 |
Przesunięty przez: szynszylek Pią 20 Lut, 2015 21:01 |
Poszukuję specjalisty od gazu oraz mechaniki B4 ABK |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Nie 17 Lis, 2013 21:08 Poszukuję specjalisty od gazu oraz mechaniki B4 ABK
|
|
|
Poszukuję specjalisty który dobrze mi wyreguluje gaz i powie co jest nie tak , poszukuję również takiej osoby która powie mi czy mechanicznie jest juz wszystko sprawne |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 17 Lis, 2013 22:05
|
|
|
na jakiej instalacji lata twoja furka.
do mnie masz 110km |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 17 Lis, 2013 23:41
|
|
|
II Generacja
wklejam zdjęcie z podzespołami jakie mam , jeżeli będzie trzeba i dzięki Tobie wreszcie moje audi będzie chodzić jak trzeba to pojadę i te 110 km , bo włożyłem w nią już kupę pracy i kasy , a nie mam stałej pracy bo jestem uczniem , nieraz aż mam chęć ja sprzedać , ale jak sobie pomyśle ile pracy oraz stresu i kasy to pochłonęło to muszę zrobić wszystko do końca a zostało już chyba tylko spalanie na LPG (chociaż może teraz zmaleje) i wymiana termostatu
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 18 Lis, 2013 09:11
|
|
|
podaj jakieś szczegóły - co robiłeś czy dałeś do zrobienia. co wymieniono, jakie były bajki mechaników i co się dzieję (szarpanie, spalanie, jazda, moc)
jak chodzi na benie. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 18 Lis, 2013 10:07
|
|
|
Więc wymieniłem w niej
Silnik na taki sam tylko ze z 95 od kolegi z form
Katalizator z sondą od kolegi z forum
Silniczek krokowy od kolegi z forum (idzie już do mnie , jest to już praktycznie ostatnia rzecz układanki )
Wszystkie nowe wydechy :początkowy,środkowy,końcowy
Kompletny rozrząd INA
Uszczelniacze i zimerinngi na wale
Cewka
Kable BERU
Świece 3-eletr NGK
Palec
Przeguby zewnętrzne
Sworznie na wahaczach
Tuleje metalowo-gumowe
Gumy na stabilizatorze
Drążki kierownicze
Regulator napięcia
Poduszka pod silnikiem
Kolektor wydechowy
Silniczek krokowy gazu
Czujnik temp cieczy który daje sygnał do ECU
Wszystkie filtry i płyny ustrojowe
Żarówki Osram NB
Napewno o kilku rzeczach zapomniałem
Skopiowałem z forum audi 80 , gdzie też jestem zarejestrowany.Jest problem na gazie i na benz że jak lekko dodasz gazu , dosłownie muśniesz to nieraz gaśnie + odpalanie na ciepłym silniku trzeba dodać lekko gazu,lecz magik mi już zdiagnozował to i jest to silniczek krokowy , który już do mnie idzie od kolegi z forum Audi 80.Następnie zmieniłem ostatnio silniczek krokowy gazu na nowy i jest problem że jak przerzucę na gaz to ma takie dziwną prace faluje ale lekko w przedziale 1000-1100obr a jak dodasz gazu do np 3tys obr i przytrzymasz chwilę i puścisz , to spadają na 900 i już jest normalnie nic nie faluje. Nie dogrzewa się bo jak jadę to temp jest na kresce przed 90stoipni albo jeszcze niżej , a jak stoję w korku to wchodzi lekko za 90 stopni i włącza się wentylator.Oraz spalanie na gazie w mieście (na benz nie sprawdzałem) ok 17l , fakt ze jeżdżę do szkoły ok 4km a zaraz po odpaleniu przerzucam na gaz , ale i tak jest za dużo moim zdaniem powinno być ok.14l,chciaż teraz po zmianie silniczka krokowego + silniczka krokowego gazu moze się zmniejszyć spalanie , jeszcze tego nie sprawdziłem , na benz chodzi fajnie , na gazie wiadomo gorzej bo to II GEN ale nie jest źle |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013 07:57
|
|
|
pierwsze i istotne -
ma chodzić na benie jak zegarek z Tesco - czyli dobrze !!
ogarnij to, wymień ten silniczek, sprawdź mikroprzełącznik przepustnicy.
gdy to ogarniesz, i będziesz miał wszystkiego po dziurki w nosie - trzeba sprawdzić i wyregulować instalację.
ile ma nalatane na tej instalacji? parownik był regenerowany? wymieniany?
firmę jaką polecam do regulacji i konsultacji - wyślę tobie na pw.
oni również doradzą lub pokierują właściwym kierunkiem.
moja sugestia -
wywal ostatnie pieniążki i kup używana instalację LPG 3gen, najlepiej starego poczciwego staga 400 ( mnie się trafiła za 350zł). |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013 19:33
|
|
|
Wymieniłem dzisiaj silniczek krokowy i odpalanie i obroty jak ręką odjął , teraz bardzo fajnie chodzi , zostało teraz spalanie gazu , nwm czy silniczek krokowy ma coś z tym związanego ?
Co to jest ten mikro przełącznik przepustnicy i gdzie się znajduje |
|
|
|
|
|
 |
kamila666
Kamila666


Model: b4
Silnik: abk
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: avant
Pomogła: 2 razy Wiek: 41 Dołączyła: 30 Gru 2010 Wszystkie posty: 425
     
Piwa: 15/22 Skąd: Racibórz, Rybnik
|
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013 19:39
|
|
|
Moja też ma instalacje II generacji, pali ok 11/12 lpg po wymianie sondy, jesteś pewien że ta używana sonda od kolegi jest sprawna ?
[ Dodano: Wto 19 Lis, 2013 19:42 ]
Tps znajduje się na spodzie przepustnicy, jeśli dobrze pamietam
[ Dodano: Wto 19 Lis, 2013 20:14 ]
DamianLDZ,a co to jest silniczek krokowy gazu? |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013 20:18
|
|
|
Tak sonda była sprawdzana i ponoć bardzo fajnie pracuje ,silniczek krokowy gazu http://allegro.pl/soncebo...717948145.html, odnośnie tego czujnika TPS'a drogie to ? i czy trudna jest wymiana? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013 20:34
|
|
|
jeżeli wsio cacy to po sprawie.
pojeździj na BP i wylicz średnie spalanie. WIEM - kosztuje to sporo - ale każda instalacja LPG bazuje na danych wyjściowych Bp.
Nie ma co cudować i nawijać makaron na uszy.
co z tym reduktorem. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
kamila666
Kamila666


Model: b4
Silnik: abk
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: avant
Pomogła: 2 razy Wiek: 41 Dołączyła: 30 Gru 2010 Wszystkie posty: 425
     
Piwa: 15/22 Skąd: Racibórz, Rybnik
|
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013 22:07
|
|
|
Wymiana nie jest trudna, nowy oryginał może kosztować nawet 400zł, używany około 70zł. |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013 22:41
|
|
|
Instalacja ma 56kkm i nic nie było wymieniane |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 20 Lis, 2013 07:36
|
|
|
jazda na benie tak jak pisałem
jeżeli jesteś trochę zręczny i techniczny - rozbierz i wyczyść parownik. Kup zestaw naprawczy i wymień. Zaoszczędzisz trochę kasy. Jeżeli nie to gaziarze to pewnie zrobią za ciebie albo Ci zaoferują nowy. Niestety nic nie jest wieczne.
od tego bym zaczął, bo żadnym regulatorem nie wyłapiesz spadki ciśnienia jakie powoduje zapchany reduktor. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 20 Lis, 2013 12:03
|
|
|
no tak tylko ze 3 gaziarze w tym niby najlepszy w Łodzi Stefanowski mówili mi ze parownik jest w dobrej kondycji |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 20 Lis, 2013 12:08
|
|
|
sam sprawdź w jakiej formie jest parownik, rozkręć go i zobacz w jakim stanie sa membramy, jesli sa twarde i sztywne to nadaja się do kosza. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
| Podobne Tematy |
| Temat |
Autor |
Forum |
Odpowiedzi |
Ostatni post |
 |
Ogłoszenie: Wszystkie modele Audi, informacje, or...
|
Astaroth |
Tylko prawdziwe samochody.. |
0 |
Czw 22 Paź, 2009 17:38  Astaroth |
 |
Poszukuję sklepu z dobrymi uszczelnia...
Naprawdę warte do polecenia
|
wojtek_gtx |
Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
3 |
Nie 27 Lut, 2011 11:16  jimv8 |
 |
poszukuję 'czarodzieja' do audi po tu...
|
Juzio 1986 |
Pozostałe tematy |
8 |
Wto 14 Lut, 2012 16:47  Juzio 1986 |
 |
[80 B4 2.0 ABT] numer linki gazu
|
tomeczek376 |
Pozostałe tematy |
3 |
Sro 06 Sty, 2010 19:01  Adi202 |
 |
[C4 2.3E +lpg] Wysokie spalanie gazu
|
kubek81xd |
Pozostałe tematy |
9 |
Wto 27 Mar, 2012 11:06  kubek81xd |
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |