 |
Zamknięty przez: jimv8 Pon 14 Maj, 2012 20:11 |
[c4 92 2.0] Ciężko pali zawsze rano. |
| Autor |
Wiadomość |
Frodoss

Model: C4
Silnik: 2.0E AAD
Zasilanie: Benzyna=lpg
Nadwozie: sedan
Dołączył: 01 Kwi 2011 Wszystkie posty: 36
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Mysłowice
|
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 20:46 [c4 92 2.0] Ciężko pali zawsze rano.
|
|
|
Witam.
Zauważyłem już jakiś czas temu że im zimniej na dworze tym ciężej samochód odpala. Ostatnio mamy duże mrozy nocą i auto naprawdę ciężko odpalić. silnik chwyta tak tylko na około 1sec i potem gaśnie... Jedynym sposobem na odpalenie samochodu jest przełączenie na gaz w momencie jak silnik chwyci na tej benzynie przez tą jedną sekundę. Niestety wtedy reduktor zamarza i na gazie zaczyna przerywać, wystarczy wtedy przełączyć znów na benzyne i po kilku minutach męczenia się z obrotami można jechać...
Dodam że świece były wymieniane w sierpniu 2011r filtry i olej również w lipcu. filtr powietrza jest w dobrym stanie.
Co może być przyczyną tak ciężkiego rozruchu? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 20:56
|
|
|
Zacznijmy od tego jak długo po załączeniu zapłonu uruchamiasz silnik. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Frodoss

Model: C4
Silnik: 2.0E AAD
Zasilanie: Benzyna=lpg
Nadwozie: sedan
Dołączył: 01 Kwi 2011 Wszystkie posty: 36
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Mysłowice
|
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 21:00
|
|
|
Pierwszy raz to od razu chwyci na tą jedną sekunde. A potem to już muszę dość długo kręcić. Czasem jak próbuje kolejny raz zakręcić to również od razu chwyci na tą jedną sekunde. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 21:06
|
|
|
| Frodoss napisał/a: | | Pierwszy raz to od razu chwyci na tą jedną sekunde. A potem to już muszę dość długo kręcić. Czasem jak próbuje kolejny raz zakręcić to również od razu chwyci na tą jedną sekunde. |
W takim razie po załączeniu zapłonu odczekaj około 7-12s zanim obrócisz rozrusznikiem. Jeżeli nadal będzie problem, to zainteresuj się wtryskiwaczem rozruchowym. On jest odpowiedzialny za stabilizację rozruchu. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Frodoss

Model: C4
Silnik: 2.0E AAD
Zasilanie: Benzyna=lpg
Nadwozie: sedan
Dołączył: 01 Kwi 2011 Wszystkie posty: 36
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Mysłowice
|
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 21:09
|
|
|
A w którym miejscu jest ten wtryskiwacz rozruchowy?? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 22:24
|
|
|
| Frodoss napisał/a: | | A w którym miejscu jest ten wtryskiwacz rozruchowy?? |
Dojdziesz po przewodach paliwowych. Piąty przewód - wtryskiwacz jest z przodu po lewej stronie silnika. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 23:01
|
|
|
a jaka to instalacja lpg? |
|
|
|
|
|
 |
Frodoss

Model: C4
Silnik: 2.0E AAD
Zasilanie: Benzyna=lpg
Nadwozie: sedan
Dołączył: 01 Kwi 2011 Wszystkie posty: 36
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Mysłowice
|
Wysłany: Czw 02 Lut, 2012 20:50
|
|
|
Już wszystko ok:) Okazało się że to po raz drugi Silniczek krokowy... wcześniej kupiłem Jakiś chiński na allegro może dlatego, teraz kupiłem oryginalny, zobaczymy jak długo będzie działał. A druga rzecz to nasze kochane i drogie PALIWO! Strasznie dużo wody! (Tankowałem na Stacji Orlen...) |
|
|
|
|
|
 |
cukier

Model: C4
Silnik: 2.0 E
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Lis 2011 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
Wysłany: Pią 03 Lut, 2012 20:39
|
|
|
Ja mam ten sam problem w moim silniku w którym miejscu u mnie znajduję się ten silniczek? |
_________________ Wreszcie C4 |
|
|
|
|
|
 |
Frodoss

Model: C4
Silnik: 2.0E AAD
Zasilanie: Benzyna=lpg
Nadwozie: sedan
Dołączył: 01 Kwi 2011 Wszystkie posty: 36
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Mysłowice
|
Wysłany: Pią 03 Lut, 2012 21:22
|
|
|
Daj fotke |
|
|
|
|
|
 |
cukier

Model: C4
Silnik: 2.0 E
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Lis 2011 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 05 Lut, 2012 14:06
|
|
|
tu masz lokalizacje elektrozaworu |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
cukier

Model: C4
Silnik: 2.0 E
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 19 Lis 2011 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
Wysłany: Nie 05 Lut, 2012 17:27
|
|
|
Ok znalazłem silniczek znajduje się za silnikiem. Zacznę do czyszczenia może coś pomoże. Frodoss ile dałeś za nowy silniczek? |
_________________ Wreszcie C4 |
|
|
|
|
|
 |
Frodoss

Model: C4
Silnik: 2.0E AAD
Zasilanie: Benzyna=lpg
Nadwozie: sedan
Dołączył: 01 Kwi 2011 Wszystkie posty: 36
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Mysłowice
|
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012 16:46
|
|
|
za podróbę chińską 150zł, a za używany oryginalny z bosha 120zł |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
| Podobne Tematy |
| Temat |
Autor |
Forum |
Odpowiedzi |
Ostatni post |
 |
Szarpie, brak mocy, ciężko pali, Audi...
|
JawoR |
Elementy silnika |
6 |
Pon 11 Cze, 2012 23:20  JawoR |
 |
Audi a4b5 1,6 adp 1996r 74 KW - Ciężk...
|
norbi2566 |
Pozostałe tematy |
6 |
Czw 13 Gru, 2012 01:02  norbi2566 |
 |
a4 nie zawsze odpala
|
maaudi |
Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
4 |
Wto 17 Lip, 2018 11:52  maaudi |
 |
Wskaźnik temperatury nie zawsze reaguje
|
tomeczek376 |
Elektryka i elektronika |
4 |
Nie 06 Mar, 2011 19:24  tomeczek376 |
 |
100 C4 2.3 faluje na rozgrzanym, nie ...
|
Mateo |
Pozostałe tematy |
4 |
Pon 16 Cze, 2014 11:25  Mercado |
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |