 |
|
[v8] Kontrolka wody. Gdzie jest błąd? |
| Autor |
Wiadomość |
IwanV8

Model: V8
Silnik: 4,2
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 31 Mar 2013 Wszystkie posty: 33
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kresy
|
Wysłany: Nie 15 Wrz, 2013 22:30 [v8] Kontrolka wody. Gdzie jest błąd?
|
|
|
Mryga mi kontrolka od wody (czerwony termometr). Na początek pytanko czy oprócz poziomu wody w zbiorniczku wyrównawczym odpowiada ona np. za sygnalizowanie zbyt wysokiej temperatury wody?
A teraz dokładny opis przypadku.
Gdy przekręcę kluczyk na zapłon to kontrolka wody się nie zapala. Jedynie bremslicht. Jak pyknę przycisk check no to sprawdza sobie po kolei i na koniec wyświetla OK. I tak powinno być. Mogę długo stać na załączonym zapłonie i kontrolka wody się nie zaświeci. Jednak zaraz po uruchomieniu silnika (ok 5 sek.) kontrolka się zapala i miga cały czas aż do zgaszenia silnika. Woda w zbiorniczku jest, a silnik na pewno się nie przegrzewa po 5 sek. pracy. Po zgaszeniu gorącego auta i przekręceniu w pozycję zapłonu (silnik nie pracuje a temp. rośnie bo nie ma chłodzenia) kontrolka się nie zapali nawet jeśli temp. na wskaźniku pokaże 105-110stC.
Kontrolka wody świeci się non stop na pracującym silniku. Niezależnie od tego ile jest wody w zbiorniczku i czy silnik jest zupełnie zimny czy mocno gorący.
O co chodzi? Któryś czujnik walnięty? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 16 Wrz, 2013 10:39
|
|
|
odepnij wtyczkę na zbiorniczku wyrównawczym i -
dwa piny (niebiesko/żółty z brązowym) zewrzyj drucikiem i zobacz czy kontrolka zgaśnie.
punkty kontrolne to
T14l/4
T26a/16 |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
IwanV8

Model: V8
Silnik: 4,2
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 31 Mar 2013 Wszystkie posty: 33
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kresy
|
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013 21:34
|
|
|
Zrobiłem zwarcie na czujniku w zbiorniczku tak jak mówiłeś i niestety kontrolka nie zgasła
Skoro już jesteśmy przy zwarciach to zwierałem też czujniki przy chłodnicy i przy głowicy z przodu. Czy ta kontrolka odpowiada również za temperaturę?
Nie jestem dobry z kabelkologii, ale słyszałem, że nie wszystkie czujniki da się sprawdzić "zwieraniem kabelków".
Tak czy siak kontrolka dalej świeci jeśli silnik pracuje. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013 21:58
|
|
|
kontrolka usterki układu chłodzenia odpowiada również za zbyt niską lub wysoką temperaturę silnika.
nie wiem na ile ta kontrolka jest zgrana z wskaźnikiem temperatury i ewentualnie który czujnik za to odpowiada.
w domu mam schematy i mogę zerknąć, ale to dopiero jutro z rańca. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
IwanV8

Model: V8
Silnik: 4,2
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 31 Mar 2013 Wszystkie posty: 33
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kresy
|
Wysłany: Sro 02 Paź, 2013 20:14
|
|
|
I jak tam jim? Patrzyłeś na schematy? Może inni mają jakieś pomysły czemu wywala kontrolkę? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 03 Paź, 2013 09:51
|
|
|
podam dane ze shcamatów - opis kostek niestety nie mam - może Pasiak maajaknie to napewno Adi.
sprawdż przejścia
coolant low level -
kostka w zegarach T26a/16 - niebiesko/żółty
kostka łącząca - T14I/4
masa
G82 -
zegary T26b/1 szaro/brązowy i T26b/4 brązowo/biały
kostka łącząca - T14a/12+11
G83 -
zegary T26b/2 brąz i T26b/5 niebiesko/żółty
kostka łącząca T14i/11+10
kostki łączące to którąs nad nogami kierowcy na grodzi.
kostki w zegarach bez problemu znajdziesz (porównując kolory przewodów)
jeżeli są przejścia, wszystko gra, czujniki podają prawidłowe wartości, to obstawiam walniętego czeka w zegarach. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
IwanV8

Model: V8
Silnik: 4,2
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 31 Mar 2013 Wszystkie posty: 33
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kresy
|
Wysłany: Pon 07 Paź, 2013 10:18
|
|
|
Ok. Dzięki jim. Będę walczyć z tematem.
Jest jeszcze jedna rzecz, która nie wiem czy ma związek z wyskakującą kontrolką wody ale jest to dziwne. Mianowicie klimatronik pokazuje mi dziwne wartości temperatury chłodzenia silnika (kod 51). Sytuacja wygląda tak, że od wartości ok 30 stC na zimnym silniku wartość na wyświetlaczu sobie rośnie o 1 stC co jakieś 4 sekundy niezależnie od tego czy silnik uruchomiłem czy nie. I tak sobie rośnie aż dojdzie do 90 stC i na tej wartości się zatrzymuje i wartość staje jak wryta. W każdym razie nie pokazuje aktualnej wartości temperatury. Taka ciekawostka. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |