 |
|
Kolejka problemów Audi 1.9E |
| Autor |
Wiadomość |
Enzoo

Model: B4
Silnik: 1Z+
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 16 Sie 2010 Wszystkie posty: 95
     
Piwa: 1/1 Skąd: Legnica
|
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010 22:22 Kolejka problemów Audi 1.9E
|
|
|
Więc tak ostatnio miałem serie problemów z moją audi, najpierw pękło kolanko doprowadzające płyn chłodniczy do parownika, wymieniłem, później po dniu jadę włączam ogrzewanie a tu para poszła i nagrzewnica do wymiany i teraz po wymianie nagrzewnicy silnik mi się grzeje ponad 90 stopni i po wyłączeniu, gdy się chce włączyć nic nie zaskakuje nawet rozrusznik wogóle nie działa i po tym powoli otwierałem zbiornik płynu chłodniczego i o dziwo go było o wiele wiele za dużo, równo z koreczkiem i moje pytanie co tym razem mogło pójść? powoli trace cierpliwość do auta
znajomy mówi że to może być kompresja silnika i bez remontu się nie obejdzie, tylko poradził mi żebym podjechał na badania ciśnienia |
_________________ AUDI 80 B3 1.9 113 KM - było
AUDI Cabrio 2.3 NG - było
AUDI 80 B4 Avant 1.9 1Z+ - jest
AUDI 80 B4 Avant 2.3 NG Quattro - jest
EGR OUT, wtryski AFN, ECU AEL Munior, nastawnik HDK, pompa 11mm, GT1549S - póki co |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 08 Gru, 2010 07:45 Re: Kolejka problemów Audi 1.9E
|
|
|
| Enzoo napisał/a: | Więc tak ostatnio miałem serie problemów z moją audi, najpierw pękło kolanko doprowadzające płyn chłodniczy do parownika, wymieniłem, później po dniu jadę włączam ogrzewanie a tu para poszła i nagrzewnica do wymiany i teraz po wymianie nagrzewnicy silnik mi się grzeje ponad 90 stopni i po wyłączeniu, gdy się chce włączyć nic nie zaskakuje nawet rozrusznik wogóle nie działa i po tym powoli otwierałem zbiornik płynu chłodniczego i o dziwo go było o wiele wiele za dużo, równo z koreczkiem i moje pytanie co tym razem mogło pójść? powoli trace cierpliwość do auta
znajomy mówi że to może być kompresja silnika i bez remontu się nie obejdzie, tylko poradził mi żebym podjechał na badania ciśnienia | to,że silnik się grzeje to może być przyczyna termostatu, lub złego odpowietrzenia układu po wymianie np. nagrzewnicy,bo rozumiem ,że odpowietrzałeś układ po wymianie? Szczerze mówiąc to nie za bardzo rozumiem, co może mieć kompresja silnika do tego,że rozrusznik nie łapie i płynu chłodniczego jest zbyt wiele..... ponadto płyn chłodniczy pod wpływem ciepła zwiększa swą objętość, dlatego zalewa się płynem tylko do kreski na zbiorniczku, a jak jest nagrzany to jest go więcej.... |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Enzoo

Model: B4
Silnik: 1Z+
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 16 Sie 2010 Wszystkie posty: 95
     
Piwa: 1/1 Skąd: Legnica
|
Wysłany: Sro 08 Gru, 2010 07:54
|
|
|
ale czemu tak jakby była blokada rozruchu? bo jak silnik ostygnie to rozrusznik działa jak nowy |
_________________ AUDI 80 B3 1.9 113 KM - było
AUDI Cabrio 2.3 NG - było
AUDI 80 B4 Avant 1.9 1Z+ - jest
AUDI 80 B4 Avant 2.3 NG Quattro - jest
EGR OUT, wtryski AFN, ECU AEL Munior, nastawnik HDK, pompa 11mm, GT1549S - póki co |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 08 Gru, 2010 08:19
|
|
|
| Enzoo napisał/a: | | ale czemu tak jakby była blokada rozruchu? bo jak silnik ostygnie to rozrusznik działa jak nowy | a do jakiej temperatury silnik Ci się zagrzał? Wiem,że w setkach i V-kach jest takie zabezpieczenie,że w chwili mocnego przegrznia silnik zgasnie, ale czy jest tez w B3 to nie wiem |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Enzoo

Model: B4
Silnik: 1Z+
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 16 Sie 2010 Wszystkie posty: 95
     
Piwa: 1/1 Skąd: Legnica
|
Wysłany: Sro 08 Gru, 2010 20:41
|
|
|
mam tylko temeperature chyba chłodnicy to jest lekko ponad 90 stopni a i w zbiorniku z płynem chłodzącym jest zimny płyn po zagrzaniu silnika do 90 stopni |
_________________ AUDI 80 B3 1.9 113 KM - było
AUDI Cabrio 2.3 NG - było
AUDI 80 B4 Avant 1.9 1Z+ - jest
AUDI 80 B4 Avant 2.3 NG Quattro - jest
EGR OUT, wtryski AFN, ECU AEL Munior, nastawnik HDK, pompa 11mm, GT1549S - póki co |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 08 Gru, 2010 20:56
|
|
|
A układ nie jest zapowietrzony? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 08 Gru, 2010 21:53
|
|
|
| Enzoo napisał/a: | | mam tylko temeperature chyba chłodnicy to jest lekko ponad 90 stopni a i w zbiorniku z płynem chłodzącym jest zimny płyn po zagrzaniu silnika do 90 stopni | wg.mnie odpowiedź jest jasna albo zapowietrzony układ, albo termostat |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Enzoo

Model: B4
Silnik: 1Z+
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 16 Sie 2010 Wszystkie posty: 95
     
Piwa: 1/1 Skąd: Legnica
|
Wysłany: Sro 08 Gru, 2010 23:06
|
|
|
a jak sprawdzić czy układ jest zapowietrzony czy nie?
ps. tak wogóle sorki za moje zielone pojęcie ale niestety z zakresu mechaniki nic nie umie, jedynie z instrukcją wymieniłem nagrzewnice |
_________________ AUDI 80 B3 1.9 113 KM - było
AUDI Cabrio 2.3 NG - było
AUDI 80 B4 Avant 1.9 1Z+ - jest
AUDI 80 B4 Avant 2.3 NG Quattro - jest
EGR OUT, wtryski AFN, ECU AEL Munior, nastawnik HDK, pompa 11mm, GT1549S - póki co |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 00:02
|
|
|
| Enzoo napisał/a: | a jak sprawdzić czy układ jest zapowietrzony czy nie?
ps. tak wogóle sorki za moje zielone pojęcie ale niestety z zakresu mechaniki nic nie umie, jedynie z instrukcją wymieniłem nagrzewnice |
Odpal silnik i powoli dolewaj płyn chłodniczy aż przestanie opadać. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Enzoo

Model: B4
Silnik: 1Z+
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 16 Sie 2010 Wszystkie posty: 95
     
Piwa: 1/1 Skąd: Legnica
|
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 07:34
|
|
|
nawet jak jest w sam raz tego płynu? tak wogóle jak silnik się nagrzeje to za dużo jest tego płynu, a jak jest zimny to w sam raz jest jego |
_________________ AUDI 80 B3 1.9 113 KM - było
AUDI Cabrio 2.3 NG - było
AUDI 80 B4 Avant 1.9 1Z+ - jest
AUDI 80 B4 Avant 2.3 NG Quattro - jest
EGR OUT, wtryski AFN, ECU AEL Munior, nastawnik HDK, pompa 11mm, GT1549S - póki co |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 08:07
|
|
|
Enzoo, odpal auto, i niech sobie chodzi na wolnych obrotach dotąd dokąd nie załączy sie wentylator, oczywiście odkręć korek od zbiorniczka wyrównawczego, i obserwuj, kiedy termostat się otworzy na maxa a powinno to być w okolicach 83-87 st powinieneś zobaczyć,żę ubywa płynu ze zbiorniczka,wtedy dolewaj. Oczywiście ogrzewanie musi być ustawione na pozycję "ciepło" na max. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Enzoo

Model: B4
Silnik: 1Z+
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 16 Sie 2010 Wszystkie posty: 95
     
Piwa: 1/1 Skąd: Legnica
|
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 11:04
|
|
|
układ jest odpowietrzony i już wiadomo co to jest, wina stoi po rozruszniku bo jak się nie chciał odpalić rozchustaliśmy z mechanikiem auto na biegu i odpalił, teraz pytanie mam czy mógłby ktoś w etce sprawdzić z jakiej audi(wersja silnikowa) podpasuje mi rozrusznik bo na allegro do mojego silnika 1.9 (sd) benzyna nie można znaleźć z góry dzięki wszystkim za pomoc |
_________________ AUDI 80 B3 1.9 113 KM - było
AUDI Cabrio 2.3 NG - było
AUDI 80 B4 Avant 1.9 1Z+ - jest
AUDI 80 B4 Avant 2.3 NG Quattro - jest
EGR OUT, wtryski AFN, ECU AEL Munior, nastawnik HDK, pompa 11mm, GT1549S - póki co |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 15:48
|
|
|
w ETCE znalazłem tylko to |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Enzoo

Model: B4
Silnik: 1Z+
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 16 Sie 2010 Wszystkie posty: 95
     
Piwa: 1/1 Skąd: Legnica
|
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 16:13
|
|
|
czyli ten b026 911 023 FX będzie pasował czy te wszystkie do 1.9 SD
i czy ten z tej aukcji będzie pasował? http://allegro.pl/rozrusz...1314879958.html |
_________________ AUDI 80 B3 1.9 113 KM - było
AUDI Cabrio 2.3 NG - było
AUDI 80 B4 Avant 1.9 1Z+ - jest
AUDI 80 B4 Avant 2.3 NG Quattro - jest
EGR OUT, wtryski AFN, ECU AEL Munior, nastawnik HDK, pompa 11mm, GT1549S - póki co |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |