 |
|
MMI 2G |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Wto 07 Maj, 2013 17:04 MMI 2G
|
|
|
W A8 wgrałem wczoraj najnowsze mapy 2013, wszystko chodzi fajnie, tylko że mam bardzo stary soft 0770. Chciałbym wgrać 5150 lub 5170 i wgrać do tego spolszczenie. Czy mogę bezpośrednio polecieć z 0770 do 5150 np czy muszę kolejno jak wychodziły update ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 07 Maj, 2013 22:47
|
|
|
5170 nie wgrywaj ponieważ przy dogrywaniu polskiego menu będziesz musiał zrobić downgrade softu do wersji 5150 a to w efekcie wychodzi z dwoma efektami udało się albo nie udało się. Wgranie softu możliwe jest na dwa sposoby - przez Menu serwisowe tzw ukryte menu (zielone menu) lub przez bezpośrednie wejście do update za pomocą klawiszy setup i return. Osobiście używam tej bezpieczniejszej drugiej metody i używam 2 z 3 CD serwisowych oraz jednej z menu polskim.
Najważniejsze - nic na siłę. Jeżeli przy próbie update (setup+return) wyświetli się komunikat o braku możliwości odczytu pliku meta zostanie ci tylko wyjście z update.
Najważniejsze abyś przed updatem spisał sobie kodowanie i adaptację MMI. W razie wywalenia jej w "kosmos" będziesz miał możliwość wpisanie wszystkich ustawień na swoje miejsce. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 07 Maj, 2013 23:30
|
|
|
A mógłbyś dać link do płytek i jeszcze spolszczenie ? Da rade zrobić update i spolszczenie bez vag com? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 08 Maj, 2013 08:03
|
|
|
| oskar777 napisał/a: | | A mógłbyś dać link do płytek i jeszcze spolszczenie ? Da rade zrobić update i spolszczenie bez vag com? |
A skąd mam mieć tego linka? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 02:13
|
|
|
Mam już wgrane 5150 i niedługo zabiore się za spolszczenie, ale mam jeszcze 1 problem. Jak włączam czujniki parkowania to tylko pika, a na ekranie nic się nie pojawia. Nie mam graficzego przedstawienia. Co moge zrobic ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 09 Maj, 2013 07:40
|
|
|
| oskar777 napisał/a: | | Co moge zrobic ? |
Sprawdzić czy masz odpowiedni sterownik parktronika. Jeżeli sterownika posiada funkcję wizualizacji, to wystarczy tylko zakodować MMI. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
jarecki01

Model: A6C6
Silnik: CAHA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: avant
Wiek: 64 Dołączył: 03 Gru 2013 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Białystok
|
Wysłany: Nie 15 Gru, 2013 13:58
|
|
|
Witam
Ja na początku zabawy miałem soft 20coś tam,potem wgralem 5570 i zamilkło radio,załączyła sie ochrona komponentu,potem wgrałem spolszczenie 7010 i faktycznie mam całe mmi po polsku.A pokazuje teraz,że mam 5150?Ale dzwięku dalej nie ma.Wizyta w servisie pewna..
Może ja mam pecha,ale trzeba z tym uważać. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 15 Gru, 2013 14:09
|
|
|
| jarecki01 napisał/a: | Ale dzwięku dalej nie ma.Wizyta w servisie pewna..
Może ja mam pecha,ale trzeba z tym uważać. |
Pecha miałeś, ale wizyta w serwisie nie musi być konieczna. Spróbuj zrobić reset MMI, w ostateczności odłącz MMI z zasilania. Miałem takie przypadki, że po updacie zablokował się sterownik lecz po 15 min zaczął gadać. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
jarecki01

Model: A6C6
Silnik: CAHA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: avant
Wiek: 64 Dołączył: 03 Gru 2013 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Białystok
|
Wysłany: Sob 21 Gru, 2013 10:45
|
|
|
Reset i odłączenie nie pomogło, vag pokazuje 2 błędy:
Adressword : 07
Numer VAG :4F0910732S
Nazwa :Jednostka obsługi i wskazań
Opis ster. :Interfacebox H43
Komunikacja :TP2.0, CANT=300 CANE=4D4
Wersja SW :5150
Kodowanie :0000000
Znalezione bledy
0003 Sterownik
082F Zabezpieczenie elementów aktywne
0412 Sterownik niezakodowany,
.......................................................................
Adressword : 01
Numer VAG :4F2910115F
Nazwa :Elektronika silnika
Opis ster. :2.0l R4/4V TFSI
Komunikacja :TP2.0, CANT=300 CANE=740
Wersja SW :0020
Kodowanie :010D000302070120
Znalezione bledy
2533 Obwód prądowy przełącznika zapłonu i rozrusznika Zwarcie z masą / przerwa
1602 Zasilanie napięciowe zacisku 30 Napięcie za niskie
1653 Pamięć usterek sterownika systemu ABS należy odczytać
Kodowanie same zera - niezakodowana kierownica i wyposażenie, szukam podpowiedzi,co zmienić w cyferkach i w jakim module? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 21 Gru, 2013 12:04
|
|
|
Zrób kodowanie sterownika i dopiero reset. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
jarecki01

Model: A6C6
Silnik: CAHA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: avant
Wiek: 64 Dołączył: 03 Gru 2013 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Białystok
|
Wysłany: Sob 21 Gru, 2013 14:49
|
|
|
ok,kodowanie,mam vag can pro,ale nie wiem jak to zakodować,boje się czegoś nie popsuć,słaby w tym jestem.Potrzebna łopatologia. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 21 Gru, 2013 17:39
|
|
|
Musisz przeprowadzić w MMI kodowanie i adaptację wyposażenia które posiadasz. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
jarecki01

Model: A6C6
Silnik: CAHA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: avant
Wiek: 64 Dołączył: 03 Gru 2013 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Białystok
|
Wysłany: Nie 22 Gru, 2013 16:44
|
|
|
zakodowałem według wyposażenia,jest 0001013,kiera działa,nawi gada ,tylko radio i cd milczy.
Adressword : 07
Numer VAG :4F0910732S
Nazwa :Jednostka obsługi i wskazań
Opis ster. :Interfacebox H43
Komunikacja :TP2.0, CANT=300 CANE=4D4
Wersja SW :5150
Kodowanie :0001213
Znalezione bledy
0003 Sterownik
082F Zabezpieczenie elementów aktywne |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 22 Gru, 2013 16:48
|
|
|
Adaptacja wyposażenia również? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
jarecki01

Model: A6C6
Silnik: CAHA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: avant
Wiek: 64 Dołączył: 03 Gru 2013 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Białystok
|
Wysłany: Nie 22 Gru, 2013 17:00
|
|
|
myśle że tak,skoro nie mam bajerów w postaci parktr,kamer i czujkow to mam kod 0001013.A może zle kodowanie mam?
0003 Sterownik...jak zakodować?
082F Zabezpieczenie elementów aktywne
te 2 błędy da się pokonać? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » GPS i GSM |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |