Witam od 2-uch dni mam problem z odpalaniem mojej audi V8 a mianowicie zaczęło się tak że moja kobitka zawiozła dzieci do szkoły i jak wsiadła z powrotem do autka to nie mogła odpalić wogóle nie reagował rozrusznik , kontrolki się świecą a rozrusznik ani drgnie tylko słychać jak przekaźnik załącza. Po jakimś czasie pojechaliśmy po auto i odpaliło normalnie . Wieczorem znowu spróbowałem odpalić i niestety to samo co wcześniej czyli kontrolki wszystko ok , przekaźnik załącza a rozrusznik ani drgnie. Rozrusznik był robiony jakieś 1,5 roku temu. Próbowałem zmienić biegi (automat) ponieważ pomyślałem że może czujnik w skrzyni ale niestety zero reakcji. Proszę o jakieś podpowiedzi ponieważ znajomy elektryk właśni idzie do szpitala a reszta poniżej krytyki .Pozdrawiam
Sprawdziłem kody błędów i wyskoczyło ich troszkę większość związana z wtryskiwaczami:
4412 , 4413 , 4414 ,
4421 , 4422 , 4423 , 4424
4431 , 4343
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[v8 d11] Problem z odpalaniem - nie kręci
Mam Audi A4 1,9TDI z 98r to trochę mało danych. Powinieneś uzupełnić swój profil i wpisać właściwy typ silnika. ABK to silnik benzynowy. Jeżeli nie posiadasz Quattro, to sadzę że masz uszkodzenie w zbiorniku paliwa które doprowadza do zapowietrzenia się przewodu paliwowego.
Ewidentny problem z rozrusznikiem. Sądzę, że masz uszkodzony stycznik w automacie (elektromagnesie) rozrusznika, albo brak masy na silniku.
pzdr
pzdr
Ciężko pewnie będzie dojść do rozrusznika żeby sprawdzić elektromagnes??
Musisz go zdemontować. Najpierw sprawdź czy jest dobra masa na silniku oraz czy klema plusowa na rozruszniku jest dobrze dokręcona. Jeżeli bedzie ok, to musisz zdemontować rozrusznik.
kiedyś miałem taki sam problem w astrze to były właśnie poluzowane kable na rozruszniku. nie zawsze było odpowiednie przejście i wtedy nie kręcił.
Dzięki Adi dołożyliśmy masę i jak narazie jest ok. Pozdrawiam
Witam serdecznie!!!!!.Jetem nowy więc jeśli pisze nie w tym miejscy to przepraszam.
Mam Audi A4 1,9 TDI 98r. Problem ma z odpalaniem. Jeśli wskażnik paliwa pokazuje więcej niż pół baku jest ok.Jeśli poniżej ciężko pali .Kręce kilka razy i dopiero wtedy załapie.Jeśli nie jest to jakiś problem proszę o jakoś rade jak to zrobić.
Pozdrawiam !!!!
Mam Audi A4 1,9 TDI 98r. Problem ma z odpalaniem. Jeśli wskażnik paliwa pokazuje więcej niż pół baku jest ok.Jeśli poniżej ciężko pali .Kręce kilka razy i dopiero wtedy załapie.Jeśli nie jest to jakiś problem proszę o jakoś rade jak to zrobić.
Pozdrawiam !!!!
| kiszy1978 napisał/a: |
| Witam serdecznie!!!!!.Jetem nowy więc jeśli pisze nie w tym miejscy to przepraszam.
Mam Audi A4 1,9 TDI 98r. Problem ma z odpalaniem. Jeśli wskażnik paliwa pokazuje więcej niż pół baku jest ok.Jeśli poniżej ciężko pali .Kręce kilka razy i dopiero wtedy załapie.Jeśli nie jest to jakiś problem proszę o jakoś rade jak to zrobić. Pozdrawiam !!!! |
Mam Audi A4 1,9TDI z 98r to trochę mało danych. Powinieneś uzupełnić swój profil i wpisać właściwy typ silnika. ABK to silnik benzynowy. Jeżeli nie posiadasz Quattro, to sadzę że masz uszkodzenie w zbiorniku paliwa które doprowadza do zapowietrzenia się przewodu paliwowego.
cześć mam mały problem z moim autem; wsiadam do samochodu(w zime lub lato)odpala bez problemu,przejadę się około 20minut zgasze i nie moge go odpalić (jest tylko warkot silnika )a jak dodam gazu to od razu odpala.
prosze o pomoc
prosze o pomoc
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych