 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:35 |
[v8 d11] Szarpanie i gasnięcie silnika |
| Autor |
Wiadomość |
marcino8
marcino8


Model: A6 typc4
Silnik: aah
Zasilanie: B+lpg
Nadwozie: avant
Wiek: 48 Dołączył: 10 Maj 2010 Wszystkie posty: 91
     
Piwa: 1/1 Skąd: LKS miasto chmielarzy
|
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 17:21 [v8 d11] Szarpanie i gasnięcie silnika
|
|
|
Witam wszytkich. Problem dotyczy Audi V8 silnik PT 3,6. Jeśli coś przeoczyłem podczas zabawy z wyszukiwarką i podobny temat był już poruszany to przepraszam, Auto posiada instalację gazową. Problem objawił się na postoju jak i podczas jazdy i postaram się go opisać najdokłądniej jak potrafię. W momencie delikatnego przyspieszania auto się rozpędza obrotomierz dochodzi do 1200rpm i wszystko jest w porządku. Po przekroczeniu magicznej granicy ok 1200Rpm silnik dostaje czkawki i skacze pomiędzy 1600 a 1000 obr. Podczas mocniejszego dołożenia gazu czy to na postoju czy podczas dynamicznego przyspieszania auto wyraźnie się dlawi,a czasami potrafi zgasnąć,lub dostaje czkawki i wskazówka obrotomierza zaczyna latać od 1000 do 1800 obrotów. Podczas tej "Czkawki" delikatnie mocniejsze dołożenie gazu zwiększa tylko częstotliwość szarpania silnika, a mocniejsze dołożenie sprawia że silnik gaśnie. Stąd moje pytanie, co dzieje?na wolnych pochodzi chwilę i gaśnie , czy ktoś się spotkał z takim lub podobnym problemem? . Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam |
_________________ Audi90 b2--->100 c3 tq--->V8 d11--->A6 c4 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012 20:43
|
|
|
Mi się tak parę razy stało. Wyłączenie i zapalenie nic nie dawało. Zacząłem ruszać kabelkami itd pod maską, wyciągałem wtyczki i pomagało. Obstawiam, że jest to czujnik położenia przepustnicy. Mi się tak działo właśnie po zmianie tegoż czujnika. Pozniej znowu pogrzebałem przy nim i ustało, ale jak on ma być ustawiony to nie wiem Tylko u mnie było tak, że na wolnych chodził OK ale były za niskie, po przekroczeniu tak jak u ciebie 1200 miał te same objawy, dodałem gazu i dalej to samo, ale jak dałem gaz w deskę to ciągnął dobrze. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 22 Lut, 2012 06:43
|
|
|
odczyt blędów powinno rozjaśnić co nieco sprawę. Warto sprawdzić ten czujnik przepustnicy, choć bardziej by wariowała automatyczna skrzynia.
Ustawiasz go na kliknięcie (jest to słychać) w jedną stronę mocniej przekręcasz i słyszysz 'klik' to jest pozycja biegu jałowego. Lekkie już ruszenie (dodanie gazu) przepustnicą powoduje 'klik'.
gdybyś szukał drugi, to tylko i wyłącznie od 3,6 ( 4,2 jest inny)
obiecałem schemat, ale niestety mam go na innym kompie. Może Adi poratuje (schemat TPS od 3,6) |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
marcino8
marcino8


Model: A6 typc4
Silnik: aah
Zasilanie: B+lpg
Nadwozie: avant
Wiek: 48 Dołączył: 10 Maj 2010 Wszystkie posty: 91
     
Piwa: 1/1 Skąd: LKS miasto chmielarzy
|
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 17:21
|
|
|
Załatwiłem już Tps, a to co dzisiaj;
ogólnie żadnych błedów..
delikatne nagary w kopułkach..
i świece nie za ciekawe po prawej stronie...
jutro podpinamy Tps i wymienimy świece...
zobaczymy także co jest w wydechu bo sonda pracuje w małym zakresie..
pozdro
ps;dzięki za pomoc pany |
_________________ Audi90 b2--->100 c3 tq--->V8 d11--->A6 c4 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 24 Lut, 2012 07:23
|
|
|
| marcino8 napisał/a: | | ogólnie żadnych błedów.. |
|
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
marcino8
marcino8


Model: A6 typc4
Silnik: aah
Zasilanie: B+lpg
Nadwozie: avant
Wiek: 48 Dołączył: 10 Maj 2010 Wszystkie posty: 91
     
Piwa: 1/1 Skąd: LKS miasto chmielarzy
|
Wysłany: Pią 24 Lut, 2012 20:58
|
|
|
Dzisiaj wymieniony Tps okazał się gorszy niż mój,
wyczyszczony kolektor ssący..
i czujnik temp w kolorze spalania..
tps także zaśniedziała wtyczka i piny...
wydech czysyty...
i jakby zrobiło się lepiej ale szykuje się kolejna inwestycja..
ogólnie walczymy ale dalej.. |
_________________ Audi90 b2--->100 c3 tq--->V8 d11--->A6 c4 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 12 Mar, 2012 07:12
|
|
|
| marcino8 napisał/a: | Dzisiaj wymieniony Tps okazał się gorszy niż mój,
wyczyszczony kolektor ssący..
i czujnik temp w kolorze spalania..
tps także zaśniedziała wtyczka i piny...
wydech czysyty...
i jakby zrobiło się lepiej ale szykuje się kolejna inwestycja..
ogólnie walczymy ale dalej.. |
jak wygląda temat?? |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 12 Mar, 2012 10:25
|
|
|
Też mnie zastanawia. Zmieniłem przepływomierz u mnie i jakby lepiej, ale ciągle to samo tylko, że nie świeci już się CAT Gdzie jest czujnik spalania stukowego ? Może on przestawia zapłon i takie są objawy ? Bo to ostatnia rzecz chyba której nie przemierzyłem z podzespołów. No i nie wiem jak z sondą się ma w rzeczywistości, ale sprawdzenie po łebkach tj 0,5V było. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 12 Mar, 2012 10:32
|
|
|
| adamwit1986 napisał/a: | | czujnik spalania stukowego |
jeden pod kolektorem wydechowym po lewej stronie a drugi pod kolektorem ssącym.
choc wątpliwe zeby to one powodowały usterkę. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |