i soft jest potrzebny aby to unieść?
Posiadam VCDS 11.11 oraz MPPS V16 jednak z tego co się orientuję to za mało...
Pozdrawiam |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015 11:02
|
|
|
Najprostszym rozwiązaniem jest interfejs X-CAN od Smoka. Wymiana polega na skopiowaniu danych immo z jednych do drugich zegarów. Niestety nie jest to tanie. Sama aktywacja RB4,RB8 to 700zł + interfejs ponad 500zł.
Możesz spróbować VAG Dash Canem - chinczyk może wysypać zegary i będzie problem.
Można też próbować za pomocą VAGa, ale do tego musiałbyś posiadać PIN kupnych zegarów oraz Twój oryginalny. Dodatkowo przy adaptacji za pomocą VAGa zalecane jest aby montowane zegary miały ststus nowych, a VAGiem tego nie zrobisz. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015 12:28
|
|
|
Niestety nie mam PINów, wiem że to nie jest tania zabawa ale jest kilku chętnych na ten mod ze zlotów więc koszty by się rozeszły a satysfakcja z ogarnięcia tematu samemu jak wiesz jest bezcenna. Na zagranicznych forach sporo ludzi proponuje chiński SVDI do takich rzeczy (klon AVDI) który z jednym softem można już kupić w podobnych pieniądzach co XCAN u smoka.
Co sądzisz o tej zabawce i gdzie kupić aby później nie płakać może masz jakiś sprawdzony którego nie używasz na zbyciu? (oczywiście nie pytam o ori bo do zabawy nie wydam kilku tysięcy EUR). |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015 13:03
|
|
|
Na temat SVDI się nie wypowiem, bo go nie posiadam. Posiadam za to VVDI, ale klonowanie lepiej mu idzie z nowszymi modelami niż z RB Bosch. Kiedyś tę funkcję robiłem za pomocą or. VagDashCana, ale od kiedy mu siadło coś na dyni wylądował w szuflandi i dokupiłem aktywację Bosch Kline do X-Cana. Jedynym minusem jest ręczna edycja VINu, ale to już kosmetyka.
Jeżeli chcesz znać moje zdanie, to kup u smoka za 1240zł wersję z jedną aktywacją. Bezproblemowo zrobisz kopię zegarów, odczytasz PIN, zrobisz korektę po zmianie zegarów. Możliwa jest również edycja (ręczna) w samym pliku sec block. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): tajfun211 |
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015 13:46
|
|
|
Rzeczywiście chyba daruję sobie eksperymenty z klonami FVDI bo mogę płakać choć nie lubię się łatwo poddawać, ale tak jak piszesz najrozsądniejszy wybór dla mnie obecnie będzie ta opcja od smoka.
Dzięki
[ Dodano: Wto 24 Lis, 2015 15:09 ]
Adi, mam jeszcze takie pytanie, czy można to zrobić na odległość?, tzn jak bym wysłał oba liczniki do Ciebie i po zabiegu zamontował ten kolorowy, czy też musi być w aucie?
[ Dodano: Pią 04 Gru, 2015 23:48 ]
| Adi202 napisał/a: | Na temat SVDI się nie wypowiem, bo go nie posiadam. Posiadam za to VVDI, ale klonowanie lepiej mu idzie z nowszymi modelami niż z RB Bosch. Kiedyś tę funkcję robiłem za pomocą or. VagDashCana, ale od kiedy mu siadło coś na dyni wylądował w szuflandi i dokupiłem aktywację Bosch Kline do X-Cana. Jedynym minusem jest ręczna edycja VINu, ale to już kosmetyka.
Jeżeli chcesz znać moje zdanie, to kup u smoka za 1240zł wersję z jedną aktywacją. Bezproblemowo zrobisz kopię zegarów, odczytasz PIN, zrobisz korektę po zmianie zegarów. Możliwa jest również edycja (ręczna) w samym pliku sec block. |
Kupiłem ten UHDS od smoka z aktywacją Bosch, zczytałem eeprom, sec block i PIN'y jak to dalej ogarnąć aby nic nie uwalić? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2015 10:46
|
|
|
W odczytanym eepromie tych nowych RB będziesz musiał ręcznie zmienić VIN na oryginalny i wgrać go ponownie do zegarów. Na koniec wgraj sec block. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): tajfun211 |
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2015 16:25
|
|
|
Coś jest nie tak bo po wgraniu SB wyskakuje dEF.
Możliwe że te liczniki mają inne immo?... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2015 16:34
|
|
|
| tajfun211 napisał/a: | Coś jest nie tak bo po wgraniu SB wyskakuje dEF.
Możliwe że te liczniki mają inne immo?... |
Nie jest to możliwe. Wgraj spowrotem oryginalny eeprom i bez zmiany VIN wgraj SB. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2015 17:01
|
|
|
Ok ale możesz jeszcze zerknąć na wsady zanim zacznę dalej grzebać?
KOLOR w nazwie pliku to wsady z nowego licznika. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2015 17:06
|
|
|
A gdzie jest eeprom przed zmianą VINu? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2015 17:14
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | A gdzie jest eeprom przed zmianą VINu? |
Jest w tej paczce nazwa eepromKOLOR.bin
Na wszelki wypadek załączę tutaj jeszcze raz
Przepraszam masz rację został na drugim kompie będzie za 3 minuty |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2015 17:18
|
|
|
Kolego nie ściemniaj mnie bo szkoda na to czasu. Obydwa wsady mają ten sam VIN, jeden odczytywany był o 6tej a KOLOR o 15tej. Potrzebuję oryginalny wsad z kolorowych. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2015 17:22
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Kolego nie ściemniaj mnie bo szkoda na to czasu. Obydwa wsady mają ten sam VIN, jeden odczytywany był o 6tej a KOLOR o 15tej. Potrzebuję oryginalny wsad z kolorowych. |
Przepraszam miałem na drugim kompie bo ten mi się zapisał już wyedytowany.
teraz powinno być ok. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2015 17:30
|
|
|
Próbowałeś zrobić tak jak pisałem wyżej? Na oryginalnym stanie (VIN 2007r) wgrać tylko SB? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 06 Gru, 2015 17:35
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Próbowałeś zrobić tak jak pisałem wyżej? Na oryginalnym stanie (VIN 2007r) wgrać tylko SB? |
Nie próbowałem już schodzę do samochodu, dam znać jaki jest efekt za 15 minut. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |