Witam,
Mam mały problem z klimatronikiem, raz chodzi ładnie, a nieraz ma takie zawiechy typu, przestaje wiać ze środkowych kratek niezaleznie od jakichkolwiek ustawień, i w tym samym czasie np, jak mialem na 21 stopni i daje na low to wieje ciepłym, czasami wystarczy zgasić i zapalić silnik i wszystko wraca, obiło mi się o uszy, że dane ustawień klimatronika zapisują się w kluczyku, nie wiem czy to prawda? i jak ma się do tego np słaba bateria w kluczyku.
Drugi mój problem to brak podświetlenia przycisków klimatronika, są tylko podświetlone wyświetlacze, podmiana włącznika świateł nic nie daje.
błędy jakie wyskakują to:
01272 - Silnik krokowy centralnej klapy nadmuchu powietrza/zablokowany albo brak napięcia/stały
00716 - Położenie klapy nawiewu recyrkulacji/zablokowany/albo brak napięcia/stały
01274 - Silnik krokowy klapy prędkości własnej/zablokowany albo brak napięcia/nieciągły
01592 - Czujnik jakości powietrza/obwód nieprawidłowy/stały
00538 - Napięcie odniesienia/zwarcie z biegunem dodatnim/nieciągły
Dodam, że gdy podmienię klimatronik bez zakodowania go, to podświetlania dalej nie ma (diody są sprawne w teście segmentów wyświetlacza podświetla się wszystko), błędy są takie same, ale utrzymuje klimat jakby lepiej,
Proszę o pomoc i z góry dziękuje Kamil
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[A6 C5 2.5TDI] Problem z klimatronikiem
Re: [A6 C5 2.5TDI] Problem z klimatronikiem
Podświetlenie w kratkach nawiewu działa?
| alus napisał/a: |
|
Dodam, że gdy podmienię klimatronik bez zakodowania go, to podświetlania dalej nie ma |
Podświetlenie w kratkach nawiewu działa?
Tak wszystkie inne podświetlenia działają
Poszukaj w przyłączach klimatronika przewodu szarego z niebieskim paskiem i sprawdź czy przy załączonych światłach jest na nim 12V.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych