Elektryka i elektronika » Kodowanie pilota audi a4 b5
Odpowiedz do tematu
 
Daro1003 napisał/a:
Aha czyli sam g*** zrobię ale pewnie nie jest źle skoro działa centralny z kluczyka.
Mam jakiś kabel i VWtool co sprawdzałem nim błędy w A4 B5 do B6 tez podejdzie ? Może chociaż błędy se zerknę.

A może spróbować jeszcze tym drugim sposobem je zakodować ?

VWTool jest jak najbardziej polecany. Nim sprawdzisz błędy, zrobisz adaptację i wszystko co będzie potrzeba.
Spróbuj podglądnąć wartości mierzone w komforcie (46) powyżej bloku 10 będzie odpowiedź sterownika na piloty.
Adaptacja pilotów jest następująca
46 Komfort -> 10 adaptacja-> kanał 21-> odczyt, nowa wartość 2 (2 piloty)-> test -> naciskasz na klawisz otwórz w pierwszym pilocie potem w drugim pilocie-> zapisz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam dwa kable:
1. WAG-K+CAN
2. OBD II

Podłączyłem pierwszy WAG-K+CAN i czyta mi tylko moduł silnik gdy daje na moduł komfortu to mam brak informacji z samochodu nie czyta mi nic prócz modułu silnik w tym module nie mam błędów. Tak że chyba lipa bo pewnie zły kabel.

Dostałem się również do modułu komfortu wszystko niby jak nowe wtyczki powpinane zero wilgoci itd. Gdy miałem moduł na wierzchu zauważyłem że gdy naciskam obojętnie który guzik pilota słychać w module przerzucanie przekaźnika więc sygnał pewnie odbiera tylko nie zamyka ani otwiera nic ;/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W takim razie masz uszkodzenie w Komforcie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha czyli ta skrzynka do której idzie tyle wtyczek. Jestem w stanie sobie to zrobić gdybym zakupił ten moduł ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:
Aha czyli ta skrzynka do której idzie tyle wtyczek. Jestem w stanie sobie to zrobić gdybym zakupił ten moduł ?

Oczywiście. Kupić o takim samym numerze ETKA, odczytać kodowanie oryginału, wpisac go w sprawnym i zakodować piloty.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A nowy komfort jak wepnę to odczyta mi komputer ? Bo jak rozumiem muszę wszystko kompem robić ?
A nie taniej by wyszło zakupić jakiś sterowni i dwa piloty ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:
A nowy komfort jak wepnę to odczyta mi komputer ? Bo jak rozumiem muszę wszystko kompem robić ?
A nie taniej by wyszło zakupić jakiś sterowni i dwa piloty ?

Taniej? Może tak, ale nie lepiej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Widzę że taki moduł na allegro już od 100zł więc chyba coś będę skłonny kupić.
Tylko jeszcze raz muszę się dostać do niego i odczytać numery ?
A jak odczytać kodowanie pilotów z obecnego jak się z nim nie mogę połączyć ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:
Widzę że taki moduł na allegro już od 100zł więc chyba coś będę skłonny kupić.
Tylko jeszcze raz muszę się dostać do niego i odczytać numery ?
A jak odczytać kodowanie pilotów z obecnego jak się z nim nie mogę połączyć ?

Jeżeli nie będziesz mógł się połączyć z komfortem, to kodowanie komfortu będzie można obiliczyć po wyposażeniu i wpisać do nowego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodzi jak się nie będę mógł połączyć z tym co zakupie ? Bo z obecnym się nie łącze.

Jak po wyposażeniu się liczy ?
Jak mi pomożesz to jutro rozbieram drugi raz wykładzinę zaczytuje numery i kupuje komfort na allegro bo jeszcze nie kosztuje kolosalną sumę tylko boje się ze nie opanuje tego programowania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odczytaj numer, zamów, zapłać, odbierz, i zamontuj. Reszta później.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok jutro dostane sue jeszcze raz do niego i zobaczę jak będzie w necie taki to zamawiam przyjdzie i działamy. A jak zamontuje nowy bez żadnego programowania będzie centralny działał z kluczyka jak teraz ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Będzie działać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Więc wszystko ok zakupie zamontuje będzie mi działać jak teraz z tym uszkodzonym i będziemy próbować dokodować te piloty.
Dostałem się do komfortu i wygląda następująco:


Po numerku: 8E0 959 433 AL
Znalazłem kilka na znanym portalu aukcyjnym:
1. http://allegro.pl/8e09594...5654931500.html
2. http://allegro.pl/modul-k...5101520668.html
3. http://allegro.pl/audi-a4...5546541908.html

Który jest odpowiedni ? Wygląda chyba że każdy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Drugi link. Sterownik wychodzi taniej niż w trzecim linku i jest lepszym stanie technicznym niż ten z pierwszego linku.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa