Audi A4/S4 » Planuje zakup A4 B5 110km proszę o pomoc
Odpowiedz do tematu
 Planuje zakup A4 B5 110km proszę o pomoc
Witam.
Tak jak w temacie. Planuje zakup takiego samochodu.
Do dyspozycji mam kwotę 12000pl [max 15 z opłatami]
Przebiegom na allegro nie wierzę. Chciałbym aby był to przemyślany zakup.
Przed zakupem planuje podjechać do serwisu w celu podpięcia samochodu pod komputer i sprawdzenia ewentualnych błędów, historii. Z tego co się orientowałem w lokalnym serwisie koszt podpięcia pod komputer i sprawdzenia to 60pln
Zużycie tapicerki, dopasowanie karoserii,
zawieszenie (sprawdzać samemu? Pojechać do stacji diagnostycznej [jaki koszt?]
Na co jeszcze zwracać szczególną uwagę?
Oczywiście auto pojadę obejrzeć z inną osobą, podczas jazdy testowej chciałbym sprawdzić prace zawieszenia oraz silnika na niskich oraz wysokich obrotach.
Czy warto przed zakupem wykonać pomiar ciśnienia sprężania?
Czy w modelu A4 B5 z rocznika 2000 da się ustalić za pomocą komputera faktyczny przebieg?
Z góry dzięki za sugestie i przepraszam jeśli przeoczyłem któryś z punktów regulaminu.
Poniżej model z mojej okolicy
http://otomoto.pl/audi-a4-audi-a4-C29568054.html myślicie, że warto obejrzeć?
Im więcej czytam w internecie informacji tym większą mam zagwozdkę..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
myślę, że powinieneś przede wszystkim przejrzeć forum z poradami dotyczącymi kupna aut, gdzie większość twoich wątpliwości zostanie rozwianych.
Mimo to dam Ci kilka podstawowych wskazówek - nie wiem, czy to będzie Twoje pierwsze auto, czy tylko pierwsze audi, ale:
Jak sam pewnie zauważyłeś, ilość ogłoszeń w internecie wprawia człowieka w zakłopotanie, któremu autu się przyjrzeć, a które ostatecznie wybrać. Dlatego też powinieneś przede wszystkim:
- wybrać kilka ogłoszeń zbliżonych z preferowaną przez ciebie specyfikacją i z najbliższej okolicy, żeby nie robić kosztów i pojechać pooglądać samochody. Podstawa, to nie napalaj się - nie nastawiaj się, że musisz od razu któryś z nich kupić - tych aut jest setki. Porównaj sobie kilka egzemplarzy na żywo, przejedź się. Będziesz miał podstawę żeby wyrobić sobie jakiś pogląd, co za te 12-15tys możesz kupić. Zdjęcia w necie wogóle nie odzwierciedlają stanu technicznego pojazdu - stan "igła, bardzo dobry, kozak, malinka" to pojęcia baaaardzo subiektywne.

- w aucie, które ma kilkanaście lat poprawki lakiernicze wcale nie muszą świadczyć, że była potężna dzida - jak auto jest nowe i ma AC, bardzo często niewielkie nawet rysy są lakierowane. Wiele osób na drobnych szkodach i naprawach wręcz wyłudza z ubezpieczalni kasę

- należy przyjąć, zwłaszcza przy kilkunastoletnich autach (w 99%) nie istnieje pojęcie jak "udokumentowany przebieg" - jest tylko wskazanie licznika. Zegary są kręcone, wymieniane, książki serwisowe można za kilkanaście - kilkadziesiąt zł kupić, tak jak i oryginalne naklejki z serwisów, czy z wymian rozrządu. Historię serwisową w ASO też można sobie zrobić od nowa. dlatego przy zakupie wogóle nie zwracaj uwagi ile auto ma "przebiegu" tylko ile jeszcze nim zrobisz bez gruntownych remontów.
- jak już wypatrzysz tą wymarzoną perełkę, igiełkę itd - najprościej pojedź na stację diagnostyczną. Z racji dużej konkurencji, często za takie badanie zapłacisz grosze, albo nawet nic, a sprawdzisz profesjonalnie najważniejsze rzeczy- hamulce zawieszenie, podwozie, amortyzatory, skład mieszanki.
- no i zawsze bierz kogoś, kto na chłodno będzie oglądał samochód - on więcej zauważy niż Ty
A ocenianie aut na forum na podstawie samych ogłoszeń z neta, można porównać do wróżenia z fusów. Choć jest to na pewno niezaprzeczalna forma podtrzymania konwersacji pomiędzy forumowiczami ;-)

powodzenia

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A4/S4 

[ IP: 3.145.191.22 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa