Elementy silnika » B3 SWAP silnika
Odpowiedz do tematu
 B3 SWAP silnika
Witajcie!
Zacznę przydługawym wstępem, ale chcę wprowadzić w temat, bo może ktoś zasugeruje coś lepszego niż ja wymyśliłem.. więc po kolei :)
Moje Audi to B3 silnik 1.6 PPna gazie- BLOS (przebieg około 460tys. km- choć silnik w środku wygląda super), skrzynia 5 biegowa. Na wiosnę robiłem uszczelkę pod głowicą, przy okazji wymiana rozrządu, szklanek, uszczelniacze, planowanie głowicy, no i się zaczęło. Gość co głowicę planował, mówił że miała duże wżery, troszkę je pospawał, i że powinno być ok.. niestety nie było. Po złożeniu okazało się że robi się kisiel w układzie chłodzenia, węże puchły dalej... Zalałem więc auto wodą by na płynie przyoszczędzić, a za auto miałem się zabrać przed zimą... no i przyszła zima- okazało się że woda zamarzła (dziwne było tylko -5 st. C). Co prawda udało się spuścić wodę jak postało w garażu, ale teraz są dziwne cykana (chyba z okolic pompy wody) do tego dochodzi ta uszczelka.
No i tu moje rozwiązane problemu- SWAP, tylko na co? Myślałem o ABT z B4- bo to już nowsza konstrukcja więc powinna troszkę jeszcze pośmigać. Tylko czy wszystko będzie pasować- myślę o kolektorach, układ dolotowy zostawię swój ( z uwagi na BLOS), no i mocowanie silnika, poza tym jak ze skrzynią-podejdzie ? Dlaczego ABT? Wiem nie jest to mistrzostwo świata, jak na 2,0 to parametry wyjątkowo nijakie :) , ale ma monowtrysk, i w sumie patrząc na jeden i drugi kwestia oprzyrządowania wygląda bardzo podobnie by nie powiedzieć identycznie- choć pewności nie mam. Myślałem też nad silnikami 1,8 ale przeważnie te B3 to już zmęczone życiem są, a tu zawsze coś świeższego można znaleźć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: B3 SWAP silnika
sansai napisał/a:
Witajcie!
Zacznę przydługawym wstępem, ale chcę wprowadzić w temat, bo może ktoś zasugeruje coś lepszego niż ja wymyśliłem.. więc po kolei :)
Moje Audi to B3 silnik 1.6 PPna gazie- BLOS (przebieg około 460tys. km- choć silnik w środku wygląda super), skrzynia 5 biegowa. Na wiosnę robiłem uszczelkę pod głowicą, przy okazji wymiana rozrządu, szklanek, uszczelniacze, planowanie głowicy, no i się zaczęło. Gość co głowicę planował, mówił że miała duże wżery, troszkę je pospawał, i że powinno być ok.. niestety nie było. Po złożeniu okazało się że robi się kisiel w układzie chłodzenia, węże puchły dalej... Zalałem więc auto wodą by na płynie przyoszczędzić, a za auto miałem się zabrać przed zimą... no i przyszła zima- okazało się że woda zamarzła (dziwne było tylko -5 st. C). Co prawda udało się spuścić wodę jak postało w garażu, ale teraz są dziwne cykana (chyba z okolic pompy wody) do tego dochodzi ta uszczelka.
No i tu moje rozwiązane problemu- SWAP, tylko na co? Myślałem o ABT z B4- bo to już nowsza konstrukcja więc powinna troszkę jeszcze pośmigać. Tylko czy wszystko będzie pasować- myślę o kolektorach, układ dolotowy zostawię swój ( z uwagi na BLOS), no i mocowanie silnika, poza tym jak ze skrzynią-podejdzie ? Dlaczego ABT? Wiem nie jest to mistrzostwo świata, jak na 2,0 to parametry wyjątkowo nijakie :) , ale ma monowtrysk, i w sumie patrząc na jeden i drugi kwestia oprzyrządowania wygląda bardzo podobnie by nie powiedzieć identycznie- choć pewności nie mam. Myślałem też nad silnikami 1,8 ale przeważnie te B3 to już zmęczone życiem są, a tu zawsze coś świeższego można znaleźć.
swap na inn motor zawsze wiąże sie z róznego rodzaju niespodziankami, które po drodze wynikają... przerabiałem to juz wielokrotnie i bazując na swoich doświadczeniach jeśli mam już robić coś takiego to tylko i wyłącznie jeśli mam całego dawcę. Chyba,że motor jest ten sam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za informacje :) Poszukam zwykłego 1,8 PM i zamiast monowtrysku zastosuje swój gaźnik- chyba będzie ok??
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sansai napisał/a:
Dzięki za informacje :) Poszukam zwykłego 1,8 PM i zamiast monowtrysku zastosuje swój gaźnik- chyba będzie ok??
Pozdrawiam
chyba jednak nie... szukaj 1,8 gaźnikowy RU,SF,JV,NE

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bardzo dziękuję za porady, będę szukał takiego motorka, póki nie znajdę będę katował tego mojego zdechlaka, choć żywot jego będzie krótki, dziś się okazało że w misce nie mam oleju tylko masełko , ale zalałem i pojeździ póki nie znajdę silniczka w dobrym stanie, a jak juz przełożę to pochwalę się czy się udało i czy Audisia żyje :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sansai napisał/a:
Bardzo dziękuję za porady, będę szukał takiego motorka, póki nie znajdę będę katował tego mojego zdechlaka, choć żywot jego będzie krótki, dziś się okazało że w misce nie mam oleju tylko masełko , ale zalałem i pojeździ póki nie znajdę silniczka w dobrym stanie, a jak juz przełożę to pochwalę się czy się udało i czy Audisia żyje :)
musi żyć nie ma innej opcji ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
2.3 NG :D

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa