 |
|
[a3 98'] Problem z orginalna koscia ISO |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011 16:01 [a3 98'] Problem z orginalna koscia ISO
|
|
|
Witam
Problem polega na tym ze ktoś fachowo poucinał oryginalne kości ISO z audi a3 i podłączył wszystko na skrętkę pod radio JVC . Potrzebuje schematu lub zdjęcia żeby przywrócić oryginalne kości ponieważ głośniki z tylu nie graja i jest dosyć dużo wolnych kabli nie podłączonych do niczego .Mam w swojej trójeczce seryjne nagłośnienie 6 głośników plus subwoofer w boczku w bagażniku system bose
Z góry bardzo dziękuje za pomoc Marcin. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011 17:11 Re: Problem z orginalna koscia ISO
|
|
|
| mrosinski1 napisał/a: | Witam
Problem polega na tym ze ktoś fachowo poucinał oryginalne kości ISO z audi a3 i podłączył wszystko na skrętkę pod radio JVC . Potrzebuje schematu lub zdjęcia żeby przywrócić oryginalne kości ponieważ głośniki z tylu nie graja i jest dosyć dużo wolnych kabli nie podłączonych do niczego .Mam w swojej trójeczce seryjne nagłośnienie 6 głośników plus subwoofer w boczku w bagażniku system bose
Z góry bardzo dziękuje za pomoc Marcin. | wiec tak , na poczatek fajnie by było gdybyś się przywitał w odpowiednim dziale.... co do Twojego problemu to masz BOSE w całym autku, no i trzecia sprawa, z którego roku jest Twoja niunia? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011 17:20
|
|
|
Zgadzam się z moim przedmówcą. Nikt tutaj nie wróży z fusów ani z kart. Aby udzielić konkretnej odpowiedzi potrzebne są konkretne dane. To, że masz subwoofer w bagażniku nie oznacza, że będzie to Bose. Przy Bose cały system jest aktywny i jeżeli gra tylko przód, to w 95% Bose nie ma, a standardowy system.
Napisz jaki to rocznik A3, jakie kolory przewodów są obcięte, co jest podłączone itd. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Magik170 |
 |
|
|
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011 18:43
|
|
|
Wiec sprawa wygląda następująco audiczka A3 98 rok .
A z kablami to jest tak ze nie ma żądnej kości oryginalnej, tylko wszystko jest na krotko. Jest standardowa kość ISO(nie oryginalna ) i do niej ktoś na skrętkę podłączył przewody od malej kości pod głośniki (chyba z dwa przewody nie są podłączane wogóle ).Szukałem wszędzie i nic nie znalazłem jak kos dawał zdjęcia to kości od wzmaczniacza noki , ale nie jestem pewien czy takie podłączenie będzie dobre . Moja prośba jest taka żeby ktoś zrobił zdjęcia oryginalnych kości (chyba są 3) tak żebym mniej więcej mógł dojść kolorami który kolor w jaki pin podłączyć .(nie wiem czy zrozumiale wytłumaczyłem) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011 19:54
|
|
|
| mrosinski1 napisał/a: | Wiec sprawa wygląda następująco audiczka A3 98 rok .
A z kablami to jest tak ze nie ma żądnej kości oryginalnej, tylko wszystko jest na krotko. Jest standardowa kość ISO(nie oryginalna ) i do niej ktoś na skrętkę podłączył przewody od malej kości pod głośniki (chyba z dwa przewody nie są podłączane wogóle ).Szukałem wszędzie i nic nie znalazłem jak kos dawał zdjęcia to kości od wzmaczniacza noki , ale nie jestem pewien czy takie podłączenie będzie dobre . Moja prośba jest taka żeby ktoś zrobił zdjęcia oryginalnych kości (chyba są 3) tak żebym mniej więcej mógł dojść kolorami który kolor w jaki pin podłączyć .(nie wiem czy zrozumiale wytłumaczyłem) |
Opisz kolorami wszystkie przewody - napiszę co do czego. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
kapsel


Model: V8 3.6
Silnik: ARE
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 16 Lis 2010 Wszystkie posty: 198
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Nowy Dwór Gdański
|
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011 14:22
|
|
|
Lol brak lutownicy i powstaje coś takiego i później już nic się nie zmieści pod deskę. Jak juz kupisz kość ISO to wszystko łatwo powinno pójść po kolorach .Pozdro
I może troszkę dokładniejsze zdjęcie bo mało co widać. |
_________________ pozdrawiam kapsel
Moja stajnia:
100 C3 2.3 CD 1987
V8 3.6 1990
Allroad A6 C5 2.7 BT 2003
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011 18:04
|
|
|
szaro-biały--------złącze A pin 3------ diagnoza linia K 0,5mm
szaro-fioletowy-----złącze D pin 9-----podświetlenie 0,35mm
brązowy-------------złącze A pin 8------masa 2,5mm
czerwono-biały------złącze A pin 7------główne zasilanie 12V klema 30 (pamięć) 1,5mm
szaro-niebieski-------złącze A pin 6-----podświetlenie 0,5mm
zielono-biały----------złącze A pin 1-----GALA sygnał prędkościomierza 0,35mm
żółto-czerwony--------złącze A pin 4-----stacyjka 12V 1mm
biało-czarny------------złącze C pin 6----- sterowanie załączeniem wzmacniacza 0,5mm
brązowo-biały----------złącze B pin 6------głośnik przedni Lewy - 1mm
niebiesko-biały---------złącze B pin 5------głośnik przedni lewy + 1mm
czerwony----------------złącze B pin 3------głośnik przedni prawy + 1mm
brązowo-czerwony------złącze B pin 4------głośnik przedni prawy - 1mm
czerwono-zielony-------złącze C pin 2------ sygnał kanału tył prawy + 0,5mm
niebiesko-zielony-------złącze C pin 1-------sygnał kanału tył lewy + 0,5mm
2xbrazowo-czerwony---złącze C pin 3-------masy tylnych kanałów lewy i prawy. 2x0,5mm
Tak więc z mojego opisu wychodzi, że nie posiadasz Bose tylko standardowe nagłośnienie.
Dodam, że subwoofer zacznie grać jak podłączysz sygnały tylnych głośników i sterowanie załączeniem. Nie wiem jakie radio będziesz montował - opis jest dla fabrycznego Concerta. Jeżeli montujesz zwykłe na panel, to 3 ostatnie przewody z listy proponowałbym podłaczyć przez gniazda RCA (cinch), a przewód biały z czarnym paskiem podłączyć pod niebieski przewód z radia lub jeżeli radio posiada złącze ISO (jak fabryczne) to podłącz ten przewód pod złącze A pin 5. Większość odbiorników głównie japończyki posiadają odwróconą kolejność zasilań - stacyjka jest na pamięci, a pamięć na stacyjce w tym przypadku wystarczy zamienić miejscami w złączu A piny 4 i 7.
pzdr
P.S.
Brak mi teraz chęci na odpowiedni komentarz tej roboty którą ktoś wykonał. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kapsel


Model: V8 3.6
Silnik: ARE
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 16 Lis 2010 Wszystkie posty: 198
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Nowy Dwór Gdański
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011 20:06
|
|
|
Powiedzmy, że te połączenia były robione na polu namiotowym. Do łączeń przewodów jest albo wsuwka i zaciskarka, albo ostatecznie lutownica, cyna i rurka termokurczliwa.
Tego typu połączenia są dobre, ale na ścianie, a nie w samochodzie.
W takich momentach najbardziej mi pasuje powiedzenie "Polak potrafi"...... nazywać się fachowcem. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): mrosinski1 |
 |
|
|
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011 21:42
|
|
|
Dziękuje za opis . Jutro się za to zabiorę . Mówisz ze nie mam bose wiec po co napis na wzmacniaczu ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011 21:49
|
|
|
| mrosinski1 napisał/a: | | wiec po co napis na wzmacniaczu ? | Nie mam pojęcia.
Z kolorów kabli wychodzi, że przednie głośniki masz pasywne, a takie rozwiązanie jest tylko przy standardowym systemie. Jeżeli masz miernik, to zmierz oporność między przewodami w złączu B piny 3 i 4 oraz 5 i 6. Jeżeli wyjdzie 4Ohm, to będziesz mieć pewność, że przód jest pasywny. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 28 Maj, 2011 11:40
|
|
|
Kupinem kości i przejściówkę podłączyłem tak jak było oryginalnie.Wszystko działa jak należny dziękuje bardzo .
Pozdrawiam
Marcin |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 28 Maj, 2011 23:10
|
|
|
Cieszy mnie to bardzo. Gratulacje. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 04 Sty, 2012 18:40
|
|
|
podepnę się pod temat mam podobny problem w A4 B5 tylko z mojej instalacji kable maja inne kolory, ma opis kabli w kostce od zasilania |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Car Audio |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |