 |
|
[100 C4]Pilot w kluczyku nie działa |
| Autor |
Wiadomość |
wojtas1979
Wojtek

Model: V8
Silnik: PT
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 81
     
Postawił 7 piw(a) Skąd: Wrocław
|
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009 15:27 [100 C4]Pilot w kluczyku nie działa
|
|
|
Zainspirowany problemem kolegi pawel_berent z kluczykiem,dowiedziałem się że mój kluczyk powinien sterować zamkiem,ponieważ mam taki sam tylko z innym profilem AH.Z początku myślałem że to jest latarka tak jak ma mój kolega w audi V8 więc się tym nie przejmowałem.
Rozebrałem swój kluczyk bo ta dioda nie wysyła sygnału (sprawdzałem aparatem fotograficznym bo w nim widać czy świeci podczerwień czy nie)Napięcie z baterii jest 6,2V.
Czy da się to naprawić? A może to nie jest pilot tylko latarka? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009 16:34 Re: Pilot w kluczyku nie działa
|
|
|
| wojtas1979 napisał/a: | Zainspirowany problemem kolegi pawel_berent z kluczykiem,dowiedziałem się że mój kluczyk powinien sterować zamkiem,ponieważ mam taki sam tylko z innym profilem AH.Z początku myślałem że to jest latarka tak jak ma mój kolega w audi V8 więc się tym nie przejmowałem.
Rozebrałem swój kluczyk bo ta dioda nie wysyła sygnału (sprawdzałem aparatem fotograficznym bo w nim widać czy świeci podczerwień czy nie)Napięcie z baterii jest 6,2V.
Czy da się to naprawić? A może to nie jest pilot tylko latarka? |
To nie jest latarka. To jest typowy pilot na podczerwień. Światło które emitowane jest przez diodę IR powinno być widoczne gołym okiem- świeci w odcieniu czerwonym. Zanim zaczniesz naprawiać pilota spróbuj wymienić baterie na nowe. Jeżeli będą słabe to przy nadawaniu wystąpi spadek napięcia i doda się nie zaświeci. Jeżeli będzie uszkodzony mikroprocesor, to możesz dać sobie spokój z naprawa i poszukać np na Allegro drugiego (lub zgłosić się do mnie ) Możesz spróbować wymienić diodę, lub przelutować całą elektronikę HotAirem.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): wojtas1979 |
 |
Flasher

Model: C4
Silnik: AAH
Zasilanie: benzyna+LPG,
Nadwozie: Avant
Pomógł: 2 razy Dołączył: 18 Maj 2009 Wszystkie posty: 10
     
Otrzymał 2 piw(a)
|
|
|
|
 |
wojtas1979
Wojtek

Model: V8
Silnik: PT
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 81
     
Postawił 7 piw(a) Skąd: Wrocław
|
|
|
|
 |
Flasher

Model: C4
Silnik: AAH
Zasilanie: benzyna+LPG,
Nadwozie: Avant
Pomógł: 2 razy Dołączył: 18 Maj 2009 Wszystkie posty: 10
     
Otrzymał 2 piw(a)
|
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009 21:10
|
|
|
| wojtas1979 napisał/a: | | Jak to dokładnie zrobić?Dać miernik na buzer i dotknąć jednym kablem do tego punktu zaznaczonego kółkiem czerwonym a drugim do 9 nóżki mikroprocesora i nacisnąć guzik? Potem do jeden kabel do 10 nóżki a drugi do plusa zasilania? |
Chodziło mi o połączenie między punktem w kółku a dodatnią okładziną na krawędzi płytki... rysuneczek nad procesorem miał symbolizować switcha.
Odnośnie diody - możesz na próbę zalutować świecącą jeżeli będzie pilocik działał to pewnie faktycznie będzie uszkodzona oryginalna.
Nie wiem dokładnie jaką długość fali emituje ale myślę że jakąś od pilota (TV,VCR itp..) podpasujesz. |
|
|
|
|
|
 |
wojtas1979
Wojtek

Model: V8
Silnik: PT
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 81
     
Postawił 7 piw(a) Skąd: Wrocław
|
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009 21:21
|
|
|
| Flasher napisał/a: | Chodziło mi o połączenie między punktem w kółku a dodatnią okładziną na krawędzi płytki... rysuneczek nad procesorem miał symbolizować switcha.
Odnośnie diody - możesz na próbę zalutować świecącą jeżeli będzie pilocik działał to pewnie faktycznie będzie uszkodzona oryginalna.
Nie wiem dokładnie jaką długość fali emituje ale myślę że jakąś od pilota (TV,VCR itp..) podpasujesz. | He he nie domyśliłem się że to chodzi o symbol przełącznika,sprawdziłem przed chwilą switch działa.A jeśli chodzi o zimne luty to na czym dokładnie polega przelutowanie,wystarczy podgrzać cynę żeby się na nowo zlutowała,czy trzeba starą usunąć odsysaczem i dać nową cynę? |
|
|
|
|
|
 |
Flasher

Model: C4
Silnik: AAH
Zasilanie: benzyna+LPG,
Nadwozie: Avant
Pomógł: 2 razy Dołączył: 18 Maj 2009 Wszystkie posty: 10
     
Otrzymał 2 piw(a)
|
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009 21:46
|
|
|
Najpierw sprawdź czy to jest to.... poruszaj diodą i zobacz czy nóżki z drugiej stony się ruszają.
Tak czy siak warto przelutować... nie trzeba pozbywać się starej cyny i użyj jakiegoś topnika żeby ładnie rozlało cynę (oby nie kalafoni bo to przeżytek ) |
|
|
|
|
|
 |
wojtas1979
Wojtek

Model: V8
Silnik: PT
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 81
     
Postawił 7 piw(a) Skąd: Wrocław
|
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009 21:58
|
|
|
| Cytat: | | Najpierw sprawdź czy to jest to.... poruszaj diodą i zobacz czy nóżki z drugiej stony się ruszają. | Nie widzę żeby nóżki się ruszały,u mnie ta dioda jest przylutowana z dwóch stron płytki (od góry i od dołu płytki).No warto przelutować,jak nie dam rady to komuś to zlecę.
[ Dodano: Pią 29 Maj, 2009 15:46 ]
Czy jest możliwość sprawdzenia samej diody tak jak diody świecącej? Jakie powinno być napięcie na wyjściu na płytce dla tej diody?
[ Dodano: Pią 29 Maj, 2009 18:14 ]
Po wylutowaniu diody na płytce po naciśnięciu przycisku nie pojawia się napięcie.Dioda po podłączeniu do bateryjki świeci (widoczne w aparacie) więc raczej jest dobra.Może tam mają być 3V baterie,jeśli w ogóle takie małe są 3V. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 16:23
|
|
|
| wojtas1979 napisał/a: | | Cytat: | | Najpierw sprawdź czy to jest to.... poruszaj diodą i zobacz czy nóżki z drugiej stony się ruszają. | Nie widzę żeby nóżki się ruszały,u mnie ta dioda jest przylutowana z dwóch stron płytki (od góry i od dołu płytki).No warto przelutować,jak nie dam rady to komuś to zlecę.
[ Dodano: Pią 29 Maj, 2009 15:46 ]
Czy jest możliwość sprawdzenia samej diody tak jak diody świecącej? Jakie powinno być napięcie na wyjściu na płytce dla tej diody?
[ Dodano: Pią 29 Maj, 2009 18:14 ]
Po wylutowaniu diody na płytce po naciśnięciu przycisku nie pojawia się napięcie.Dioda po podłączeniu do bateryjki świeci (widoczne w aparacie) więc raczej jest dobra.Może tam mają być 3V baterie,jeśli w ogóle takie małe są 3V. |
Baterie używane w pilocie, to typowe 1,5V alkaliczne GP186, lub ich lepszy i droższy zamiennik. Sprawdź czy kontakty membrany są czyste- czy po przyciśnięciu zwiera styki.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
wojtas1979
Wojtek

Model: V8
Silnik: PT
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 81
     
Postawił 7 piw(a) Skąd: Wrocław
|
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 16:35
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Sprawdź czy kontakty membrany są czyste- czy po przyciśnięciu zwiera styki. | Tak przełącznik działa (napisałem to 3 posty wyżej he he)Jeżeli wszystko jest dobre baterie dioda(wylutowałem ją i podłączyłem pod bateryjkę i świeci) przełącznik a na stykach diody nie pokazuje się żadne napięcie to chyba pozostaje tylko mikroprocesor? | Adi202 napisał/a: | | lub przelutować całą elektronikę HotAirem | Co miałeś na myśli?Mam to potraktować opalarką elektryczną? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 17:41
|
|
|
| wojtas1979 napisał/a: | | Co miałeś na myśli?Mam to potraktować opalarką elektryczną? |
Myślałem o typowej lutownicy na gorące powietrze- jest bezpieczniejsze od opalarki, aczkolwiek działa na tej samej zasadzie z tym, iż jest możliwość regulacji temperatury. Przyznam się, że z braku laku w warunkach polowych udało mi się przelutować elektronikę opalarką. Warunkiem jest to abyś nie przegrzał laminatu. Jeżeli nie masz możliwości naprawy taką lutownicą, to posmaruj całą powierzchnię jakąś pasta lutowniczą i delikatnie podgrzej to opalarką. Efekt będzie taki sam- topnik zmiękczy luty, a jego nadmiar wyparuje. Przed lutowaniem odklej wszystkie naklejki i osłonkę membrany aby nie zrobić bałaganu.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
wojtas1979
Wojtek

Model: V8
Silnik: PT
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 81
     
Postawił 7 piw(a) Skąd: Wrocław
|
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 18:23
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | Myślałem o typowej lutownicy na gorące powietrze- jest bezpieczniejsze od opalarki, aczkolwiek działa na tej samej zasadzie z tym, iż jest możliwość regulacji temperatury. Przyznam się, że z braku laku w warunkach polowych udało mi się przelutować elektronikę opalarką. Warunkiem jest to abyś nie przegrzał laminatu. Jeżeli nie masz możliwości naprawy taką lutownicą, to posmaruj całą powierzchnię jakąś pasta lutowniczą i delikatnie podgrzej to opalarką. Efekt będzie taki sam- topnik zmiękczy luty, a jego nadmiar wyparuje. Przed lutowaniem odklej wszystkie naklejki i osłonkę membrany aby nie zrobić bałaganu.
pzdr | Czy chodzi o taką pastę http://allegro.pl/item648...wnicza_l4b.html
http://allegro.pl/item646...bga_8g_r5e.html czy z cyną?
Są też takie za 2zł w pudełku.
A na to trafiłem przypadkiem lutowanie piekarnikowe http://www.seattlerobotic...06/oven_art.htm |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 18:28
|
|
|
Chodzi o sam topnik bez cyny. A patent z piekarnikiem też się sprawdza. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
wojtas1979
Wojtek

Model: V8
Silnik: PT
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 81
     
Postawił 7 piw(a) Skąd: Wrocław
|
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 16:57
|
|
|
Nic z tego nie wyszło.Kupie sterownik\alarm centralnego zamka z pilotem w kluczyku i będzie prawie to samo.Są takie nie drogie alarmy z pilotem scyzorykiem ala audi.
[ Dodano: Wto 13 Paź, 2009 14:34 ]
Dorwałem drugi kluczyk i mam problem z zaprogramowaniem go.Robię tak:
załączam zapłon,wychodzę z samochodu zamykam drzwi,rygluję wkładką drugim kluczykiem,naciskam raz na pilota i w tym samym czasie załącza się klakson,czekam 5 sekund naciskam drugi raz ale centralny zamek się nie otwiera.Co robię źle i czy klakson ma w czasie programowania się włączać? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 13 Paź, 2009 14:44
|
|
|
| wojtas1979 napisał/a: | Nic z tego nie wyszło.Kupie sterownik\alarm centralnego zamka z pilotem w kluczyku i będzie prawie to samo.Są takie nie drogie alarmy z pilotem scyzorykiem ala audi.
[ Dodano: Wto 13 Paź, 2009 14:34 ]
Dorwałem drugi kluczyk i mam problem z zaprogramowaniem go.Robię tak:
załączam zapłon,wychodzę z samochodu zamykam drzwi,rygluję wkładką drugim kluczykiem,naciskam raz na pilota i w tym samym czasie załącza się klakson,czekam 5 sekund naciskam drugi raz ale centralny zamek się nie otwiera.Co robię źle i czy klakson ma w czasie programowania się włączać? |
Wszystko robisz właściwie. Spróbuj przy programowaniu klucza nacisnąć np 2x (jako drugi klucz) i po odczekaniu 5s naciśnij ponownie. Jeżeli nie pójdzie, to spróbuj z 3 lub 4ro krotnym naciśnięciem. Ostatecznie możesz spróbować wykasować pamięć pilotów przez dłuższe przytrzymanie przycisku w pilocie, po czym na nowo spróbować zaprogramować jako klucz nr 1.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |