 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:39 |
[A4 AEB 1.8T] szarpie-brak mocy |
| Autor |
Wiadomość |
robek

Model: A4
Silnik: AEB
Zasilanie: PB 98
Nadwozie: AVANTI
Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: jestes ?
|
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011 10:35 [A4 AEB 1.8T] szarpie-brak mocy
|
|
|
Witam, od niedawna stałem się nieszczęśliwym posiadaczem autka jak w temacie
Ale przejdzmy do rzeczy, autko po lekkim tuningu ma 180 KM, wszystko bylo dobrze do czasu.... gdy ja ją kupiłem, kupiłem ją z usterkami od znajomego, auto szarpie przy wkrecaniu na obroty, pierwsze szarpnie, zdławienie silnika, (nie wiem jak to nazwać, jakby na chwilę odciął się zapłon) występuję przy około 2 tyś , drugie w okolicach 3-3,5 tyś, te pierwsze dosyć szybko miją, a przy tym drugim dosyć mocno szarpie silnikiem. W aucię pęknięty był kolektor wydechowy, przy wymianię została przeglądnięta turbina i jest jak najbardziej ok. Auto ma oryginalne niecałe 190kkm przebiegu. Autko oczywiście bez szamba
VAG pokazał sonde, przepływkę, zawór N75 i N85(jakiś węgiel aktywny).
Sonda wymieniona, N75 też, przepływką przekładana z innego w pełni sprawnego AEB i jest bez zmian.
Filtr powietrza to sportowy pipercross, więc o niego się nie boje, gdzie jeszcze zaglądnąć ?
Zapomniałem dodać co najważniejszę, auto na luzie (czyt. bez obciążenia), kręci się do odcinki bez najmniejszego problemu, BLOW upuszczą pięknie, turbinka ładnie pracuję. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011 13:35
|
|
|
Dodaj załącznik w postaci logów i skanu błędów. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): robek |
 |
robek

Model: A4
Silnik: AEB
Zasilanie: PB 98
Nadwozie: AVANTI
Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: jestes ?
|
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011 14:57
|
|
|
Błędzy mam, gorzej będzie z logami.
[ Dodano: Pią 06 Sty, 2012 14:32 ]
Uploaded with ImageShack.us |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 06 Sty, 2012 14:44
|
|
|
Proponowałbym zainstalować VAG-COM w wersji 3 niemiecko lub angielko języczny.
Ta wersja Polskiego VAGa jest trochę okrojona i nie opisuje w pełni błędów. Nr błędu, to nie wszystko. Większość błędów jakie widzę, to błędy sporadyczne czyli takie które nie są przez cały czas aktywne i mogły być również spowodowane odłączeniem wtyczki z np jakiegoś zaworu. Zainstaluj sobie tą wersję o której pisałem skasuj pamięć błędów i zrób ponownie jazdę testową. Odczytasz właściwe błędy które będziesz mieć również w pliku txt którego umieścisz na forum.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): robek |
 |
robek

Model: A4
Silnik: AEB
Zasilanie: PB 98
Nadwozie: AVANTI
Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: jestes ?
|
Wysłany: Wto 12 Cze, 2012 10:35
|
|
|
Witam, długo mnie tu nie było.
Ogarnałem wszystkie problemy z autkiem, winna byla głownie przepływka, problemy z wiazka(ktoś ją przerabiał), dziury w dolocie, i duzo duzo innych zaniedbań mojego poprzednika. Auto odwiedziło hamownie, i lekkie rozczarowanie z obiecanych przez poprzednika 180 KM, wyszło duzo duzo mniej.
Auto ma aktualnie wstawiony zamiast N75, MBC i pierwszym pomiarze ciśnienie było ustawione na ok 0,5 w peaku przy drugim było to jakieś 0,8 wyniki są mocno rozczarowujące. Wrzucam logi z 13, 25, 27 i wykres z hamowni.
http://vaglog.rtnet.pl/stempek_88129.html
Uploaded with ImageShack.us |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 12 Cze, 2012 20:29
|
|
|
W tych logach nie ma nic zadziwiającego. Jest OK. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): robek |
 |
robek

Model: A4
Silnik: AEB
Zasilanie: PB 98
Nadwozie: AVANTI
Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: jestes ?
|
Wysłany: Wto 12 Cze, 2012 23:20
|
|
|
Na innym forum dostałem taka odpowiedz:
Możliwe że przeplywka niedomaga, pozatym swiece kiedy zmieniane ?
Adi202, wg Ciebie nie ma już potrzeby zaglądać do przepływki ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 12 Cze, 2012 23:35
|
|
|
| robek napisał/a: |
Adi202, wg Ciebie nie ma już potrzeby zaglądać do przepływki ? |
Tego nie napisałem. Logi które umieściłeś dotyczą tylko spalania stukowego i regulacji ciśnienia doładowania. To co umieściłeś jest OK.
Jeżeli brakuje ci mocy i pewny jesteś, że powinien mieć te 180 kuni, to podmień przepływkę. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
robek

Model: A4
Silnik: AEB
Zasilanie: PB 98
Nadwozie: AVANTI
Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: jestes ?
|
Wysłany: Sro 13 Cze, 2012 12:39
|
|
|
Mocy mi raczej nie brakuje, tylko od Ciebie mam informacje że jest z tym ok, a na innym forum napisali mi że jest zle ze spalaniem stukowym i sam nie wiem co mam zrobic |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 13 Cze, 2012 14:31
|
|
|
| robek napisał/a: | | Mocy mi raczej nie brakuje, tylko od Ciebie mam informacje że jest z tym ok, a na innym forum napisali mi że jest zle ze spalaniem stukowym i sam nie wiem co mam zrobic |
Spalanie stukowe jest minimalnie ponad normę. Wartości te dla silnika AEB powinny wynosić "książkowo" od 3 do 8 ms. Może się to wiązać z tym chip tuningiem którego posiadasz lub kiepskim paliwem dlatego nie ma co bić piany. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
robek

Model: A4
Silnik: AEB
Zasilanie: PB 98
Nadwozie: AVANTI
Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: jestes ?
|
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012 21:14
|
|
|
Zaleję go jakimś dobrym paliwem i wtedy zrobie logi raz jeszcze, czy warto sprawdzić jescze któreś kanały ?
I jak sprawdzić czy był zrobiony ten chip czy nie, po OBD nie da się zgrać mapy, a rozebranie komputera moze za duzo nie powiedziec, czy jest jeszcze jakiś sposob ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012 22:33
|
|
|
| robek napisał/a: | Zaleję go jakimś dobrym paliwem i wtedy zrobie logi raz jeszcze, czy warto sprawdzić jescze któreś kanały ?
I jak sprawdzić czy był zrobiony ten chip czy nie, po OBD nie da się zgrać mapy, a rozebranie komputera moze za duzo nie powiedziec, czy jest jeszcze jakiś sposob ? |
Rozebranie sterownika powie najwięcej. ROM w sterowniku jest jednokrotnego zapisu tak więc chip tuning wiąże się również z wymianą nowego ROMu. Oryginalne "kości" robione były dla Boscha i są znaczne. Jeżeli sterownik jest po modyfikacji, to najprościej pozna się to po typie ROMu oraz po śladach lutowania. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
robek

Model: A4
Silnik: AEB
Zasilanie: PB 98
Nadwozie: AVANTI
Dołączył: 31 Gru 2011 Wszystkie posty: 7
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: jestes ?
|
Wysłany: Pią 15 Cze, 2012 00:21
|
|
|
No czyli w sobote czeka mnie mała rozbiórka, a co do logów warto jeszcze sprawdzić któryś kanał ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 15 Cze, 2012 09:18
|
|
|
W tym sterowniku nie ma tak za bardzo co sprawdzać. Zrób ponownie te same co robiłeś. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 29 Cze, 2012 12:17
|
|
|
Mam auto z takim samym silnikiem i mialem taki sam problem i nie wiedzialem co jest okazalo sie ze jeden cylinderek od ukladu hamulcowego jest w korozji i kolo trzymalo a dowiedzialem sie przypadkowo zrobilem 200km i felga byla goraca. Pisze na wlasnym przykladzie nie koniecznie musi miec to wplyw na poszczegolne awarie. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
| Podobne Tematy |
| Temat |
Autor |
Forum |
Odpowiedzi |
Ostatni post |
 |
AUDI S6 4.2 V8 290KM BRAK MOCY, SZARP...
AUDI S6 4.2 V8 290KM 1995r BRAK MOCY,...
|
jaceks6 |
Pozostałe tematy |
11 |
Sob 06 Lut, 2010 00:15  Adi202 |
 |
Szarpie, brak mocy, ciężko pali, Audi...
|
JawoR |
Elementy silnika |
6 |
Pon 11 Cze, 2012 23:20  JawoR |
 |
Brak mocy na LPG (100 C3)
|
Krzyhoo |
Elementy silnika |
27 |
Czw 16 Gru, 2010 09:19  jimv8 |
 |
Brak Mocy [b3 2.3]
|
zbychu88 |
Pozostałe tematy |
17 |
Pon 13 Cze, 2011 00:20  roger110 |
 |
brak mocy
|
lewusek32 |
Turbodoładowanie |
3 |
Sro 12 Sie, 2015 13:00  Adi202 |
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |