 |
|
wymiana przewodu sztywnego na maglownicy?? |
| Autor |
Wiadomość |
beny_24

Model: A4
Silnik: 1,9
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 29 Sty 2012 Wszystkie posty: 14
     
Postawił 2 piw(a) Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Pon 23 Gru, 2013 20:40 wymiana przewodu sztywnego na maglownicy??
|
|
|
Proszę o pomoc strzelił mi przewód stalowy na maglownicy i muszę go wymienić ale nie wiem jak mam się dostać do wejście przewodu od strony kierownicy. czy jest jakaś jakaś możliwość odkręcenia bez demontażu skrzyni biegów. Audi a4 1,9 tdi 90 KM. |
|
|
|
|
|
 |
jerrydzwonkow
Jerry85

Model: A4
Silnik: AFN
Zasilanie: on
Nadwozie: kombi
Pomógł: 2 razy Wiek: 40 Dołączył: 28 Lip 2013 Wszystkie posty: 47
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Maków Maz
|
Wysłany: Pon 23 Gru, 2013 22:24
|
|
|
Kolego a który Ci poszedł przewód?? Któryś z tych co idzie do pompy wspomagania i zbiorniczka na płyn?? Ba magiel ma jeszcze swoje dwa przewody stalowe, ale nie spotkałem się żeby one pękały lub ciekły. Jeśli pękły CI któryś z tych od pompy wspomagania lub zbiorniczka to ja je wykręcałem z kanału, kwestia tylko dobrego klucza i niezbyt dużego i musi iść. Pozdro i Wesołych Świąt
A i Skrzyni to co by tam nie było nie trzeba do tej operacji wyjmować. Jeśli faktycznie strzelił CI któryś z tych metalowych na maglu to raczej trzeba wyjąc całą przekładnię z drążkami i końcówkami. |
|
|
|
|
|
 |
beny_24

Model: A4
Silnik: 1,9
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 29 Sty 2012 Wszystkie posty: 14
     
Postawił 2 piw(a) Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Pon 23 Gru, 2013 22:44
|
|
|
no właśnie pociekł mi ten stalowy. a może byś podpowiedział jak najprościej wyciągnąć przekładnie. samochód mam już na kanale i jutro bym się trochę pobawił. pozdrawiam
Wesołych Świąt |
|
|
|
|
|
 |
jerrydzwonkow
Jerry85

Model: A4
Silnik: AFN
Zasilanie: on
Nadwozie: kombi
Pomógł: 2 razy Wiek: 40 Dołączył: 28 Lip 2013 Wszystkie posty: 47
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Maków Maz
|
Wysłany: Wto 24 Gru, 2013 16:05
|
|
|
Sorki ze dopiero teraz pisze ale praca święta.... Pewnie już ogarnąłeś ale i tak napiszę. Ja robię tak:
Auto z przodu ma być w górze przy tej operacji:
1. Zdejmuję koła.
2. Wybijam końcówki ze zwrotnicy (najpierw śruba na klucz 13 potem na 16)
3. Wyciągam plastikowe ramki okalające drążki kierownicze ( dwie spinki i jeden wkręt na Torxa)
4. W aucie pod kierownicą trzeba odkręcić śrubę trzymającą krzyżak (na samym dole i robię to na prostych kołach mniej więcej i po wyjęciu krzyżaka nie kręcę kierownicą chodzi o taśmę poduszki)
5. Odkręcam dwa przewody przy maglownicy idące od pompy wspomagania i zbiorniczka z płynem.
6. Maglownica przykręcona jest na trzy śruby jedna pod akumulatorem druga przy serwie i trzecia od spodu auta mniej więcej na poziomie filtra oleju.
7. I teraz najlepiej w dwie osoby wyciągam maglownicę z drążkami i końcówkami po stronie koła kierowcy.
8. Składasz w odwrotnej kolejności ale pamiętaj, że krzyżak pod kierownicą wkładamy na koniec jak już końcówki są w zwrotnicy i koła ustawione są równo, mniej więcej jak przy demontażu i wtedy dopiero wkładamy krzyżak i skręcamy.
To tak na szybkiego napisałem mam nadzieję że sobie poradzisz lub poradziłeś. Pozdro |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): beny_24 |
 |
beny_24

Model: A4
Silnik: 1,9
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 29 Sty 2012 Wszystkie posty: 14
     
Postawił 2 piw(a) Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Nie 29 Gru, 2013 15:48
|
|
|
Dzięki za pomoc. A pociekł mi przewód stalowy bo ktoś mądry kiedyś wyprowadził wężyk z akumulatora centralnie na maglownice. Wszystko się udało bez wyjmowania magla ale łapę od skrzyni musiałem odkręcić aby się dobrać do przewodu od spodu. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Układ kierowniczy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |