 |
|
S4 B5 - audio, problem z tylnym graniem |
| Autor |
Wiadomość |
LizakB5

Model: S4 B5
Silnik: 2.7T AGB
Zasilanie: PB
Nadwozie: Avant
Wiek: 32 Dołączył: 28 Paź 2018 Wszystkie posty: 13
     
Skąd: Leżajsk/Rzeszów
|
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018 15:29
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | Można w ten sposób lub w ten o którym pisałem wcześniej - jest mniej inwazyjny.
Oczywiście według opisu na wzmacniaczu kanał L +/- z kanałem lewym i R +/- z kanałem prawym. |
Dobra ostatecznie doradź mi w jaki sposób poprowadzić kable z tylnych głośników do wzmaka. Rozumiem, że mam wpiąć się odpowiednio tak jak napisałeś w te miejsca:
Do brązowej kostki ISO co idzie do radia mam wpięte tylne głośniki. Zostawić to tak czy właśnie dokładnie te kable mam poprowadzić do wzmacniacza? Czy lepiej ciągnąć + i - z jednych i drugich drzwi? Bo tak czy siak żeby poprowadzić kable do bagażnika to trochę bawienia się jest |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018 15:43
|
|
|
Wydaje mi się, że mniej pracy będzie jak pociągniesz przewody tunelem do samego radia.
Foto przedstawia złącze w radiu, gniazdo B to głośniki czyli brązowa wtyczka. Twoim zadaniem jest podłączyć się według tego opisu
R+ do pinu 1
R- do pinu 2
L+ do pinu 7
L- do pinu 8
W ten sposób zachowasz zgodność kanałów jak i polaryzacji głośników.
Czyli przewody które podłączone są do brązowej wtyczki piny 1,2,7 i 8 odciąć od wtyczki i podłączyć (przedłużyć) do wzmacniacza w odpowiednie miejsca. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
LizakB5

Model: S4 B5
Silnik: 2.7T AGB
Zasilanie: PB
Nadwozie: Avant
Wiek: 32 Dołączył: 28 Paź 2018 Wszystkie posty: 13
     
Skąd: Leżajsk/Rzeszów
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 13 Lis, 2018 14:52
|
|
|
Brakuje 3 przewodów
stacyjka (cieńki czerwony przewód kl86s) pin 4
diagnoza pin 3
i prędkościomierz pin 1 |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
LizakB5

Model: S4 B5
Silnik: 2.7T AGB
Zasilanie: PB
Nadwozie: Avant
Wiek: 32 Dołączył: 28 Paź 2018 Wszystkie posty: 13
     
Skąd: Leżajsk/Rzeszów
|
Wysłany: Wto 13 Lis, 2018 18:45
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | Brakuje 3 przewodów
stacyjka (cieńki czerwony przewód kl86s) pin 4
diagnoza pin 3
i prędkościomierz pin 1 |
w tym problem właśnie, że nie mam kompletnie tam żadnych kabelków na wolności... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018 18:04
|
|
|
Musisz je pociągnąć z wiązki zegarów. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
LizakB5

Model: S4 B5
Silnik: 2.7T AGB
Zasilanie: PB
Nadwozie: Avant
Wiek: 32 Dołączył: 28 Paź 2018 Wszystkie posty: 13
     
Skąd: Leżajsk/Rzeszów
|
Wysłany: Nie 14 Lip, 2019 21:29
|
|
|
Odkopie temat. Wczoraj stwierdziłem, że w koncu wezme się za to radio i chciałem pozbyć się tego problemu z wyłączaniem radia po godzinie i żeby uruchamiało się automatycznie po przekręceniu kluczyka. Poprowadziłem kabel z prądem z przekaźnika, gdzie pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka. Wpiąłem to do kostki ISO czarnej w pin nr 4 bezpośrednio bez użycia konektora ale w taki sposób, że bankowo kabel musiał dotykać odpowiedneigo pinu. Żadnych zmian, przekręcam kluczyk i dalej to samo, tzn radio sie nie uruchamia i muszę je włączać ręcznie. Coś więcej muszę poprowadzić czy koniecznie to musi być z użyciem konektora żeby zadziałało?
Druga sprawa - borykam się ze słabym zasięgiem fal radiowych. Radio praktycznie nic nie odtwarza, są same szumy, miejscami złapie RMF FM i ZETke. Miałem antene typu REKIN - taka była od początku w aucie. Zmieniłem wczoraj na zamiennik normalnej anteny. Zauwazyłem brak jakich kolwiek zmian po podpięciu anteny do kabla antenowego, który idzie do radia. Nic kompletnie sie nie zmienia. Jak odepne kabel od radia są same szumy, gdy podepne - w miejscu gdzie stoi auto odpiera dość czysto RMF FM, Radio ZET szumi(fale ustawiam z palca) - dodatkowo obok stało drugie auto gdzie ZETka czy RMF FM grała mega czysto i dodatkowo łapało dużo innych stacji radiowych. Zaś gdy podepne kabel antenowy do anteny nie słychać żadnych zmian, radio odbiera tak samo z anteną jak i bez. Dodam, że z anteną rekinem miałem to samo, był tam oryginalny wzmacniacz antenowy, w tym zamienniku co mam teraz jest podobno wzmacniacz w środku anteny. Mogę coś temu zaradzić? Bo ja nie mam pojecią gdzie szukac przeyczyny, moze radio cos wadliwe, nie wiem... Przypomne, że mam oryginalne radio audi SYMPHONY.
Z góry dziękuje za pomoc... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 18 Lip, 2019 09:40
|
|
|
Który model Symphony posiadasz? Jeżeli pin 4 nie załącza radia, to możesz mieć drugą generację radia które sterowane było CANem. Na radiu powinieneś mieć schemat (opis) pinów w gnieździe. Sprawdź czy opisany jest pin 4 oraz czy w mini iso są CANy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
LizakB5

Model: S4 B5
Silnik: 2.7T AGB
Zasilanie: PB
Nadwozie: Avant
Wiek: 32 Dołączył: 28 Paź 2018 Wszystkie posty: 13
     
Skąd: Leżajsk/Rzeszów
|
Wysłany: Pią 19 Lip, 2019 19:45
|
|
|
Zrobiłem zdjęcie radia:
@edit
Wpiąłem się w pin4 za pomocą konektora i działa - radio uruchamia po zapłonie i wyłącza po wyciągnięciu kluczyka. Czyli wychodzi na to, że mimo mając 99% pewności, że bez konektora kabel dotykał pinu 4 to jednak gdzieś po wpięciu się gubił w kostce i jednak nie załapywał. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |