Audi A6 C6 - stukanie w układzie kierowniczym
Siemanko!
Nie znalazłem nic w tym temacie na naszym forum, chociaż może to przerabialiście. Kilka razy zaobserwowałem jakieś stuki w układzie kierowniczym tak jakby w kolumnie kierowniczej. Słychać je było przy ruszaniu i jak powolutku ustawiałem się na parkingu. Nie jest to jakieś mocno uciążliwe i występuje czasami przy ruszaniu oraz raz przy parkowaniu.
Co to może być? Słyszałem, że trzeba jakąś płetwę przesmarować czy coś takiego. Help
U mnie kiedyś było podobne stukanie przy skręcaniu, a do wymiany były tulejki montażowe między wahaczem a ławą, proponuję jak coś kupować Ori, są gdzieś w granicy 20 zł
w mojej 90-tce takie stuki były spowodowane uszkodzonym mocowaniem sworznia. Oczywiscie także polecam ori
w takim razie będę musiał sprawdzić. Wjadę na kanał i troszeczkę przejże mocowania wahaczy dolnych. Dzięki za podpowiedzi, ale jak są jeszcze jakieś pomysły to poproszę
Witam, miałem podobne stuki tylko przy ruszaniu
Ignorowałem to dłuższy czas, brak czasu:(
Co się okazało, mechanik źle zamocował, nie dokręcił mcperson...
W efekcie pękł teleskop, 5cm od łożyska. wypięło ze skrzyni z wahacza koło w poprzek nadkole do wymiany, Dzwoniąc do znajomego mechanika, po zdarzeniu "Tam nic nie mogło samo pęknąć, nic się zadziać samo. Coś się musiało poluzować albo odkręcić" I tak faktycznie było znajdź kolego jak najszybciej przyczynę, Bezpieczeństwo:) Ja doradzam sprawdzenie mcperson, objawy miałem takie same.... pozdro