 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:50 |
Auto na "wodę", czyli instalacja HHO. |
| Autor |
Wiadomość |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011 00:30 Auto na "wodę", czyli instalacja HHO.
|
|
|
Witam, chcę opisać w tym temacie moje doświadczenia związane z montażem instalacji HHO w samochodzie Ford Transit Connect 1.8D.
Instalacja ta ma za zadanie produkowanie mieszaniny wodoru i tlenu czyli tzw.HHO, a następnie dostarczenia jej do układu dolotowego silnika, skąd wraz z zasysanym powietrzem trafia do komory spalania, gdzie jest spalana wraz z podstawowym paliwem. Instalacja ma za zadanie zmniejszenie zużycia paliwa, oraz ograniczenie emisji spalin.
Montaż instalacji rozpocząłem od rozmieszczenia elementów instalacji tj.generator, zbiornik na wodę w komorze silnika, zbiornik jest o pojemności ok.1.5l, zamontowałem go na ścianie grodziowej,gdyż musi on być zamontowany wyżej niżeli generator, aby woda do generatora spływała bezwładnościowo.Generator zamontowałem na nadkolu w okolicach filtra powietrza.
Następnie przystąpiłem do połączenia zbiornika z generatorem i filtrem powietrza, w zestawie do połączenia tego dołączone są węże silikonowe o średnicy 8 mm.W dnie zbiornika jest króciec który łączy się wężem z generatorem przez który generator jest zasilany wodą, następnie drugi wąż z generatora do króćca w górnej części zbiornika,następnie z drugiej strony górnej części zbiornika wyjście węża już do samego filtra powietrza, w zestawie jest króciec mosiężny z tzw.choinką który trzeba przymocować do obudowy filtra powietrza, następnie zamontować do niego wężyk 8 mm.
W komplecie jest również tzw.klapa przeciw wybuchowa, (podobna jak te które znamy z instalacji LPG),którą należy zamontować na obudowie filtra powietrza.
W zestawie instalacji znajduję sie również okablowanie elektryczne,w skład którego wchodzą kable, przekaznik i gniazdo bezpiecznika i bezpiecznik. Przyznam się że o pomoc w podłączeniu instalacji elektrycznej poprosiłem znajomego elektryka,chcąc mieć pewność że wszystko będzie porządnie podłączone,( już kiedyś wspominałem na forum że elektryk ze mnie kiepski).
Po ok.1.5godz.instalacja elektryczna była podłączona,dodam iż instalacja HHO pracuje tylko i wyłącznie,gdy jest włączony zapłon.
Całkowity czas montażu instalacji to, pierwszy dzień od popołudnia do wieczora i ok.4 godz dnia następnego, czas trochę długi,lecz chciałem mieć pewność, że wszystko jest solidnie podłączone,gdyż pierwszy raz wykonywałem taką usługę.
Po zapaleniu silnika instalacja pracowała zgodnie z instrukcją,samochód pracował przez ok.2godz.na wolnych obrotach,w międzyczasie została wykonana jazda próbna.Rewelacji w przyspieszeniu samochodu nie stwierdziłem, a oszczędności w zużyciu paliwa można będzie stwierdzić po ok. miesiącu użytkowania.
Jeżeli zużycie paliwa ulegnie zmniejszeniu, a instalacja nie będzie sprawiała problemów właścicielowi samochodu,prawdopodobnie właściciel zakupi druga taką samą instalację do drugiego takiego samochodu, którą prawdopodobni też będę montował. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
elmek13
Wariat jakich mało


Model: Q7
Silnik: BUG
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: SUV
Pomógł: 3 razy Wiek: 47 Dołączył: 03 Lis 2009 Wszystkie posty: 1014
     
Piwa: 46/14 Skąd: z Elemelkowa
|
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011 08:58
|
|
|
Ciekawe, a jaki koszt przybliżony takiej instalacji? Tylko diesle czy benzyna/gaz również? |
_________________ Logistyk, oraz główny maruda w Burbo Team
 |
|
|
|
|
|
 |
zanjac

Model: Audi A8 D4
Silnik: 4.2
Zasilanie: ON
Nadwozie: lim
Pomógł: 1 raz Wiek: 53 Dołączył: 04 Lis 2011 Wszystkie posty: 67
     
Piwa: 1/3 Skąd: lubelskie
|
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011 09:44
|
|
|
Ból raczej jest nie z ceną..... a z sekcjami wodorowymi /element instalacji/ z zwłaszcza z właściwościami wybuchowymi wodoru na styku z tlenem....polecam przykładową lekturę:
BMW 7 E-65 HYDROGEN
BMW zapowiedziało dziś wprowadzenie na rynek nowego BMW serii 7 Hydrogen - pierwszego pojazdu klasy luksusowej z napędem wodorowym. Samochód, który przeszedł zwykły proces rozwoju produktu, będzie produkowany w limitowanej serii w Europie i dostępny w roku 2007 dla wybranych klientów ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów.
http://www.bmwauto.net/bmw_7_hydrogen.php3
a swoja drogą to pierwsze samochody serii 5...BMW miało już w roku 1993 gdyż pisałem o nich w swoich opracowaniach na temat alternatywnych źródeł napędu |
_________________ Absolutnie Uwiedziony Doskonałością Ideału
https://www.youtube.com/watch?v=0a5h94IGxmk
https://www.youtube.com/watch?v=L8I6231aGLQ
 |
| Ostatnio zmieniony przez zanjac Czw 17 Lis, 2011 19:57, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011 18:02
|
|
|
| elmek13 napisał/a: | | Ciekawe, a jaki koszt przybliżony takiej instalacji? Tylko diesle czy benzyna/gaz również? |
Różne są ceny instalacji, na alledrogo widziałem już za takie za kilkaset zł, lecz w sieci sa na za kilkaset euro.
Również w samochodach benzynowych mogą być instalowane, lecz nie wiem jak sprawa wygląda,jeśli benzyniak posiada już instalację LPG.
[ Dodano: Czw 17 Lis, 2011 18:05 ]
| zanjac napisał/a: | Ból raczej jest nie z ceną a ze stacjami wodoru....polecam przykładową lekturę:
BMW 7 E-65 HYDROGEN
BMW zapowiedziało dziś wprowadzenie na rynek nowego BMW serii 7 Hydrogen - pierwszego pojazdu klasy luksusowej z napędem wodorowym. Samochód, który przeszedł zwykły proces rozwoju produktu, będzie produkowany w limitowanej serii w Europie i dostępny w roku 2007 dla wybranych klientów ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów.
http://www.bmwauto.net/bmw_7_hydrogen.php3
a swoja drogą to pierwsze samochody serii 5...BMW miało już w roku 1993 gdyż pisałem o nich w swoich opracowaniach na temat alternatywnych źródeł napędu |
Tych instalacji nie trzeba zasilać(tankować) wodorem, instalacja sama w sobie produkuje wodór z wody na potrzeby silnika. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
zanjac

Model: Audi A8 D4
Silnik: 4.2
Zasilanie: ON
Nadwozie: lim
Pomógł: 1 raz Wiek: 53 Dołączył: 04 Lis 2011 Wszystkie posty: 67
     
Piwa: 1/3 Skąd: lubelskie
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Czw 24 Lis, 2011 21:48
|
|
|
Witam,po tygodniu od zamontowania instalacji HHO, auto na "wodę" przyjechało na przegląd.
Właściciel stwierdził,że spalanie jest w dalszym ciągu w fazie litrażowania, lecz małe różnice w spalaniu paliwa widać,chociaż nie potrafi dokładnie jeszcze stwierdzić jaka jest różnica.
Jednak nie obyło się bez usterek, a mianowicie samochód od trzech dni zaczął mieć problemy z rannym odpalaniem, po przejrzeniu układu zasilania i zapłonowego stwierdziłem uszkodzone dwie świece żarowe, prawdopodobnie one były powodem złego odpalania, jednak rodzi się pytanie, czy świece uległy uszkodzeniu(spaleniu) z powodu instalacji, czy to tylko zbieg okoliczności, czas pokaże, jak będzie w trakcie dalszej eksploatacji.
Po przeglądzie instalacji HHO,nie stwierdziłem uchybień w jej działaniu. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 25 Lis, 2011 21:24
|
|
|
| karlos2 napisał/a: | | jednak rodzi się pytanie, czy świece uległy uszkodzeniu(spaleniu) z powodu instalacji, czy to tylko zbieg okoliczności |
To zależy kiedy ostatnio były wymieniane. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 26 Lis, 2011 10:56
|
|
|
Nie sądzę aby odrobinę wodoru szkodziło na świece żarowe. W komorze spalania diesla i tak dzieją się cuda extremalne. Sądzę, że był to efekt eksploatacji. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
|
|
|
 |
Słonik


Model: B4
Silnik: AMB
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 1 raz Wiek: 41 Dołączył: 22 Paź 2009 Wszystkie posty: 46
     
Piwa: 2/3 Skąd: Łowicz
|
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012 17:09
|
|
|
Hej.
I jak tam ma sie nasz pacjent po dluzszym czasie |
_________________ .:B4 Competition:. |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012 18:06
|
|
|
"HHO"-wiec ,czyli nasz pacjęnt, przyjedzie dopiero na drugi przegląd w drugiej połowie stycznia,tak się umówiłem z właścicielem, widocznie nie miał żadnych problemów,w innym razie by przyjechał, oczywiście opiszę wszystko po drugiej wizycie. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
Słonik


Model: B4
Silnik: AMB
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 1 raz Wiek: 41 Dołączył: 22 Paź 2009 Wszystkie posty: 46
     
Piwa: 2/3 Skąd: Łowicz
|
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012 22:16
|
|
|
No to czekam niecierpliwie na opinie osoby praktykujacej ten zabieg, strasznie jestem ciekaw jak to wyglada NAPRAWDE. |
_________________ .:B4 Competition:. |
|
|
|
|
|
 |
kuksiarz

Model: A4
Silnik: 1.8T
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 31 Sty 2012 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Ostrów Wielkopolski
|
Wysłany: Nie 05 Lut, 2012 20:15
|
|
|
i jak ta instalacja sie sprawuje ? |
|
|
|
|
|
 |
elmek13
Wariat jakich mało


Model: Q7
Silnik: BUG
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: SUV
Pomógł: 3 razy Wiek: 47 Dołączył: 03 Lis 2009 Wszystkie posty: 1014
     
Piwa: 46/14 Skąd: z Elemelkowa
|
Wysłany: Nie 05 Lut, 2012 23:34
|
|
|
No właśnie wiadomo już coś? |
_________________ Logistyk, oraz główny maruda w Burbo Team
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |