 |
Przesunięty przez: jimv8 Sro 11 Kwi, 2012 14:57 |
[S8 99r] problem z temperaturą silnika-grzeje się |
| Autor |
Wiadomość |
SlawekNR

Model: A4
Silnik: 2.4
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Kombi
Wiek: 38 Dołączył: 02 Kwi 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Nowa Ruda/Sobótka
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012 07:23
|
|
|
Trochę dziwne że w 3 minuty nagrzewa się do 90 stopni, proponowałbym sprawdzić na początek czujnik temperatury pokazujący na zegary, i skontrolować temperaturę w jakiej otwiera się termostat. |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
SlawekNR

Model: A4
Silnik: 2.4
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Kombi
Wiek: 38 Dołączył: 02 Kwi 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Nowa Ruda/Sobótka
|
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012 11:26
|
|
|
tak czy inaczej.. termostat juz mam kupiony, czujniki temperatury mam 2 nowe i chyba tylko tyle jest?! ale zeby to zrobic to trzeba zrzucac rozrzad.. jak to zrobie to trzeba zalozyc nowy..
co sadzicie o tym??
http://moto.allegro.pl/ro...2258550636.html |
_________________ Były
VW Golf MKI 1.6D
VW Golf MKII 1.8 GTI 16V
VW Golf mkIII 2.9 VR6 Syncro..
Audi S8 4.2 360PS
Jest:
Audi A4 B5 2.4 |
|
|
|
|
|
 |
kopkoi

Model: V8
Silnik: 3,6 PT
Zasilanie: Pb 98
Nadwozie: sedan/limuzyna/quattro
Pomógł: 1 raz Wiek: 35 Dołączył: 18 Sty 2012 Wszystkie posty: 131
     
Piwa: 1/1 Skąd: Suwałki
|
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012 11:43
|
|
|
proponuję orginały. Będziesz bardziej spokojniejszy |
|
|
|
|
|
 |
SlawekNR

Model: A4
Silnik: 2.4
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Kombi
Wiek: 38 Dołączył: 02 Kwi 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Nowa Ruda/Sobótka
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012 12:05
|
|
|
| SlawekNR napisał/a: | | . oczywiscie na razie chcialbym zrobic to opcja oszczedna wiec cos co moge wymienic za miesiac, wolalbym za miesiac | i znowu wszysto rozbierać? co to za sens wymiany? To juz lepiej poskładaj na starych cześciach i jak wszystko sobie skompletujesz to wtdy zrób raz a pozadnie. Takie jest moje zdanie. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
SlawekNR

Model: A4
Silnik: 2.4
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Kombi
Wiek: 38 Dołączył: 02 Kwi 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Nowa Ruda/Sobótka
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012 13:01
|
|
|
Na początek możesz wymienić tylko te rzeczy:
1. pasek
2. rolka napinająca
3. rolka prowadząca
4. pompa wody
5. napinacz hydrauliczny
Na tych częściach nie oszczędzaj, szczególnie na pompie wody bo jeżeli nie kupisz oryginału to za 40 tyś znowu będziesz musiał ją wymieniać a to się wiąże z zrzucaniem całego rozrządu. Tak samo pasek.
W A8/S8 bardzo fajnie to się robi gdyż cały przodek odsuwa się tylko na około 15 cm i już masz dostęp, nie trzeba klimy demontować, przewody są na tyle długie że na jedną stronę się odsunie.
Tutaj masz pokazane na przykładzie silnika ABZ.
Wymiana rozrządu A8
Nie trzeba zderzaka demontować. Tutaj ktoś był nadgorliwy odkręcił
Jeśli chodzi o pasek wielorowkowy(od klimy, alternatora ...) i rolki to nie musisz od razu tego robić ale sprawdź w jakim jest stanie. Czy rolki nie "szumią" za głośno. Osobiście ja wymieniłem od razu wszystko gdyż to nie jest aż taki duży koszt dodatkowy przy rozrządzie. A jeśli w trasie zerwie ci się pasek wielorowkowy lub rolka zatrze to jedynie będziesz mógł jechać tylko z 1-2 km do najbliższego mechanika gdyż ryzykujesz że spalisz pompę paliwa.
Jeśli chodzi o grzanie auta do tej temperatury to na 99% będzie to termostat. Napisz jeszcze czy to się stało nagle czy stopniowo z czasem. |
|
|
|
|
|
 |
SlawekNR

Model: A4
Silnik: 2.4
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Kombi
Wiek: 38 Dołączył: 02 Kwi 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Nowa Ruda/Sobótka
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012 14:55
|
|
|
| SlawekNR napisał/a: | tak czy inaczej.. termostat juz mam kupiony, czujniki temperatury mam 2 nowe i chyba tylko tyle jest?! ale zeby to zrobic to trzeba zrzucac rozrzad.. jak to zrobie to trzeba zalozyc nowy..
co sadzicie o tym??
http://moto.allegro.pl/ro...2258550636.html |
zestaw dobry.
dodatkowo sprawdż łożyska napędu pompy olejowej i Viska i czy sa dobrze dokręcone korki imbusowe płaszcza.
ja przy okazji odrazu wymieniałem usczelniacze wałków rozrządu z oringami i uszczelniacz wału. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
SlawekNR

Model: A4
Silnik: 2.4
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Kombi
Wiek: 38 Dołączył: 02 Kwi 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Nowa Ruda/Sobótka
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |