 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:41 |
szlak trafif silnik 2,8 w setce C4 |
| Autor |
Wiadomość |
Juzio 1986
Ciągle mało mocy

Model: C4 S4
Silnik: 4.2
Zasilanie: benzyna+gaz
Nadwozie: Sedan
Wiek: 40 Dołączył: 19 Sty 2012 Wszystkie posty: 89
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Powiat Tomaszów Lub.
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012 23:40 Re: szlak trafif silnik 2,8 w setce C4
|
|
|
| Juzio 1986 napisał/a: | jechałem sobie normalnie przyśpieszając i nagle biały dym za mną tak że samochody musiały się zatrzymać bo drogi nie było widać zegary zaczeły wariować kontrolki świecić i piszczeć o co chodzi? czy mógł pęknąć tłok? bo wcześniej coś mi stukało tak delikatnie ale myślałem że to skrzynia bo na luzie i jak puszczałem gaz tego stukania nie było olej miałem porządny 10W40 z dodatkiem uszlechetniającym i zmniejszającym współczynnik tarcia głowice miałem nowe kilka tysięcy na nich zrobiłem i nie rozumien dlaczego tak sie stało? ? ? | niestety to prawdopodobne , każda igerencja w fabryczny motor może skończyc się czyms takim, najrozsądniejszym rozwiazanie, byłby teraz rozebrać motor i zrobić dokładne ogledziny. Patrzyłeś na stan oleju i płynu chłodzącego? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Juzio 1986
Ciągle mało mocy

Model: C4 S4
Silnik: 4.2
Zasilanie: benzyna+gaz
Nadwozie: Sedan
Wiek: 40 Dołączył: 19 Sty 2012 Wszystkie posty: 89
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Powiat Tomaszów Lub.
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012 13:47
|
|
|
Znajomemu volvo ciekło olejem kilka lat. Dał uszlachetniacz i zatarł silnik po 3 miesiącach. Albo zbieg okoliczności, albo wcale to takie dobre nie jest. Ja jak wlewałem do RAKa (wózek widłowy z silnikiem ursusa C330) to ten uszlachetniacz taki trochę gęstawy był. Ciekawe czy to nie zmniejsza np przepustowości oleju i tym samym smarowania na zimnym silniku |
|
|
|
|
|
 |
Juzio 1986
Ciągle mało mocy

Model: C4 S4
Silnik: 4.2
Zasilanie: benzyna+gaz
Nadwozie: Sedan
Wiek: 40 Dołączył: 19 Sty 2012 Wszystkie posty: 89
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Powiat Tomaszów Lub.
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012 10:58
|
|
|
| Juzio 1986 napisał/a: | ja żadnego uszlachetniającego wynalazku nie dolewałem do oleju miałem zalany LIQY MOILI z dodatkiem dwusiarczanu chyba nie pamiętam wkażdym bądź razie olej świetnej jakości i zdawał egzamin w mich autach a takich wynalazków jak MOTODOKTOR i tym podobych do UAZ-a bym nie wlał
[ Dodano: Pią 27 Kwi, 2012 08:32 ]
mam jeszcze pytanko dotyczące silnika wie ktosś może czy silnic z C5 2,8 jest podobny do C4 2,8 chodzi mi głównie o blok wał i tłoki | róznia się na pewno ,nie jestem pewien co do bloku ale głowice sa inne |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012 14:57
|
|
|
się porobiło |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Juzio 1986
Ciągle mało mocy

Model: C4 S4
Silnik: 4.2
Zasilanie: benzyna+gaz
Nadwozie: Sedan
Wiek: 40 Dołączył: 19 Sty 2012 Wszystkie posty: 89
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Powiat Tomaszów Lub.
|
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012 16:02
|
|
|
o głowice mi nie chodzi tylko właśnie o blok bo to od głowic zależy właśnie cały osprzęt i sterowanoe silnikiem u mnie najprawdopodobniej pękł cylinder dlatego pytam się o blok bo mam dostęp do takiego
[ Dodano: Nie 06 Maj, 2012 18:45 ]
już wiem co sie stało w silniku dziś zdiołem głowice patrzę w w śodkowy cylinder a tam nie ma tłoka i dziura na kilka centymetrów w cylindrze tłok się rozleciaL :-[ dzięki bogu głowice całe |
_________________ było:
Opel Omega 2.0 92r
Omega 2.6 93r
Opel SENATOR 3.0 93r
Citroën XM 3.0 V6 94r
C4;2.6 V6 93r
C4;2.8 V6 94r
citroen xsantia 3.0 V6 98r
trzeba ciagle sie uczyc by byc naprawde dobrym |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
| Podobne Tematy |
| Temat |
Autor |
Forum |
Odpowiedzi |
Ostatni post |
 |
Gdzie znajduje się termostat w mojej ...
...
|
GORYL |
Elementy silnika |
41 |
Sro 23 Gru, 2009 22:15  Adi202 |
 |
silnik V10 5.2 FSI 40V BSM
S8 D3 2006
|
Dworek |
Elementy silnika |
0 |
Nie 06 Lip, 2014 14:10  Dworek |
 |
silnik alz vs bgu
|
Zbyszek |
Elementy silnika |
0 |
Nie 11 Mar, 2018 13:17  Zbyszek |
 |
silnik
|
Rokutek30 |
Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
0 |
Wto 16 Paź, 2018 09:16  Rokutek30 |
 |
Czysty silnik
|
Sergio |
Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
8 |
Czw 02 Lip, 2009 07:42  Sergio |
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |