 |
|
Gaśnie MMI 2 |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Wto 01 Gru, 2015 20:09 Gaśnie MMI 2
|
|
|
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum, bardzo mnie cieszy, żę w końcu udało mi się znaleźć techniczne forum Audi.
Mam problem z MMI 2 w Audi q7 2008. Po kilku sekundach od uruchomienia auta gaśnie cały system MMI tzn. gaśnie ekran i konsola, nie można jej później uruchomić, jedynym rozwiązaniem jest ponowne przekręcenie stacyjki lecz błąd się ponawia i po kilku sekundach wszystko znowu gaśnie, przed wyłączeniem się systemu cała konsola sterująca czyli przyciski przy skrzyni biegów delikatnie mruga a następnie zapala się mocno czerwonym kolorem następnie wszystko gaśnie. Proszę o pomoc i ewentualne sugestie czego to jest wina.
Czytałem na forum podobny post. sprawdziłem światłowód i światło dochodzi, po odpięciu wtyczki mruga na czerwono, świeci ciągłym światłem i po chwili gaśnie, Wszystkie bezpieczniki sprawdzałem, żadna z wtyczek też nie widzę aby była jakaś wilgotna bądź zaśniedziała.
Proszę o pomoc, pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 02 Gru, 2015 08:38
|
|
|
Wygląda to na przerwę w światłowodzie. Na początek posprawdzaj wszystkie bezpieczniki. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 02 Gru, 2015 14:33
|
|
|
No właśnie problem w tym że sprawdziłem chyba wszystkie bezpieczniki jakie znalazłem
czyli lewa strona deski
prawa strona
bagażnik
pod maską z lewej strony
pod fotelem kierowcy
pod kolumną kierownicy
Nie wiem gdzie jeszcze mogę ich szukać.
zobaczę jeszcze raz światłowód, z objawów które zauważyłem to nawet gdy uruchomię silnik i mmi na chwilę zaczyna działać to przyciski przy drążku zmiany biegów nie działają, MMI nie reaguje na nic |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 02 Gru, 2015 14:40
|
|
|
Wystarczy, że któryś ze sterowników w obwodzie światłowodu będzie mieć awarię lub brak zasilania i taki będzie efekt. Musisz sprawdzić przy którym sterowniku nie widać światła na światłowodzie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
egoonn


Model: C5
Silnik: AWT
Zasilanie: UN
Nadwozie: sedan
Pomógł: 1 raz Dołączył: 25 Kwi 2012 Wszystkie posty: 52
     
Skąd: zza zakretu
|
Wysłany: Sro 02 Gru, 2015 22:40
|
|
|
mozesz tez wpinać pętle na każdym gdzie dochodzi swiatłowód i bedziesz wiedział , napewno cos ze swiatłowodem tzn. przerwany obieg |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015 09:38
|
|
|
Witam ponownie, temat uważam za zamknięty udało mi się rozwiązać problem, Jak się okazało zablokowany był jeden z przycisków na konsoli i z tąd cały problem. Moja żona zapomniała mnie poinformować, że coś jej się wylało na konsolę. 3 minuty suszenia i wszystko działa. Masakra. Może komuś przyda się ta odpowiedz. Okazuje się że gdy jeden z przycisków jest zablokowany zapalają się wszystkie przyciski na mocno czerwony kolor i jest to jedna z oznak problemu. Dziękuję wszystkim za pomoc. POZDRAWIAM |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015 10:52
|
|
|
Proponowałbym rozebrać klawiaturę i ją wewnątrz przemyć i osuszyć. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |