 |
|
[A3]Wymiana oleju, rozrządu itp. |
| Autor |
Wiadomość |
Kadzik

Model: A3
Silnik: 1.9
Zasilanie: Disel
Nadwozie: Hatchnack
Dołączył: 08 Lut 2012 Wszystkie posty: 8
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012 23:09 Re: [A3]Wymiana oleju, rozrządu itp.
|
|
|
| Kadzik napisał/a: | Witam.
Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem A3. To mój pierwszy disel, tak więc proszę o wyrozumiałość.
1) co się standardowo wymienia po zakupie auta: olej, rozrząd, filtry, coś jeszcze?
2) jaki olej lać do A3 1,9 TDI 130kM ASZ 2002r. taki co by w zimę dał sobie radę
3) rozrząd: względem allegro, jest lekki rozrzut cenowy - co wybrać? | to czy silnikda rade w zime zalezy tylko od kompresji silnika co do oleju to w zaleznosci od realnego przebiegu i kondycji motoru.... |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012 07:20 Re: [A3]Wymiana oleju, rozrządu itp.
|
|
|
| Kadzik napisał/a: | Witam.
Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem A3. To mój pierwszy disel, tak więc proszę o wyrozumiałość.
1) co się standardowo wymienia po zakupie auta: olej, rozrząd, filtry, coś jeszcze?
2) jaki olej lać do A3 1,9 TDI 130kM ASZ 2002r. taki co by w zimę dał sobie radę
3) rozrząd: względem allegro, jest lekki rozrzut cenowy - co wybrać? |
sprawdż ogólne rzeczy, grubość klocków, tarcz, wymien wszystkie filtry i olej silnikowy. Sprawdż czy olej wspomagania nie jest przepalony/zużyty (dobry olej znacznie poprawia prace wspomagania)
Na dodatek zawsze kupuje flaszeczkę płynu hamulcowego i przeciskam układ hamulcowy.
sprwdż poziom oleju skrzyni biegów.
Dobrze dolać liqui molly do paliwka by trochę przeciścić układ paliwowy.
co do oleju, moż emasz możliwość od poprzedniego właściciela dowiedzieć się co lał? być może jest to gdzieś zapisane w komorze silnika?
w innym razie tutejśi koledzy pewnie doradzą co i przy jakim przebiegu zalać i czy używać flusch.
Rozrząd, korzystnie kupić w kompletach. Dobre marki to gates, ina, skf, ruville, conti, bosch. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Kadzik

Model: A3
Silnik: 1.9
Zasilanie: Disel
Nadwozie: Hatchnack
Dołączył: 08 Lut 2012 Wszystkie posty: 8
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012 17:04
|
|
|
| Cytat: | | co do oleju to w zaleznosci od realnego przebiegu i kondycji motoru |
teoretycznie 130tys.
| Kod: | | Dobrze dolać liqui molly do paliwka by trochę przeciścić układ paliwowy. |
coś takiego? ---> http://www.liquimoly-skle...e-025L.-025L/56
Zawsze tankuje na Statoil, nigdy nie narzekałem na ich paliwo.
| Cytat: | | co do oleju, moż emasz możliwość od poprzedniego właściciela dowiedzieć się co lał? |
Właśnie nie bardzo, auto z Francji w Polsce kupowane.
nie znam słowa, co znaczy?
| Kod: | | Rozrząd, korzystnie kupić w kompletach. Dobre marki to gates, ina, skf, ruville, conti, bosch. |
http://allegro.pl/listing...=50844&order=pd ---> wybrać ten z górnej półki? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012 18:25
|
|
|
| Kadzik napisał/a: |
Cytat:
co do oleju to w zaleznosci od realnego przebiegu i kondycji motoru
teoretycznie 130tys. | ksiazkowo! az sie wierzyc nie chce |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012 18:51
|
|
|
| Kadzik napisał/a: | | Cytat: | | co do oleju to w zaleznosci od realnego przebiegu i kondycji motoru |
teoretycznie 130tys.
| Kod: | | Dobrze dolać liqui molly do paliwka by trochę przeciścić układ paliwowy. |
coś takiego? ---> http://www.liquimoly-skle...e-025L.-025L/56
Zawsze tankuje na Statoil, nigdy nie narzekałem na ich paliwo.
| Cytat: | | co do oleju, moż emasz możliwość od poprzedniego właściciela dowiedzieć się co lał? |
Właśnie nie bardzo, auto z Francji w Polsce kupowane.
nie znam słowa, co znaczy?
| Kod: | | Rozrząd, korzystnie kupić w kompletach. Dobre marki to gates, ina, skf, ruville, conti, bosch. |
http://allegro.pl/listing...=50844&order=pd ---> wybrać ten z górnej półki? |
flusch stresując gdy zmieniasz olej na lepszej jakości co zawiera więcej środków czyszczących czyli przeważnie syntety.
przebieg 130tyś
kogoś nie żle poniosło |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 02:22
|
|
|
| jimv8 napisał/a: | przebieg 130tyś
kogoś nie żle poniosło | lepiej bym tego nie ujal |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Kadzik

Model: A3
Silnik: 1.9
Zasilanie: Disel
Nadwozie: Hatchnack
Dołączył: 08 Lut 2012 Wszystkie posty: 8
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Radom
|
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 20:17
|
|
|
Wiadomo trochę przegieli z tym przebiegiem, ale środek wygląda naprawdę zadbany itd.
Panowie, gdzie znajdę dokładny numer silnika - jest mi potrzebny do sklepu - rozrząd. Wiem, że mam ASZ, ale co dalej...? |
|
|
|
|
|
 |
Leo_S2
Fire Walk With Me!

Model: Audi Coupe S2
Silnik: 2.2T 20v
Zasilanie: V-power Racing
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz Wiek: 48 Dołączył: 10 Sie 2012 Wszystkie posty: 26
     
Skąd: Poznań/okolice
|
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 23:11
|
|
|
ASZ to dokładny kod silnika, nic więcej nie potrzebujesz.
Sklep który nie potrafi znaleźć części po kodzie silnika to pseudo sklep.
pasek rozrządu : 038109119P
rolka napinająca : 045109243C LUB 038109243M jeśli masz auto o VIN większym od 115001 (końcowe cyfry vin auta)
pompa wody: 038121011CX LUB 038121011G jeśli masz auto o VIN większym od 3-000 000 (końcowe cyfry vin auta) |
_________________
Audi Coupe S2
Audi way of life |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |