 |
|
Po swapie nie działa tempomat |
| Autor |
Wiadomość |
short24

Model: S5 C5
Silnik: 2,5TDI BFC
Zasilanie: diesel
Nadwozie: avant
Wiek: 43 Dołączył: 03 Maj 2018 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Kożuchów
|
Wysłany: Czw 03 Maj, 2018 23:28 Po swapie nie działa tempomat
|
|
|
Jak w opisie po swapie z automatu(multitronic) na manual nie działa tempomat. Przeglądałem już pełno stron z podobnym problemem ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi. Tempomat aktywowany, czujniki stopu oraz sprzęgła są podłączone, w blokach pomiarowych reakcja na hamulec 1011 i sprzęgło 1100 Jak przełącze suwak tempomat ON cały czas pokazuje 1000 tak jakby była wciśnięty przycisk minus na manetce, manetka sprawdzona oraz cała wiązka od manetki do ECU -OK.
W aucie zostało zmienione w całości silnik razem ze skrzynią manualną plus komputer z jednego auta, wcześniej był silnik BDG teraz BFC.
Uruchomiłem silnik na oryginalnym komputerze BDG z multitronika, oczywiście pełno błędów z abs ale tempomat działa jak należy tylko nie rozłącza sprzęgło bo ecu z automatu nie widzi sygnału z sprzęgła.
Wie ktoś może co trzeba zrobić aby działało to w ecu BFC z manuala ??
Może coś jeszcze trzeba przekodować czego ja nie zrobiłem?
Czy jest różnica między wiązką kabli do ECU ich podłączeniem pinów pomiędzy automatem (multitronic) a manual??
Może ma ktoś rozpiskę pinów ECU albo wie gdzie można znaleźć ?? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 04 Maj, 2018 10:28
|
|
|
W tych dwóch sterownikach połączenia są identyczne
Jeżeli na oryginalnym ECU tempomat działa, to problemu trzeba szukać w drugim ECU.
Zrób deaktywację tempomatu i porównaj wartości mierzone. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
short24

Model: S5 C5
Silnik: 2,5TDI BFC
Zasilanie: diesel
Nadwozie: avant
Wiek: 43 Dołączył: 03 Maj 2018 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Kożuchów
|
Wysłany: Pią 04 Maj, 2018 21:56
|
|
|
tempomat dezaktywowany ale jakie wartości mierzone mam porównać bo nie rozumiem, mógłbyś trochę jaśniej |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 05 Maj, 2018 12:04
|
|
|
Porównaj wartości mierzone w grupie 006 między wartościami na aktywnym oraz deaktywowanym tempomacie. Porównanie zrób również między oryginalnym sterownikiem a tym po swapie. Po takim pomiarze będziesz widział gdzie jest różnica.
Jeżeli masz z tym problem to chociaż wklej tutaj screeny z VCDSa swapowanego sterownika grupy 006 z wyłączonym oraz włączonym GRA i wciśniętymi kolejno przyciskami jaki i pedałami. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
short24

Model: S5 C5
Silnik: 2,5TDI BFC
Zasilanie: diesel
Nadwozie: avant
Wiek: 43 Dołączył: 03 Maj 2018 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Kożuchów
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018 09:32
|
|
|
Problem leży po stronie ECU. Ten który posiadasz pochodzi z A4 B6. Szukaj sterownika od A6 lub "idź na całość" i zrób swap programu w oryginalnym sterowniku. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
short24

Model: S5 C5
Silnik: 2,5TDI BFC
Zasilanie: diesel
Nadwozie: avant
Wiek: 43 Dołączył: 03 Maj 2018 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Kożuchów
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018 09:40
|
|
|
| short24 napisał/a: | Tak też myślałem że to może być wina tego ECU , pozostaję mi teraz tylko podłączyć oryginalny ECU i próbować usunąć błędy ABS, skalibrować czujnik skrętu etc.
A mam jeszcze pytanie czy jak zrzucę softa, mapy etc. z tego sterownika od a4b6 na ten oryginalny z multitronica może coś się stać ?? i czy nie będzie tak samo z tempomatem jak na tamtym ECU? |
Jeżeli masz czym to zrobić, to zrób sobie kopię bezpieczeństwa flash oraz eeprom oryginalnego sterownika i możesz "jechać z koksem".
Różnica między tymi sterownikami polega na sterowaniu tempomatem. W A6 odbywa się to analogowo przez zwieranie obwodu pinów w ECU. W A4 sterowanie tempomatem odbywa się tylko przez pin 14. Możesz spróbować przepisać całe dane ze sterownika A4 do A6. Waga flash powinna być identyczna. Zrób backup sterowników i porównaj je. Jeżeli flash będzie mieć tą samą wagę to możesz przepisać 401Q do 401M i sprawdzić efekty. Ewentualnie szukać właściwy flash od A6 8E0907401P.
EDIT
Tutaj masz link do właściwego softu
http://www.chip-tuner.hu/...36%20366619.zip |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 18.97.14.85, używasz: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |