Odpowiedz do tematu
Pasiak, w B4 sworzeń ma owalne dziury służące do ustawiania kąta pochylenia koła, po wymianie sworznia powinno się ustawić nie tak zbieżność jak całą geometrię kół, a przynajmniej ją sprawdzić.
dziwna sprawa,bo wymieniałem w jednej i nie było nic takiego... w mojej byłej 90-tce też nie było...
80 B3 i 90 mają po dwie śruby na sworzniu wahacza i też są one podłużne (owalne),co powoduje możliwość regulacji kąta pochylenia koła wsuwając lub wysuwając sworzeń do lub z wahacza.
Natomiast B4 posiadają trzy podłużne śruby w sworzniu co umożliwia regulację kata pochylenia koła jak również kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy,tzn.możliwość wysuwania lub wsuwania sworznia do lub z wahacza, jak również przesuwanie koła w przód lub w tył, minimalnie zle zamontowany nowy sworzeń, natychmiast skutkuje zmianą geometrii układu kierowniczego.
Teoretycznie dobrze ci się wydaje, lecz praktycznie jest to ciężko wykonalne,dlatego najlepiej wymienić obydwa sworznie i to dobrej firmy, aby po zrobieniu ewentualnej geometrii mieć spokój.
spoko loko
ja się z Toba nie dochodzę tylko piszę Ci,że wymieniałem sworzeń w B4 i był identyczny jak w B3... najpewniej jakiś składak...
Odpowiedz do tematu
Oczywiście, że wszystko ma być dokładnie. Szuraj z reklamacją i powiedz mu, żeby się douczył
Lewy sworzeń mam już do wymiany, coś nie bardzo ta firma Delphi albo za dużo po dziurach jeżdze. Mam dwa pytania. Czy wymiana sworznia wahacza jest skomplikowana? Czy trzeba ustawiać zbieżność?
Ostatnio zmieniony przez kamila666 Pią 14 Mar, 2014 21:40, w całości zmieniany 1 raz
nie trzeba ustawiać zbiezności, wymiana prosciutka do odkręcenia 3 śruby
W ramach reklamacji dostałam jak narazie za darmo nowy, ten uszkodzony pójdzie do reklamacji, ale czy ja uwzglednią
| Pasiak napisał/a: |
| nie trzeba ustawiać zbiezności, wymiana prosciutka do odkręcenia 3 śruby |
Pasiak, w B4 sworzeń ma owalne dziury służące do ustawiania kąta pochylenia koła, po wymianie sworznia powinno się ustawić nie tak zbieżność jak całą geometrię kół, a przynajmniej ją sprawdzić.
| karlos2 napisał/a: | ||
Pasiak, w B4 sworzeń ma owalne dziury służące do ustawiania kąta pochylenia koła, po wymianie sworznia powinno się ustawić nie tak zbieżność jak całą geometrię kół, a przynajmniej ją sprawdzić. |
| Pasiak napisał/a: | ||||
|
80 B3 i 90 mają po dwie śruby na sworzniu wahacza i też są one podłużne (owalne),co powoduje możliwość regulacji kąta pochylenia koła wsuwając lub wysuwając sworzeń do lub z wahacza.
Natomiast B4 posiadają trzy podłużne śruby w sworzniu co umożliwia regulację kata pochylenia koła jak również kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy,tzn.możliwość wysuwania lub wsuwania sworznia do lub z wahacza, jak również przesuwanie koła w przód lub w tył, minimalnie zle zamontowany nowy sworzeń, natychmiast skutkuje zmianą geometrii układu kierowniczego.
Jeśli nowy sworzeń bedzie zamontowany identycznie jak stary czyli ustawiony na otworach tak samo, to chyba nie powinno sie nic zmienic z geometria. Czy tylko mi sie tak wydaje?
| kamila666 napisał/a: |
| Jeśli nowy sworzeń bedzie zamontowany identycznie jak stary czyli ustawiony na otworach tak samo, to chyba nie powinno sie nic zmienic z geometria. Czy tylko mi sie tak wydaje? |
Teoretycznie dobrze ci się wydaje, lecz praktycznie jest to ciężko wykonalne,dlatego najlepiej wymienić obydwa sworznie i to dobrej firmy, aby po zrobieniu ewentualnej geometrii mieć spokój.
| karlos2 napisał/a: | ||||||
80 B3 i 90 mają po dwie śruby na sworzniu wahacza i też są one podłużne (owalne),co powoduje możliwość regulacji kąta pochylenia koła wsuwając lub wysuwając sworzeń do lub z wahacza. Natomiast B4 posiadają trzy podłużne śruby w sworzniu co umożliwia regulację kata pochylenia koła jak również kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy,tzn.możliwość wysuwania lub wsuwania sworznia do lub z wahacza, jak również przesuwanie koła w przód lub w tył, minimalnie zle zamontowany nowy sworzeń, natychmiast skutkuje zmianą geometrii układu kierowniczego. |
Koledzy,szukalem na forum wszedzie,temat o elektrycznym wspomaganiu,zauwazylem w mojej niuni robi sie nie wesolo.
Problem jest taki ze przy skrecaniu czy w lewo czy w prawo slychac lekkie buczenie.
Nawet jesli jestem na rondzie i nagle przyspiesze tez slychac lekko.
Slyszalem ze cala maglownica wraz z drazkami nie jest naprawialne,tzn.nie ma co naprawiac lub ingerowac.Ostatni ratunek,tylko wymiana calej maglownicy.
Ile trzeba dac za nowa maglownice i jakiego zrodla najlepiej to zamawiac
pozdr
Problem jest taki ze przy skrecaniu czy w lewo czy w prawo slychac lekkie buczenie.
Nawet jesli jestem na rondzie i nagle przyspiesze tez slychac lekko.
Slyszalem ze cala maglownica wraz z drazkami nie jest naprawialne,tzn.nie ma co naprawiac lub ingerowac.Ostatni ratunek,tylko wymiana calej maglownicy.
Ile trzeba dac za nowa maglownice i jakiego zrodla najlepiej to zamawiac
pozdr
Mam jeszcze takie pytanko, czy przegub może hałasowac przy wyprostowanych kołach?
Bardzo zadka przypadlosc zeby strzelał na prostych kołach ale jest mozliwa na skreconych nie strzela
Przy skręcie na maksa nie strzela. W momencie prostownia kół jak i na prostych. Dzieje się tak przy ruszaniu, przyśpieszaniu. Jakby coś było obciążone, w tym momencie. Przy szybszej jeździe jest spokój. Co ciekawe hałas ten pojawia się co jakiś czas. Dzisiaj był spokój.
Ale to jest pojedyncze stuknięcie czy stukanie przez dłuższą chwilę? Sprawdzony przegub wewnętrzny?
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych