| Daro1003 napisał/a: |
Aha czyli sam g*** zrobię ale pewnie nie jest źle skoro działa centralny z kluczyka.
Mam jakiś kabel i VWtool co sprawdzałem nim błędy w A4 B5 do B6 tez podejdzie ? Może chociaż błędy se zerknę.
A może spróbować jeszcze tym drugim sposobem je zakodować ? |
VWTool jest jak najbardziej polecany. Nim sprawdzisz błędy, zrobisz adaptację i wszystko co będzie potrzeba.
Spróbuj podglądnąć wartości mierzone w komforcie (46) powyżej bloku 10 będzie odpowiedź sterownika na piloty.
Adaptacja pilotów jest następująca
46 Komfort -> 10 adaptacja-> kanał 21-> odczyt, nowa wartość 2 (2 piloty)-> test -> naciskasz na klawisz otwórz w pierwszym pilocie potem w drugim pilocie-> zapisz.
Mam dwa kable:
1. WAG-K+CAN
2. OBD II
Podłączyłem pierwszy WAG-K+CAN i czyta mi tylko moduł silnik gdy daje na moduł komfortu to mam brak informacji z samochodu nie czyta mi nic prócz modułu silnik w tym module nie mam błędów. Tak że chyba lipa bo pewnie zły kabel.
Dostałem się również do modułu komfortu wszystko niby jak nowe wtyczki powpinane zero wilgoci itd. Gdy miałem moduł na wierzchu zauważyłem że gdy naciskam obojętnie który guzik pilota słychać w module przerzucanie przekaźnika więc sygnał pewnie odbiera tylko nie zamyka ani otwiera nic
W takim razie masz uszkodzenie w Komforcie.
Aha czyli ta skrzynka do której idzie tyle wtyczek. Jestem w stanie sobie to zrobić gdybym zakupił ten moduł ?
| Daro1003 napisał/a: |
| Aha czyli ta skrzynka do której idzie tyle wtyczek. Jestem w stanie sobie to zrobić gdybym zakupił ten moduł ? |
Oczywiście. Kupić o takim samym numerze ETKA, odczytać kodowanie oryginału, wpisac go w sprawnym i zakodować piloty.
A nowy komfort jak wepnę to odczyta mi komputer ? Bo jak rozumiem muszę wszystko kompem robić ?
A nie taniej by wyszło zakupić jakiś sterowni i dwa piloty ?
| Daro1003 napisał/a: |
A nowy komfort jak wepnę to odczyta mi komputer ? Bo jak rozumiem muszę wszystko kompem robić ?
A nie taniej by wyszło zakupić jakiś sterowni i dwa piloty ? |
Taniej? Może tak, ale nie lepiej.
Widzę że taki moduł na allegro już od 100zł więc chyba coś będę skłonny kupić.
Tylko jeszcze raz muszę się dostać do niego i odczytać numery ?
A jak odczytać kodowanie pilotów z obecnego jak się z nim nie mogę połączyć ?
| Daro1003 napisał/a: |
Widzę że taki moduł na allegro już od 100zł więc chyba coś będę skłonny kupić.
Tylko jeszcze raz muszę się dostać do niego i odczytać numery ?
A jak odczytać kodowanie pilotów z obecnego jak się z nim nie mogę połączyć ? |
Jeżeli nie będziesz mógł się połączyć z komfortem, to kodowanie komfortu będzie można obiliczyć po wyposażeniu i wpisać do nowego.
Chodzi jak się nie będę mógł połączyć z tym co zakupie ? Bo z obecnym się nie łącze.
Jak po wyposażeniu się liczy ?
Jak mi pomożesz to jutro rozbieram drugi raz wykładzinę zaczytuje numery i kupuje komfort na allegro bo jeszcze nie kosztuje kolosalną sumę tylko boje się ze nie opanuje tego programowania.
Odczytaj numer, zamów, zapłać, odbierz, i zamontuj. Reszta później.
Ok jutro dostane sue jeszcze raz do niego i zobaczę jak będzie w necie taki to zamawiam przyjdzie i działamy. A jak zamontuje nowy bez żadnego programowania będzie centralny działał z kluczyka jak teraz ?
Będzie działać.
Więc wszystko ok zakupie zamontuje będzie mi działać jak teraz z tym uszkodzonym i będziemy próbować dokodować te piloty.
Dostałem się do komfortu i wygląda następująco:
Po numerku: 8E0 959 433 AL
Znalazłem kilka na znanym portalu aukcyjnym:
1.
http://allegro.pl/8e09594...5654931500.html
2.
http://allegro.pl/modul-k...5101520668.html
3.
http://allegro.pl/audi-a4...5546541908.html
Który jest odpowiedni ? Wygląda chyba że każdy.
Drugi link. Sterownik wychodzi taniej niż w trzecim linku i jest lepszym stanie technicznym niż ten z pierwszego linku.