Pozostałe tematy » [v8 d11] Problem z odpalaniem - nie kręci
Odpowiedz do tematu
 [v8 d11] Problem z odpalaniem - nie kręci
Witam od 2-uch dni mam problem z odpalaniem mojej audi V8 a mianowicie zaczęło się tak że moja kobitka zawiozła dzieci do szkoły i jak wsiadła z powrotem do autka to nie mogła odpalić wogóle nie reagował rozrusznik , kontrolki się świecą a rozrusznik ani drgnie tylko słychać jak przekaźnik załącza. Po jakimś czasie pojechaliśmy po auto i odpaliło normalnie . Wieczorem znowu spróbowałem odpalić i niestety to samo co wcześniej czyli kontrolki wszystko ok , przekaźnik załącza a rozrusznik ani drgnie. Rozrusznik był robiony jakieś 1,5 roku temu. Próbowałem zmienić biegi (automat) ponieważ pomyślałem że może czujnik w skrzyni ale niestety zero reakcji. Proszę o jakieś podpowiedzi ponieważ znajomy elektryk właśni idzie do szpitala a reszta poniżej krytyki .Pozdrawiam

Sprawdziłem kody błędów i wyskoczyło ich troszkę większość związana z wtryskiwaczami:
4412 , 4413 , 4414 ,
4421 , 4422 , 4423 , 4424
4431 , 4343

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ewidentny problem z rozrusznikiem. Sądzę, że masz uszkodzony stycznik w automacie (elektromagnesie) rozrusznika, albo brak masy na silniku.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ciężko pewnie będzie dojść do rozrusznika żeby sprawdzić elektromagnes??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Musisz go zdemontować. Najpierw sprawdź czy jest dobra masa na silniku oraz czy klema plusowa na rozruszniku jest dobrze dokręcona. Jeżeli bedzie ok, to musisz zdemontować rozrusznik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kiedyś miałem taki sam problem w astrze to były właśnie poluzowane kable na rozruszniku. nie zawsze było odpowiednie przejście i wtedy nie kręcił.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki Adi dołożyliśmy masę i jak narazie jest ok. Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam serdecznie!!!!!.Jetem nowy więc jeśli pisze nie w tym miejscy to przepraszam.
Mam Audi A4 1,9 TDI 98r. Problem ma z odpalaniem. Jeśli wskażnik paliwa pokazuje więcej niż pół baku jest ok.Jeśli poniżej ciężko pali .Kręce kilka razy i dopiero wtedy załapie.Jeśli nie jest to jakiś problem proszę o jakoś rade jak to zrobić.

Pozdrawiam !!!!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kiszy1978 napisał/a:
Witam serdecznie!!!!!.Jetem nowy więc jeśli pisze nie w tym miejscy to przepraszam.
Mam Audi A4 1,9 TDI 98r. Problem ma z odpalaniem. Jeśli wskażnik paliwa pokazuje więcej niż pół baku jest ok.Jeśli poniżej ciężko pali .Kręce kilka razy i dopiero wtedy załapie.Jeśli nie jest to jakiś problem proszę o jakoś rade jak to zrobić.

Pozdrawiam !!!!

Mam Audi A4 1,9TDI z 98r to trochę mało danych. Powinieneś uzupełnić swój profil i wpisać właściwy typ silnika. ABK to silnik benzynowy. Jeżeli nie posiadasz Quattro, to sadzę że masz uszkodzenie w zbiorniku paliwa które doprowadza do zapowietrzenia się przewodu paliwowego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cześć mam mały problem z moim autem; wsiadam do samochodu(w zime lub lato)odpala bez problemu,przejadę się około 20minut zgasze i nie moge go odpalić (jest tylko warkot silnika )a jak dodam gazu to od razu odpala.
prosze o pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa