Tapicerka, dywany, plastiki itp. » [100 C3] Urwał mi się kabel od klaksonu przy kierownicy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [100 C3] Urwał mi się kabel od klaksonu przy kierownicy
Ściągałem w pośpiechu kiere i urwał mi się kabelek od strony kierownicy :(
Ściągnąłem kierownicę, odłączyłem czarny ala plastik z tym wystającym cypcykiem (styk klaksona z kiery do pająka) i dalej utknąłem, bo nie mam dojścia by zlutować ten kabelek

jak to zrobić????

Z góry dzięki za pomoc
Ścisk

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Urwał mi się kabel od klaksonu przy kierownicy&#8230
Krzyhoo napisał/a:
Ściągałem w pośpiechu kiere i urwał mi się kabelek od strony kierownicy :(
Ściągnąłem kierownicę, odłączyłem czarny ala plastik z tym wystającym cypcykiem (styk klaksona z kiery do pająka) i dalej utknąłem, bo nie mam dojścia by zlutować ten kabelek

jak to zrobić????

Z góry dzięki za pomoc
Ścisk

Jeżeli chodzi Tobie o pierścień ślizgowy, to można go zdemontować w łatwy sposób i dojście się znajdzie. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No ale jak Adrianie wszechwiedzący? :)
Dla jasności, chodzi mi o przylutowanie kabelka do tego ala przycisku na sprężyce co jest w kierownicy, który to przycisk po zamontowaniu kierownicy ślizga się po obręczy na pająku,
i wtedy klakson działa, :)
Dziś potrzebowałem go parę razy i kuna ciskam i cisza, :(

ścisk i dzięki za pomoc, jak zawsze, :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
No ale jak Adrianie wszechwiedzący? :)
Dla jasności, chodzi mi o przylutowanie kabelka do tego ala przycisku na sprężyce co jest w kierownicy, który to przycisk po zamontowaniu kierownicy ślizga się po obręczy na pająku,
i wtedy klakson działa, :)
Dziś potrzebowałem go parę razy i kuna ciskam i cisza, :(

ścisk i dzięki za pomoc, jak zawsze, :)

To jest ściągalne na 122%. Przekładałem to do naby z mojej oryginalnej kierki.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No więc walczylem z tym plasticzkiem, z jednej strony wystaje ten styk który dopychany jest sprężynką, a z drugiej strony cały ten maluśki mechanizm jets w takiej plastikowej tulejce w której jest dziurka i wychodzi z niej kabelek do klaksonu. Ten kabelek mi się urwał, a jak dojść do tego mechnizmu? Jak rozebrać tą tulejkę? na samym jej końcu ewidentnie jest ala zatyczka którą w jakiś tajemniczy sposób można ściągnąć, podważałem, ciągnąłem szczypczykami, kręciłem nią (bo się obraca) i nic, tylko ją już dość mocno zmasakrowałem, połowa mi odpadła ale wciąż nie mam pojęcia jak to otworzyć. Jak tak dalej pójdzie zniszczę całkowicie ten plastik i wtedy chyba pozostaje mi szukać nowej kiery. Taka pierdółka a mnie zatrzymała w dojściu do celu…
ale mnie nerwy biorą…
poradźcie jak to ściągnąć bo skończy się to katastrofalnie… :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
No więc walczylem z tym plasticzkiem, z jednej strony wystaje ten styk który dopychany jest sprężynką, a z drugiej strony cały ten maluśki mechanizm jets w takiej plastikowej tulejce w której jest dziurka i wychodzi z niej kabelek do klaksonu. Ten kabelek mi się urwał, a jak dojść do tego mechnizmu? Jak rozebrać tą tulejkę? na samym jej końcu ewidentnie jest ala zatyczka którą w jakiś tajemniczy sposób można ściągnąć, podważałem, ciągnąłem szczypczykami, kręciłem nią (bo się obraca) i nic, tylko ją już dość mocno zmasakrowałem, połowa mi odpadła ale wciąż nie mam pojęcia jak to otworzyć. Jak tak dalej pójdzie zniszczę całkowicie ten plastik i wtedy chyba pozostaje mi szukać nowej kiery. Taka pierdółka a mnie zatrzymała w dojściu do celu…
ale mnie nerwy biorą…
poradźcie jak to ściągnąć bo skończy się to katastrofalnie… :evil:

Krzysiu, ten teleskop jest wciskany od tyłu kierownicy. Muszę w takim razie poszukać swoją kierkę i zrobić fotostory. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oto mi chodzi




A z drugiej strony "cycpcyk"


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Faktycznie. Do naby przekładałem dokładnie całość tak jak jest na focie. W środku masz miedziany rdzeń (cycpcyk :mrgreen: ) i sprężynę która wypycha go w kierunku pierścienia ślizgowego. Masz dwie możliwości - wyciągnąć rdzeń od strony kontaktu z pierścieniem, albo od strony sprężyny. Wyciągając go od strony sprężyny musiałbyś wyskrawać np szerszym płaskim śrubokrętem większy otwór aby wysunął się łatwo cały mechanizm (sprężyna i rdzeń) i po przylutowaniu obrobić końcówkę termicznie, albo zrobić to z drugiej strony. Sądzę, że lepszą metodą będzie ta druga.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kuna czarno to widzę znając swoje umiejętności manualne :(
Jak się nazywa ta część, zagadnę w straganie, może ktoś ma coś takiego do sprzedania

Dzięki Adi, w końcu się dogadaliśmy, :mrgreen:
choć niezbyt szczęśliwie dal mnie

Jak zawsze wielkie dzięki!!!

ps.przy okazji z racji iż śmigam bez tej części zorientowałem się iż odpowiedzialna jest ona również za wyłączanie kierunków po skręcie, ;) , zawsze coś nowego o szerszeniu się dowiedziałem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:


ps.przy okazji z racji iż śmigam bez tej części zorientowałem się iż odpowiedzialna jest ona również za wyłączanie kierunków po skręcie, ;) , zawsze coś nowego o szerszeniu się dowiedziałem

Tak dokładnie. Ten wystający kawałek pierścienia uruchamia zwolnienie kierunku przy prostowaniu kierki. To o co pytasz, to po prostu pierścień kierownicy ze stykiem do klaksonu.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiłem :)

Podpowiadam innym gdyby się znaleźli w podobnej sytuacji, :mrgreen:
ten zmasakrowany plasticzek co widać na fotce jest zatyczką,
podważenie jej, ciągnięcie szczypczykami itd. może doprowadzić do nieciekawego stanu z racji iż ten plasticzke jest dość kruchy. Mój sposób to wsadzić do środka, przez otwór tej zatyczki przez który wychodzi kabelek do klaksonu, wsadzić szydełko lub inne podobnę narzędzie, i zacząć to podwarzać od środka, zacznie wychodzić i potem to już pikuś, :)
Przylutowując kabelek pamietać należy również o wcześniejszym załorzeniu/nawleczeniu nań najpierw zatyczki, potem sprężynki i wtedy dopeiro lutujemy. Po zlutowaniu nie załorzysz już sprężynki czy ów plastikowej zatyczki :oops:

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Tapicerka, dywany, plastiki itp. 

[ IP: 18.117.153.38 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa