 |
Zamknięty przez: jimv8 Wto 15 Maj, 2012 07:47 |
[100 C4]Rdza na drzwiach |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): GORYL |
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009 21:50
|
|
|
jak dasz sililkon a będzie wejście dla wody to dopiero ci się narobi jak woda będzie zachowywać się jak w akwarium a bez silikonu na uchwytach to zawsze spłynie rada to smaruj odrdzewiaczem tylko na rdze potem podkład a jak nie to hamerite [nie pamiętam jak sie pisze] to też powinno załatwić problem a z rdzą to jest tak że zawsze wyjdzie bo kij ma dwa końce czyli od środka blacha też rdzewieje można też spróbować popryskać ocynkiem na odrdzewiacz ale nie wiem jak się to zachowa na dłuższy czas [ocynk w sprayu] |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): GORYL |
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009 21:57
|
|
|
ja też mam taki problem i również dzięki za rady. |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009 22:14
|
|
|
jest patent na aby nakleić pasek folii ochronnej taką stosuje się na tylne błotniki na dolny rant co by kamienie z przednich kół nie robiły odprysków także paseczek bezbarwnej [przezroczysta]nakleić i kamyki mogą nam skoczyć lub też ewentualnie do lakieru bezbarwnego dodać większy procent dodatku na plastiki tak zwany [flex elastyczniejsza powłoka bezbarwnego] |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): GORYL |
 |
|
|
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009 22:28
|
|
|
| GORYL napisał/a: |
U mnie jeszcze nie ma tragedii,bo od środka nic się nie dzieje,to tylko z zewnątrz przez "piach"pod listwmi.: |
Zaglądałeś pod tapicerkę? Jeżeli nie zaglądałeś, to możesz się zdziwić. Jeżeli rdza wyszła z jednej strony, to może również być na rewersie. Tak czy tak postęp korozji trzeba zatrzymać. Ja testuję właśnie jak zachowa się ocynk w sprayu. pojawiły się ogniska korozji na klapie bagażnika w standardowych miejscach dla tego typu.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): GORYL |
 |
|
|
Wysłany: Pon 18 Maj, 2009 10:27
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Zaglądałeś pod tapicerkę |
Przyglądając sie korozji,która pojawiła się tylko w tym jednym miejscu,śmiem twierdzić,że nie "pochodzi ona od wewnątrz",a powodem jej pojawienia sie są owe "felerne listwy"...
Przywiozłem ja już z takimi "lipnymi"i odpadającymi listwami... I zamiast się ich od razu pozbyć i założyć nowe,to zwlekałem "rok"... i przyznam,że za często to ja furaka nie myje...
Czasem jest usyfiony tak,że wstyd jechać,ale to nie oznacza ,że to "strup"
Pozdro |
_________________
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=gBFT5jJaXlU
http://www.youtube.com/watch?v=RddxtACnaJY&NR=1
http://www.youtube.com/wa...feature=related |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 18 Maj, 2009 10:58
|
|
|
| GORYL napisał/a: |
Przyglądając sie korozji,która pojawiła się tylko w tym jednym miejscu,śmiem twierdzić,że nie "pochodzi ona od wewnątrz", |
Nie twierdzę, że rdza pochodzi od wewnątrz, ale skoro już jest na zewnętrznej stronie, to mogła się pojawić wewnątrz - normalne zjawisko korozji.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): GORYL |
 |
|
|
|
|
|
 |
Oofol


Model: C5
Silnik: AVF
Zasilanie: nafta
Nadwozie: Avant
Pomógł: 2 razy Wiek: 41 Dołączył: 10 Cze 2009 Wszystkie posty: 160
     
Piwa: 7/7 Skąd: Munster/Karkonosze
|
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 21:21
|
|
|
Najważniejsze w całej akcji jest odpowiednio przygotować powierzchnię.
Nie tak jak ktoś pisał papierem o niskiej gramaturze, a na początku papierem na sucho o gramaturze 200-300. Musicie usunąć całe ognisko rdzy. Dam sobie głowę uciąć, że jak weźmiecie cienki śrubokręt i podrapiecie lakier dookoła rdzy to zejdzie i waszym oczom ukaże się utleniający się ocynk. To też trzeba starannie wyczyścić. Jak farba odchodzi to trudno - jak jej się nie pozbędziecie to zacznie rdzewieć.
Więc jak pisałem - grubym papierem aż ujrzycie błyszczącą blachę a potem wodnym co by nie było widać rys. Na koniec Przeczyszczenie najlepiej benzyną ekstrakcyjną a to z tego tytułu że inne rozpuszczalniki mogą zaatakować zdrowy lakier - zmatowić go albo nawet rozpuścić. Chwile należy odczekać i psiknąć farbą w spraju - w tym miejscu polecam farbę w spraju do felg - czarny połysk firmy "Snieżka". Używałem wielu farb ale ta jest NIEZASTĄPIONA! Osobiście w momencie kiedy jest zimno podgrzał bym malowane miejsca suszarką.
Powodzenia |
_________________ C5 Avant 1.9TDI AVF
8P 3D 1.6 BGU
B3 Sedan 1.8 PMo |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): GORYL |
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Blacharstwo i lakiernictwo |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |