Audi A4/S4 » Kupno audi a4 b6 prosze o pomoc
Odpowiedz do tematu
 Kupno audi a4 b6 prosze o pomoc
Witam.
Jestem nowy na forum więc jezeli nie pisze w odpowiednim temacie prosze o przeniesienie, a więc przedstawie wam moja sytuacje.

Mam 20lat i bedzie to moj pierwszy samochod, bede nim dojezdzal do pracy w 3 osoby do niemczech (w jedna strone 750km) i co miesiac powrot do domu na weekend co daje nam ponad 1500 km miesiecznie/
Szukam audi bezawaryjnej oraz ktora mało pali.
Zastawiam się nad kupnem audi a4 b6 2004 r w siliczku 1.9tdi wiec prosze was abyście mi powiedzieli coś o tym autku(spalanie, awaryjnosc,komfort itp) lub przedstawili swoje "wizje"


Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Kupno audi a4 b6 prosze o pomoc
Oskaraudi napisał/a:
Witam.
Jestem nowy na forum więc jezeli nie pisze w odpowiednim temacie prosze o przeniesienie, a więc przedstawie wam moja sytuacje.

Mam 20lat i bedzie to moj pierwszy samochod, bede nim dojezdzal do pracy w 3 osoby do niemczech (w jedna strone 750km) i co miesiac powrot do domu na weekend co daje nam ponad 1500 km miesiecznie/
Szukam audi bezawaryjnej oraz ktora mało pali.
Zastawiam się nad kupnem audi a4 b6 2004 r w siliczku 1.9tdi wiec prosze was abyście mi powiedzieli coś o tym autku(spalanie, awaryjnosc,komfort itp) lub przedstawili swoje "wizje"


Pozdrawiam

Audi A4 TDI B6, to dobry wybór, ale musisz wziąć jedną rzecz pod uwagę eksploatację. Zgadzam się z Tobą co do spalania jest ekonomiczny (na razie), ale naprawy już nie. Sądząc po tym co napisałeś koszty paliwa będą dzielone na 3, ale czy naprawy bieżące również?
Robiąc 1500km miesięcznie nie ma jeszcze tragedii, ale musiałbyś trafić na zadbany egzemplarz. Wiadome jest, że 99% B6tek w Polsce ma po 200000km tylko, że nie pokrywa się to ze stanem faktycznym licznika zapisanym w sterowniku silnika. Takie wozidła są już mocno wyeksploatowane i trzeba się liczyć z dużymi kosztami naprawy. Komplet nowych pompowtryskiwaczy, to koszt 8000zł, koło dwumasowe około 3000zł.
Dla przykładu ostatnio przyjechał do mnie klient nowym nabytkiem abym go "wrzucił na rentgen". Audi A4 B7 2007r z pięknym przebiegiem 180000km. Prawie zawału dostał gdy dowiedział się, że faktycznie auto przejechało 380000km.
Bardziej pewnym zakupem jest model z silnikiem benzynowym. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że auto jest kręcone tzn na pewno będzie, ale nie dużo. Naprawy są dużo tańsze i jak się coś w końcu zepsuje to nie ściska tak za kieszeń ja w Dieslu.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zgadzam sie w 123% z przedóca, zastanów sie dobrze, czy nie bedziesz póxniej zostawiał ogromnych pieniedzy w warsztatach. Nie ma co wierzyc w małe przebiegi tych silników, bo diesle kupuja Ci którzy duzo jeżdżą. Jesli spalanie to dla Ciebie priorytet to moze faktycznie lepiej pomyslec o zakupie silnika benzynowego i (choc jestem przeciwnikiem tego typu instalacji) załozyc LPG? Przynajmniej będziesz miał pewność,że instalka jest nowa i na gwarancji. A i koszty óźniejszych napraw nie będa tak wysokie jak diesla

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zostałbym przy dieslu. A w tych b6 co najczesciej sie psuje mozecie mi powiedziec? \ Dzięki za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi już Ci w sumie podrzucił co się może zepsuć i zaboleć... pompowtryskiwacze :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A mozecie mi jeszcze powiedziec jak w tym aucie skrzynia automatyczna ? Czy lepiej manualna ? Cos sie z nimi dzieje ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oskaraudi napisał/a:
A mozecie mi jeszcze powiedziec jak w tym aucie skrzynia automatyczna ? Czy lepiej manualna ? Cos sie z nimi dzieje ?

Ze skrzynią manualną jest mniej problemów niż z automatem. Jeżeli automat byłby w dobrym stanie, to nie ma tragedii, ale wystrzegaj się Mulitronica. Jeżeli jeszcze działa, to nie długo i jest bardzo droga w naprawie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A4/S4 

[ IP: 18.190.217.134 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa