Pozostałe tematy » Brak naliczania km w Audi 80 B3
Odpowiedz do tematu
 Brak naliczania km w Audi 80 B3
Witam, jestem nowy nazywam się Artur. POstanowiłem zalozyc nowy temat bo nie moge znaleźć podobnego, jestem lekko ''spięty'' na tym forum i nie potrafię się w pelni odnaleźć, jeszcze:P Moim problemem jest to ze nie dziala naliczanie km w moim audi, licznik VDO. Rozkręcałem wszystko kilkanaście razy naprawiłem pomarańczową zębatkę, zimne luty, zaczął chodzić, po przejechaniu 2,3km znów stanął, jaka moze być przyczyna, zębatka jest wporządku. :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdziłeś ją ponownie że jesteś tego pewien? Jeżeli mechanicznie jest sprawne, to zostanie jeszcze silnik krokowy (cewka) lub mało prawdopodobne lecz możliwe układ scalony.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Sprawdziłeś ją ponownie że jesteś tego pewien? Jeżeli mechanicznie jest sprawne, to zostanie jeszcze silnik krokowy (cewka) lub mało prawdopodobne lecz możliwe układ scalony.


Rozkręcilem jeszcze raz sprawdzilem dokladnie luty zalozylem i chodzi, zębatka trybu licznika chodzi jest sklejona na superglue ale trzyma się, ogólnie licznik pracuje. Zobaczymy jak dlugo:P Mam inny problem odnosnie stacyjki, nie za kazdym razem zapalają mi sie diody oraz swieca zarowa, musze kilka razy kręcić, co to moze byc??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
knight4s2 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Sprawdziłeś ją ponownie że jesteś tego pewien? Jeżeli mechanicznie jest sprawne, to zostanie jeszcze silnik krokowy (cewka) lub mało prawdopodobne lecz możliwe układ scalony.


Rozkręcilem jeszcze raz sprawdzilem dokladnie luty zalozylem i chodzi, zębatka trybu licznika chodzi jest sklejona na superglue ale trzyma się, ogólnie licznik pracuje. Zobaczymy jak dlugo:P Mam inny problem odnosnie stacyjki, nie za kazdym razem zapalają mi sie diody oraz swieca zarowa, musze kilka razy kręcić, co to moze byc??
kostka stacyjki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kostke wymienilem poszlo 30zl:/ Mam jeszcze taki problem z klaksonem ze dziala tylko i wyłącznie kiedy kierownica jest skręcona w lewo. Podejrzewam jakies kable przypalone albo przecięte ale jak sie do nich dobrac?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
knight4s2 napisał/a:
Kostke wymienilem poszlo 30zl:/ Mam jeszcze taki problem z klaksonem ze dziala tylko i wyłącznie kiedy kierownica jest skręcona w lewo. Podejrzewam jakies kable przypalone albo przecięte ale jak sie do nich dobrac?
rozbierz kierownice i popatrz w jakim stanie sa przewody od klaksonu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja obstawiam na uszkodzony ślizg na obudowie kolumny kierowniczej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Standardowo ślizg. Powyginać na skos i będzie działało jak nowe :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
Standardowo ślizg. Powyginać na skos i będzie działało jak nowe :D


Co to jest ten ślizg i cotrzeba powyginać?:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ślizg jest między kierownicą a manetką, i daje styk dla klaksonu u każdym położeniu kierownicy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
u mnie też się zaczął chrzanic klakson, raz działał a raz nie... jak mu sie chciało dosłownie, czyli jak był potrzebny bo jakis np. baran zajechał mi drogę to nie działał nigdy, w moim przypadku okazało się, że problemem był sam klakson w sobie, kupiłam fanfarę za kolo 40 zeta nówkę, załozyłam zamiast tego co był i problemu już nie ma

zobacz jak tem klakson wygląda co masz, czy ma rdzawy nalot, czy pordzewiały nie jest i jak tam kable wchodzą te dwa w niego, czy nie są te styki zasniedziałe czy coś

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zaraz ide demontować kierownice natomiast wrócil problem z licznikiem chodzil wczoraj caly dzien i dzis troche i znów stanął, pomaranczowy trybik nie jest problemem bo sprawdzalem, problem jest taki ze jak kręcę licznikiem ręcznie tzn palcem, kręci się i nagle staje tzn cos blokuje wydaje mi sie ze to jest przyczyna, nie ma tam zadncyh uszkodzen czy zanieczyszczen.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa