 |
|
[100 C4 2.3E] Jednoczesne spalanie Pb/Lpg |
| Autor |
Wiadomość |
magiik221089
magiik221089


Model: C4
Silnik: 2.3E KAT
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 36 Dołączył: 14 Mar 2012 Wszystkie posty: 8
     
Skąd: Sandomierz
|
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 06:43 [100 C4 2.3E] Jednoczesne spalanie Pb/Lpg
|
|
|
Witam,
Gdzie może leżeć przyczyna takich objawów...
Na razie zrobiłem odłączenie pompki za pomocą przekaźnika zamontowanego za bezpiecznikiem pompki paliwa, czerpiącego sygnał z elektrozaworu przed parownikiem.
Ale gdy przełączam na PB z gazu w układzie nie ma ciśnienia, szarpie, zapowietrza się dopiero po przejechaniu 1km wraca do normy. Wydaje mi się, że coś z układem odcięcia paliwa hamowania silnikiem, miał ktoś taki problem?
pozdro |
_________________ Audi 100 C4 2.3 E, dźwięk tego silnika za połową obrotomierza, to najlepsza muzyka jaką kiedykolwiek słyszałem:)
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 08:01
|
|
|
kto Tobie zakładał ten przekaźnik? totalna durnota szczerze mówiąc
jak już jest założony LPG to trzeba dbać o układ paliwowy a wyłączanie pompy paliwa na pewno nie jest najlepszym rozwiązaniem.
podejrzewam że leje Ci wtrysk. Napraw tą usterkę a DODATKOWO (jeżeli układ jest sprawny to się tego nie stosuje) można dać przekaźnik na sterowanie wtryskami paliwowymi. Nie na pompę ponieważ pompa POWINNA chodzić.
|
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 10:54
|
|
|
| jimv8 napisał/a: | wyłączanie pompy paliwa na pewno nie jest najlepszym rozwiązaniem.
|
Tu się mylisz. Wyłączenie pompy paliwowej jest rozsądnym wyjściem. W przypadku ciągłej pracy skraca się jej życie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
magiik221089
magiik221089


Model: C4
Silnik: 2.3E KAT
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 36 Dołączył: 14 Mar 2012 Wszystkie posty: 8
     
Skąd: Sandomierz
|
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 14:31
|
|
|
Sam sobie zamontowałem, może i masz rację. Zawsze odpalam na Pb, do min 30stopni:)
Wiele może być tego przyczyn, 2.3 to nietypowy silnik, ja odcięcie Pb mam zrobione za pomocą elektrozaworu, który odcina paliwo podczas hamowania biegami, mniej więcej tak to się nazywa fachowej nazwy nie znam,... Ktoś mi mówił ostatnio że zawiesił mi się wtrysk w pozycji otwartej. |
_________________ Audi 100 C4 2.3 E, dźwięk tego silnika za połową obrotomierza, to najlepsza muzyka jaką kiedykolwiek słyszałem:)
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 17:51
|
|
|
Ja układ rozłączania pompy miałem podpięty pod sterowanie zaworu w parowniku. Do tego zwykły przekaźnik przełączający który przełączał napięcie raz na pompkę paliwa, raz na parownik. Układ działał i nigdy nie było problemów. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 17:53
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | W przypadku ciągłej pracy skraca się jej życie |
moim zdaniem pompa która nie chodzi, szybciej padnie gdyż w przypadku nie zbyt częstego uruchamiania zasyfi resztę układu i też tak jak koledze wyżej zapowietrzy układ.
przy normalnym użytkowaniu bp też swoje by przepompowała dodatkowo cyrkulujący układ paliwowy ma korzystny wpływ na chłodzenie listwy paliwowej i wtrysków. Nie pracujące wtryski mocniej się nagrzewają i to powoduje ich nieszczelność lub zawieszanie się.
sprawdź wtryski i daj znać |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 18:04
|
|
|
| jimv8 napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | W przypadku ciągłej pracy skraca się jej życie |
moim zdaniem pompa która nie chodzi, szybciej padnie gdyż w przypadku nie zbyt częstego uruchamiania zasyfi resztę układu i też tak jak koledze wyżej zapowietrzy układ.
przy normalnym użytkowaniu bp też swoje by przepompowała dodatkowo cyrkulujący układ paliwowy ma korzystny wpływ na chłodzenie listwy paliwowej i wtrysków. Nie pracujące wtryski mocniej się nagrzewają i to powoduje ich nieszczelność lub zawieszanie się.
sprawdź wtryski i daj znać |
Kubuś podłącz w obwód pompy amperomierz i porównaj pobór prądu na benzynie i na LPG będziesz wiedzieć o co mi chodzi. Dodatkowo jeżeli chodzi o silniki z układem KE-Jet, to nie ma takiej możliwości aby jakakolwiek część układu wtryskowego studziła się benzyną w momencie gdy silnik pracuje na LPG.
Dalej sądzę, że dla pompy wystarczy tyle pracy, co uruchomienie na benzynie i praca aż do rozgrzania silnika. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 18:13
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | jimv8 napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | W przypadku ciągłej pracy skraca się jej życie |
moim zdaniem pompa która nie chodzi, szybciej padnie gdyż w przypadku nie zbyt częstego uruchamiania zasyfi resztę układu i też tak jak koledze wyżej zapowietrzy układ.
przy normalnym użytkowaniu bp też swoje by przepompowała dodatkowo cyrkulujący układ paliwowy ma korzystny wpływ na chłodzenie listwy paliwowej i wtrysków. Nie pracujące wtryski mocniej się nagrzewają i to powoduje ich nieszczelność lub zawieszanie się.
sprawdź wtryski i daj znać |
Kubuś podłącz w obwód pompy amperomierz i porównaj pobór prądu na benzynie i na LPG będziesz wiedzieć o co mi chodzi. Dodatkowo jeżeli chodzi o silniki z układem KE-Jet, to nie ma takiej możliwości aby jakakolwiek część układu wtryskowego studziła się benzyną w momencie gdy silnik pracuje na LPG.
Dalej sądzę, że dla pompy wystarczy tyle pracy, co uruchomienie na benzynie i praca aż do rozgrzania silnika. |
nawet nie pomyślałem że ma KE-Jeta |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012 18:22
|
|
|
| jimv8 napisał/a: |
nawet nie pomyślałem że ma KE-Jeta |
Nie szkodzi. W Motronikach jest podobna sytuacja. Wtryskiwacze są schładzane tylko w trakcie wtrysku paliwa. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |