 |
Zamknięty przez: jimv8 Wto 15 Maj, 2012 07:47 |
wyplowialy lakier |
| Autor |
Wiadomość |
leszko


Model: a4
Silnik: 1.8t
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: avant
Dołączył: 15 Gru 2009 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: malmö
|
Wysłany: Wto 15 Gru, 2009 16:13 wyplowialy lakier
|
|
|
witam kupilem a4 z wyplowialym lakierem na drzwiach i tak se pomyslalem ze to da rade samemu zrobic i kupilem wosk t-cut koloryzujacy i tylko nadalo polysk i nie wiem co mam zrobic |
|
|
|
|
|
 |
Sergio


Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy Wiek: 52 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 2789
     
Piwa: 105/75 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: Wto 15 Gru, 2009 16:34
|
|
|
Proponuje zrobić polerke. Też zrobisz to sam a zajmie niewiele czasu. Możesz użyć pasty Tempo. Potem użyj wosku, nie koniecznie koloryzującego. |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
leszko


Model: a4
Silnik: 1.8t
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: avant
Dołączył: 15 Gru 2009 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: malmö
|
Wysłany: Wto 15 Gru, 2009 16:43
|
|
|
pasta tempo to zrobilem na poczatku i pozniej koloryzujacym !i to pomoglo tylko w swietle sztucznym o zmroku sie rozni!!!tylko go nie woskowalem !a moze byc ten z myjni na cieplo |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 15 Gru, 2009 17:03
|
|
|
| leszko napisał/a: | | a moze byc ten z myjni na cieplo | to Ci zupełnie nic nie da, na początek uzupełnij profil tzn. jaki masz kolor autka. Jeszcze jedno pytanie, mianowicie , czy polerowałeś tylko ten wypłowiały element cy całe auto? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
leszko


Model: a4
Silnik: 1.8t
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: avant
Dołączył: 15 Gru 2009 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: malmö
|
Wysłany: Wto 15 Gru, 2009 17:22
|
|
|
ten wyplowialy lakier to pasta tempo przejechalem bo byl bardziej jakby byla przegrzana ta pierwsza warstwa a pozniej koloryzujacym cale auto! i jest troche jasniejszy ten detal a w swietle nocnym kolo latarni bardziej widac roznice |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 15 Gru, 2009 19:36
|
|
|
po pierwsze różnica koloru powstała malowaniem elementu np drzwi czy błotnik i zależy jakim lakierem. do polerowania ja używam pasty farecla g4 czasami [special brill 852 można użyć kommand4]a póżniej wosk[ póżniej podam nazwe] ręcznie to ciężko osiągnąć efekt trochę potu spłynie robi się to maszyną do polerowania , do ręcznej polerki użyć bawełnianej koszuli lub materiał bardzo miękki a do wosku waty [nie szklanej oczywiście]ta łazienkowa pozd |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 15 Gru, 2009 19:47
|
|
|
Podepne się Piecka doradź co zrobić ze spalonym lakierem - mam na drzwiach od kierowcy taki pas. Podejrzewałam, że ktoś się za bardzo przyłożył polerując auto przed sprzedażą. Ja sama we wrześniu robiłam ręczną polerkę pastą Sonax II stopnia, ale nic to nie dało. |
_________________ Gość
pozdrawiam serdecznie
Samo skur*****stwo na tym świecie.
Skur*****stwo i pogarda.
 |
|
|
|
|
|
 |
leszko


Model: a4
Silnik: 1.8t
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: avant
Dołączył: 15 Gru 2009 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: malmö
|
Wysłany: Wto 15 Gru, 2009 19:49
|
|
|
to musze kupic te twoje srodki co podales i bedzie lepiej czy mam go dac do malowania |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 15 Gru, 2009 19:56
|
|
|
jeżeli jest różnica koloru pomiędzy dwoma elementami to tego nie wypolerujesz trzeba by wejść kolorem w te elementy [chodzi mi że kolor nazwiemy bazą a pózniej na to idzie lakier bezbarwny ] czyli bazą np do połowy tych elementów i na to położyć lakier bezbarwny a co do a3 szynszyla to myśle że trzeba by było zmatować lekko papierkiem 2.5 lub 3 tys i wypolerować powinno pomóc pozd |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 2 piw(a): leszko, szynszylek |
 |
leszko


Model: a4
Silnik: 1.8t
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: avant
Dołączył: 15 Gru 2009 Wszystkie posty: 27
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: malmö
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Blacharstwo i lakiernictwo |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |