Pozostałe tematy » Przycisk//podgrzewanie lusterek
Odpowiedz do tematu
 Przycisk//podgrzewanie lusterek
Koledzy,dzis zuwazylem ze chyba nie grzeja sie lusterka wsteczne.Czy przycisk ktory jest od grzania tylnej szyby powinien zarazem podgrzewac lusterka? :-| Czy moglo cos sie spalic?
A moze w tym roczniku sa automatycznie wlaczane?Przy temp.poniz.+5stopni.? :-(
Moje auto to A3 tak jak w podpisie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W Twoim modelu funkcję grzania powinieneś mieć przy pokrętle ustawiania lusterek - między stroną lewą i prawą powinna byś ikona podgrzewanego lusterka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
W Twoim modelu funkcję grzania powinieneś mieć przy pokrętle ustawiania lusterek - między stroną lewą i prawą powinna byś ikona podgrzewanego lusterka.

[img][URL[/URL][/img]
--------
[img][URL[/URL][/img]
sprawdzilem i nie ma zadnej kontrolki zeby mozna byloby zalaczyc grzanie lusterek :shock:
A moze w tych rocznikach bylo tak ze grzanie automatyczne,ponizej +5stopni dopiero sie zalacza samo :-(
Ale ostatnio jak byl snieg i lekko zamrozilo na lusterkach,czekalem ok.20min i nic :-/
Moze ktos ma jakies inne rozwiazania zwiazane z tym rocznikiem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moja fotka jest wyraźniejsza :-P


Dokładnie tak powinno wyglądać. Sprawdź ewentualnie błędy w sterowniku drzwi kierowcy i pasażera.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ta fotka ktora zrobiles jest zapewne z A4 :lol: Ogladalem wiele fotek z tych przyciskow
okazuje sie ze taka ktora ty zapodales jest w A4.
Mozliwe ze moje sie troszkie zdarly :-P .Ale cos mi sie nie zgadza,nawet jak przyciskam
pokretlo od lusterek nawet nie zmienia sie dioda,swieci jak swiecila :-/
Kurde gdybym wiedzial dokladnie jak jest z tym grzaniem w A3 w roczniku 2009
napewno byloby po sprawie. :->

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Fakt
1. Przełącznik lusterek o którym mowa, klepany jest od 2000r i montowany był w każdym Audi - a w modelu A3 do dziś.
2. Nie wszystkie modele Audi były wyposażone w grzanie lusterek.
3. Jeżeli nie masz pozycji grzania wkładów najprościej jest zdemontować wkład i sprawdzić czy w ogóle jest na nich mata grzewcza.
4. Nawiązać sesję diagnostyczną ze sterownikiem drzwi kierowcy i sprawdzić czy nie ma czasem błędu związanego z otwartym obwodem wkładu lusterka, lub przeliczyć kodowanie sterownika drzwi. W nim jest również zaprogramowana funkcja z grzaniem lub bez.
Bez Twojej inicjatywy problem sam się nie rozwiąże.
P.S.
Fotka którą zrobiłem jest z A6 2006r

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Fakt
1. Przełącznik lusterek o którym mowa, klepany jest od 2000r i montowany był w każdym Audi - a w modelu A3 do dziś.
2. Nie wszystkie modele Audi były wyposażone w grzanie lusterek.
3. Jeżeli nie masz pozycji grzania wkładów najprościej jest zdemontować wkład i sprawdzić czy w ogóle jest na nich mata grzewcza.
4. Nawiązać sesję diagnostyczną ze sterownikiem drzwi kierowcy i sprawdzić czy nie ma czasem błędu związanego z otwartym obwodem wkładu lusterka, lub przeliczyć kodowanie sterownika drzwi. W nim jest również zaprogramowana funkcja z grzaniem lub bez.
Bez Twojej inicjatywy problem sam się nie rozwiąże.
P.S.
Fotka którą zrobiłem jest z A6 2006r

-----
Zapytam sie jeszcze,czy z takim problemem to lepiej tylko do ASO Audi? :-(
Czy inny servis warsztat moglby mi pomoc? :cry:
A zima tuz tuz :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie potrafisz zdemontować sobie wkładu lusterka?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Nie potrafisz zdemontować sobie wkładu lusterka?

---------------
Dzis nie probowalem,jak mam sie za to zabrac? :-( Ktos mi napisal ze musze odchylic maksymalnie lustro i wtedy wlozyc palce za lusterko i odciagnac?Ale nie wiem czy sie da w ten sposob? :kwasny: Zebym tylko nie zepsol na same Swieta :(
Moze ty masz jakies inne sposoby?

[ Dodano: Sro 18 Gru, 2013 18:20 ]
Linux2009 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Nie potrafisz zdemontować sobie wkładu lusterka?

---------------
Dzis nie probowalem,jak mam sie za to zabrac? :-( Ktos mi napisal ze musze odchylic maksymalnie lustro i wtedy wlozyc palce za lusterko i odciagnac?Ale nie wiem czy sie da w ten sposob? :kwasny: Zebym tylko nie zepsol na same Swieta :(
Moze ty masz jakies inne sposoby?

---------------
Juz poradzilem sobie z demontazem lusterka.Iteraz mam kilka pytan,czy na fotce oznaczonej strzalka to jest przewod do podlaczenia steraonia grzeniem?
I jeszcze jedno mozesz spojrzec na tyl lusterka,czy jest tam jakas mata grzewcza?
Moim zdaniem nie ma tej maty grzewczej,prawda?
-------------
[img][URL[/URL][/img]
-------------
[img][URL[/URL][/img]
-------------
I jeszcze jedno,jak zamowie same lusterka z mata grzewcza,czy moje przyciski beda dzialac jako grzanie?Czy bede musial zmianic pokretlo wraz z przelacznikiem do grzania? :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wkład faktycznie nie posiada maty. Przewody do grzania lusterka są po prawej stronie zdjęcia (2 czarne). Na początku powinieneś sprawdzić konfigurację sterownika drzwi kierowcy i pasażera. Ogólnie, to grzanie lusterka załącza się automatycznie jeżeli nie posiadasz funkcji załączenia na przełączniku. Po założeniu odpowiednich wkładów powinno zadziałać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Wkład faktycznie nie posiada maty. Przewody do grzania lusterka są po prawej stronie zdjęcia (2 czarne). Na początku powinieneś sprawdzić konfigurację sterownika drzwi kierowcy i pasażera. Ogólnie, to grzanie lusterka załącza się automatycznie jeżeli nie posiadasz funkcji załączenia na przełączniku. Po założeniu odpowiednich wkładów powinno zadziałać.

---------------
Ktore to sa te czarne kable? :( Mozesz mi opisac?
To znaczy ze te ktore wskazalem strzalka to nie sa
do grzania lustarek?Jesli nie to do czego one sluza?
Pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W prawym dolnym rogu widać 2 czarne przewody zakończone wsuwkami i wciśnięte w konstrukcję lusterka. Ta wolna wtyczka to opcja kierunkowskazu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha to sa wsuwki? ;-) Nie zauwazylem ze nie sa wykozystane.
To jesli bede mial wsady z opcja grzania to po wetknieciu tych wsuwek
bedzie dzialac? :-P
Czy sie myle?Jeszcze cos bedzie trzeba zapodac z komputera?
Jest problem z podgladem do auta trzeba byloby jechac do mechanika
a on juz kiedys skosil 50zl za podpiecie do kompa :-/
Ale jesli bedzie trzeba to pojade.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podłącz nowe wkłady i się wówczas okaże czy będzie grzać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Podłącz nowe wkłady i się wówczas okaże czy będzie grzać.

Juz zamowione jutro prawdopodobnie beda :)

[ Dodano: Sob 21 Gru, 2013 19:45 ]
Linux2009 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Podłącz nowe wkłady i się wówczas okaże czy będzie grzać.

Juz zamowione jutro prawdopodobnie beda :)

-------------
Przyszly wklady do lusterek po podlaczeniu nic sie nie dzieje
Przelaczalem pokretlem i wlacznikiem od tylnej szyby i tez nic.
[URL[/URL]
Prawdopodobnie trzeba jeszcze VAGiem zakodowac lusterka. :(

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 52.14.22.250 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa