 |
|
masa problemów po awarii webasto |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018 19:49
|
|
|
| gbh napisał/a: | | Super Adi202 jesteś Kong! Skrzynia to 6HP19 jutro posprawdzam ale z ABS em też nie mam połączenia no i ten parking brake malfunction? |
To że 6HP to już wiem. Chodziło mi bardziej o kod skrzyni. Na wlepce w bagaju masz pełny opis. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
gbh

Model: a6 c6
Silnik: 2.7 BPP
Zasilanie: Tdi
Nadwozie: avant
Dołączył: 22 Maj 2018 Wszystkie posty: 20
     
Skąd: bergen
|
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018 20:16
|
|
|
Ok sorry trochę dziś zakręcony jestem. Dojadę do domu sprawdzę. Dodam że pokazuje też uwalone czujniki cofania. Za tak wspaniale okazane pomoc już masz u mnie na dobrego whiskeya😉 ale to na priwa rozmowa. Szacunek
[ Dodano: Wto 12 Cze, 2018 20:54 ]
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 13 Cze, 2018 09:32
|
|
|
A więc skrzynia to JMP w schematach elektrycznych oznaczona jako 09L.
Na dole masz schemat zasilania skrzyni.
|
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
gbh

Model: a6 c6
Silnik: 2.7 BPP
Zasilanie: Tdi
Nadwozie: avant
Dołączył: 22 Maj 2018 Wszystkie posty: 20
     
Skąd: bergen
|
Wysłany: Sro 13 Cze, 2018 14:56
|
|
|
Ok super. Dziękuję. Lecz jako laik w tych sprawach mam parę pytań. Więc przez bezpiecznik 10 A idzie stałe napięcie do sterownika skrzyni tak? (Tak mniemam) Co oznacza podwójny hasztag oraz 5,0 ro;6,0 ro; D50 w kółku;1ro;1,0 sw/ws; 1,0 gr/go itd? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 13 Cze, 2018 16:36
|
|
|
| gbh napisał/a: | | Ok super. Dziękuję. Lecz jako laik w tych sprawach mam parę pytań. Więc przez bezpiecznik 10 A idzie stałe napięcie do sterownika skrzyni tak? (Tak mniemam) Co oznacza podwójny hasztag oraz 5,0 ro;6,0 ro; D50 w kółku;1ro;1,0 sw/ws; 1,0 gr/go itd? |
Te znaczki typu gwiazdki kwadraciki itp oznaczają kolorystykę przewodów dla konkretnych typów silnika. Silnik BPP dotyczy koloru czerwonego z fioletowym indexem. 6,0 oznacza przekrój przewodu w mm. D50 łączenie przewodów. W tym miejscu dołączone są dodatkowe przewody które zasilają inne sterowniki np ABS. ## oznacza połączenie śrubowe w lewym eboxie. oznaczenia ro, sw/ws itd to nic innego jak opis kolorów - skróty w języku niemieckim. Ro oznacza rot czyli czerwony, sw/ws to schwarz/weiss czarno biały.
Więc jeżeli na bezpieczniku 10 nie ma napięcia, to musisz się cofać z pomiarem w kierunku akumulatora (bezpiecznika nr133 110A). Jezeli na punkcie oznaczonym ## będzie napięcie, to przerwę masz na (D50). Po nitce do kłębka. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
gbh

Model: a6 c6
Silnik: 2.7 BPP
Zasilanie: Tdi
Nadwozie: avant
Dołączył: 22 Maj 2018 Wszystkie posty: 20
     
Skąd: bergen
|
Wysłany: Sro 13 Cze, 2018 17:14
|
|
|
Naprawdę człowieku jesteś niezastąpiony! Chciałbym mieć Ciebie teraz tutaj do pomocy😊 może wpadniesz na mały urlop do Bergen przelot w tą i z powrotem gratis + wikt i opierunek😆i wynagrodzenie oczywiście. Pozdrawiam
[ Dodano: Sro 13 Cze, 2018 22:13 ]
Zamykam temat. Adela ożyła,problem rozwiązany. Wszystko dzięki wspaniałemu forumowiczowi Adi202. Gdyby nie jego cudowna pomoc i cierpliwość co do moich poniekąd głupawych pytań (laik) nie dał bym rady. Wielkie podziękowania dla tego człowieka. Ps. Problemem był urwany i przegniły przewód łączący się ze stałym plusem i przewodem od przekaźnika 614. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |