Pozostałe tematy » 1.8t nie odpala na zimnym
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 1.8t nie odpala na zimnym
Witam jak zapewne zauważyliście jestem nowym użytkownikiem forum. Kupiłem ostatnio audi a4 z 95r z silnikiem 1.8t samochód był dosyć tani ale stwierdziłem, że zaryzykuje i dokonam zakupu. Przyjechałem samochodem do domu ponad 80 km następnie na drugi dzień pojawił się problem gdyż z rana nie mogłem odpalić... Po przekręceniu kluczyka zaskoczył lecz od razu zgasł. Kolejne próby powodowały jedynie kręcenie rozrusznikiem i nie było zapłonu. Samochód odstawiłem do mechanika który wymienił rozrząd na moją prośbę wraz z rolkami i pompą wodną. W tej chwili mechanik stwierdził, że był źle ustawiony zapłon przesunięty jakoś czy coś. Po serwisie gdy odbierałem auto zapaliło z pierwszego kopa, niestety radość trwała tylko do momentu ostygnięcia silnika... Teraz zawsze gdy jest zimny kreci i od razu zaskakuje lecz często gaśnie. Jeśli przestaje pracować ponowne próby odpalania to tylko kręcenie rozrusznikiem. Dopiero po jakichś 10 minutach odpalenie zazwyczaj się udaje ale samochód jak by nie pracuje na wszystkich garach telepie nim itp. Jeśli samochód nabiera temperatury to odpala od pierwszego kopa bez zająknięcia. Nawet gdy mocno go słonko nagrzewa to już powoduje iż lepiej odpala...
Proszę o pomoc bo zakochałem się w tym aucie i chciał bym by było sprawne. Dodam też, że szukałem w wyszukiwarce na ten temat tego i owego i nic mi to nie pomogło. Z góry dziękuje za pomoc jeśli ktoś miał podobną sytuacje proszę o odp.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: 1.8t nie odpala na zimnym
DaKuz napisał/a:
Dodam też, że szukałem w wyszukiwarce na ten temat tego i owego i nic mi to nie pomogło.

Zawsze jest ten pierwszy raz. Niestety abyś uzyskał pomoc musisz we własnym zakresie zrobić odczyt diagnostyczny sterownika silnika. W ten sposób będziemy wiedzieli gdzie dokładnie szukać. Przede wszystkim odczyt błędów oraz odczyt wartości mierzonych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No spoko to jak tylko zrobię diagnostykę to dodam wyniki tylko mam taka prace, że ciężko mi o czas wolny.... No ale cóż ogarnę się jakoś :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
DaKuz napisał/a:
No ale cóż ogarnę się jakoś :-)

No to się staraj mocno i daj znać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jeszcze dodam bo zaobserwowałem, że po przekręceniu kluczyka na zapłon zaczyna mi świecić lampka od paliwa. Oraz iż łatwiej odpalić przy wciśniętym pedale gazu. To chyba może świadczyć, żę coś jest nie tak z pompą paliwa... :cry:

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa