Układ kierowniczy » [B4] Szmery, stukanie przy skręcaniu
Odpowiedz do tematu
 
Oczywiście, że wszystko ma być dokładnie. Szuraj z reklamacją i powiedz mu, żeby się douczył :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Lewy sworzeń mam już do wymiany, coś nie bardzo ta firma Delphi albo za dużo po dziurach jeżdze. Mam dwa pytania. Czy wymiana sworznia wahacza jest skomplikowana? Czy trzeba ustawiać zbieżność?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie trzeba ustawiać zbiezności, wymiana prosciutka do odkręcenia 3 śruby :mrgreen:

Wystawiono 1 piw(a):
kamila666
Postaw piwo autorowi tego posta
 
W ramach reklamacji dostałam jak narazie za darmo nowy, ten uszkodzony pójdzie do reklamacji, ale czy ja uwzglednią :-?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
nie trzeba ustawiać zbiezności, wymiana prosciutka do odkręcenia 3 śruby :mrgreen:


Pasiak, w B4 sworzeń ma owalne dziury służące do ustawiania kąta pochylenia koła, po wymianie sworznia powinno się ustawić nie tak zbieżność jak całą geometrię kół, a przynajmniej ją sprawdzić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
nie trzeba ustawiać zbiezności, wymiana prosciutka do odkręcenia 3 śruby :mrgreen:


Pasiak, w B4 sworzeń ma owalne dziury służące do ustawiania kąta pochylenia koła, po wymianie sworznia powinno się ustawić nie tak zbieżność jak całą geometrię kół, a przynajmniej ją sprawdzić.
dziwna sprawa,bo wymieniałem w jednej i nie było nic takiego... w mojej byłej 90-tce też nie było...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
karlos2 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
nie trzeba ustawiać zbiezności, wymiana prosciutka do odkręcenia 3 śruby :mrgreen:


Pasiak, w B4 sworzeń ma owalne dziury służące do ustawiania kąta pochylenia koła, po wymianie sworznia powinno się ustawić nie tak zbieżność jak całą geometrię kół, a przynajmniej ją sprawdzić.
dziwna sprawa,bo wymieniałem w jednej i nie było nic takiego... w mojej byłej 90-tce też nie było...


80 B3 i 90 mają po dwie śruby na sworzniu wahacza i też są one podłużne (owalne),co powoduje możliwość regulacji kąta pochylenia koła wsuwając lub wysuwając sworzeń do lub z wahacza.
Natomiast B4 posiadają trzy podłużne śruby w sworzniu co umożliwia regulację kata pochylenia koła jak również kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy,tzn.możliwość wysuwania lub wsuwania sworznia do lub z wahacza, jak również przesuwanie koła w przód lub w tył, minimalnie zle zamontowany nowy sworzeń, natychmiast skutkuje zmianą geometrii układu kierowniczego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeśli nowy sworzeń bedzie zamontowany identycznie jak stary czyli ustawiony na otworach tak samo, to chyba nie powinno sie nic zmienic z geometria. Czy tylko mi sie tak wydaje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Jeśli nowy sworzeń bedzie zamontowany identycznie jak stary czyli ustawiony na otworach tak samo, to chyba nie powinno sie nic zmienic z geometria. Czy tylko mi sie tak wydaje?


Teoretycznie dobrze ci się wydaje, lecz praktycznie jest to ciężko wykonalne,dlatego najlepiej wymienić obydwa sworznie i to dobrej firmy, aby po zrobieniu ewentualnej geometrii mieć spokój.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
karlos2 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
nie trzeba ustawiać zbiezności, wymiana prosciutka do odkręcenia 3 śruby :mrgreen:


Pasiak, w B4 sworzeń ma owalne dziury służące do ustawiania kąta pochylenia koła, po wymianie sworznia powinno się ustawić nie tak zbieżność jak całą geometrię kół, a przynajmniej ją sprawdzić.
dziwna sprawa,bo wymieniałem w jednej i nie było nic takiego... w mojej byłej 90-tce też nie było...


80 B3 i 90 mają po dwie śruby na sworzniu wahacza i też są one podłużne (owalne),co powoduje możliwość regulacji kąta pochylenia koła wsuwając lub wysuwając sworzeń do lub z wahacza.
Natomiast B4 posiadają trzy podłużne śruby w sworzniu co umożliwia regulację kata pochylenia koła jak również kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy,tzn.możliwość wysuwania lub wsuwania sworznia do lub z wahacza, jak również przesuwanie koła w przód lub w tył, minimalnie zle zamontowany nowy sworzeń, natychmiast skutkuje zmianą geometrii układu kierowniczego.
spoko loko ;-) ja się z Toba nie dochodzę tylko piszę Ci,że wymieniałem sworzeń w B4 i był identyczny jak w B3... najpewniej jakiś składak...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Koledzy,szukalem na forum wszedzie,temat o elektrycznym wspomaganiu,zauwazylem w mojej niuni robi sie nie wesolo.
Problem jest taki ze przy skrecaniu czy w lewo czy w prawo slychac lekkie buczenie.
Nawet jesli jestem na rondzie i nagle przyspiesze tez slychac lekko.
Slyszalem ze cala maglownica wraz z drazkami nie jest naprawialne,tzn.nie ma co naprawiac lub ingerowac.Ostatni ratunek,tylko wymiana calej maglownicy.
Ile trzeba dac za nowa maglownice i jakiego zrodla najlepiej to zamawiac :-?
pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam jeszcze takie pytanko, czy przegub może hałasowac przy wyprostowanych kołach?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bardzo zadka przypadlosc zeby strzelał na prostych kołach ale jest mozliwa na skreconych nie strzela :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy skręcie na maksa nie strzela. W momencie prostownia kół jak i na prostych. Dzieje się tak przy ruszaniu, przyśpieszaniu. Jakby coś było obciążone, w tym momencie. Przy szybszej jeździe jest spokój. Co ciekawe hałas ten pojawia się co jakiś czas. Dzisiaj był spokój.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale to jest pojedyncze stuknięcie czy stukanie przez dłuższą chwilę? Sprawdzony przegub wewnętrzny?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ kierowniczy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa