 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:40 |
[A4 B6 2.0] Stuka przy odpalaniu i wyższych obrotach |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Pon 14 Maj, 2012 01:06 [A4 B6 2.0] Stuka przy odpalaniu i wyższych obrotach
|
|
|
Witam,
Opiszę całą historię mojego samochodu, mam audi a4 b6 2.0 benzyna z 2000 roku z przebiegiem 160 tys km. Kupiłem go kilka dobrych miesięcy temu. Po wymianie rozrządu i oleju pojawiała mi się kontrolka oleju, którą jednak uznałem za błąd komputera, bo stan oleju był cały czas w połowie pomiędzy min a max. Zrobiłem nim ok 5000 km, ostatnio jednak usłyszałem jakieś dziwne stukanie. Słychać je 2-3 sekundy zaraz po odpaleniu zimnego silnika, oraz po przekroczeniu 2,5 tys obrotów. Okazało się, że poziom oleju był na min. Dolałem pół litry bo tyle mi zostało po wymianie, następnie pojechałem w krótką trasę (50 km). Pod jej koniec zaświeciła mi się na cały ekran czerwona kontrolka z olejem. Dojechałem więc do domu i odstawiłem samochód do garażu. We wtorek jadę do mechanika, ale może uda mi się coś wcześniej dowiedzieć. Na co mam się szykować? Czy może to być jakaś poważniejsza usterka? To przez to że zaniedbałem poziom oleju?? Może daremnie się stresuję i to nic poważnego. Dodam jeszcze, że prawie cały tydzień stoi w garażu, jeżdżę nim jedynie w weekendy.
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam,
Marek. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 14 Maj, 2012 09:45
|
|
|
Może za wcześnie na konkretną diagnozę, ale sądzę, że możesz mieć do wymiany pompę oleju. Jeżeli świeci się ikona ciśnienia oleju i towarzyszy przy tym wyraźne stukanie, to masz za niskie ciśnienie oleju. Przy normalnej pracy silnika i wyświetlaniu niskiego ciśnienia uszkodzony mógłby być tylko sam czujnik ciśnienia. W tym przypadku możliwa jest pompa.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
egoonn


Model: C5
Silnik: AWT
Zasilanie: UN
Nadwozie: sedan
Pomógł: 1 raz Dołączył: 25 Kwi 2012 Wszystkie posty: 52
     
Skąd: zza zakretu
|
Wysłany: Pon 14 Maj, 2012 10:43
|
|
|
tak jak pisze przedmowca , jak odpalasz to te 3 sekundy klekoce zanimw szklankach sie cisnienie wyrowna ,ale jak na wysokich tez klekoce to juz pompa nie wyrabia , ja tez obstawiam pompe dodam ze te silniki lubia poklekotac sobie to ze miales niski stan oleju ale w normie to nic nie sknociles nie martw sie , jakim olejem masz zalany silnik ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 14 Maj, 2012 16:44
|
|
|
półsyntetyk, chyba w40
Znam już troszkę więcej szczegółów, pąpę olejową mechanik wykluczył. Niestety nie byłem osobiście, także nie mogłem zadać mu więcej pytań. Wspominał coś ponoć o popychaczach - mogły się poluzować czy coś w tym stylu. W każdym bądź razie pojeździł nim chwilę i stukanie się nasiliło. Nie wiem co myśleć o tych objawach, czy mogło się tam coś poluzować i wystarczy podokręcać czy muszę je wymienić na nowe? Sorry za takie pytania ale nie znam się na mechanice.
[ Dodano: Czw 17 Maj, 2012 18:54 ]
Chyba nie jest dobrze. Dzisiaj dzwonił do mnie mechanik, mówił że u góry silnika wszystko jest ok, tylko ubyło 2,5 litry oleju (ponoć był jakiś przeciek z boku silnika). Większych napraw silników niestety nie robi. Czy to mogły pójść panewki itp? Czy może być droga taka naprawa? Czytałem że być może lepiej się będzie opłacało kupić nowy silnik. Ile może taki kosztować? Z góry dzięki za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
egoonn


Model: C5
Silnik: AWT
Zasilanie: UN
Nadwozie: sedan
Pomógł: 1 raz Dołączył: 25 Kwi 2012 Wszystkie posty: 52
     
Skąd: zza zakretu
|
Wysłany: Czw 17 Maj, 2012 21:30
|
|
|
| battery3 napisał/a: | | (ponoć był jakiś przeciek z boku silnika) |
nie rozumiem tej wypowiedzi jakies konkrety , ale jak juz sa takie wielkie problemy to pofatyguj sie i jedz tam i sprawdz to bo przez telefon to moga byc czary-mary z autem , lub niech chociaz powie mechanik jakis konkrety co i dlaczego i opinia bedzie wiadomo czy wszystko trzyma sie kupy , przy tych detalach nie mozna stwierdzic nic |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 18 Maj, 2012 21:48
|
|
|
Byłem dzisiaj w większym warsztacie, dowiedziałem się że samochód ma naklepane ok 300 tys. Niestety poszła/y panewka/i, być i mogło wał trochę przetrzeć - rozkręcą go dopiero po niedzieli i będzie wiadomo konkretniej. Zastanawiam się nad zmianą całego silnika, ale najtańszy jaki znalazł mi mechanik to 3000-3500 zł. W dodatku nie mam pewności że będzie dobry. Lepiej kupić silnik czy pchać się w generalkę? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 19 Maj, 2012 00:10
|
|
|
| battery3 napisał/a: | | Lepiej kupić silnik czy pchać się w generalkę? | to pytanie przerabialiśmy juz wielokrotnie..... jesli masz pewne źródło to kup uzywany, ale wg. mnie zawsze lepiej jest reontowac swój bo będziesz miał 123% pewnośc ,że masz igłę |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |